بهترین دستگاه برای تنگ کردن واژن چیست؟ آر اف یا لیزر؟

بعضی از افرادی که به علت گشادی واژن به متخصص زنان مراجعه می کنند، می توانند برای سفت کردن واژن از روشهای تنگ کردن واژن بدون عمل استفاده کنند. لیزر واژینال و آر اف واژن از محبوب ترین این روشها هستند.
انواع لیزرهای CO2 مثل مونالیزا و ژولیت هر چند نقش موثری در سفتی واژن دارند اما نتایج متفاوتی با RF در سفت کردن واژن دارند. ما در این مقاله به این تفاوتها پرداخته و به شما خواهیم گفت که چه دستگاهی برای درمان گشادی واژن در شیراز بهتر است. برای دسترسی سریع به تیترها می توانید از فهرست زیر استفاده کنید.

تفاوت RF فرکشنال با لیزر فرکشنال CO2

RF فرکشنال و لیزر فرکشنال دو تکنولوژی موثر در درمان بیماری های واژینالی یا عمل های زیبایی کم تهاجم هستند که در ادامه با تفاوت آنها بیشتر آشنا می شوید:

نوع امواج

RF فرکشنال با امواج رادیوفرکوئنسی کار می کند. اما لیزرهای فرکشنال CO2 نسلی از لیزرها هستند که با شکستن مولکولهای گاز دی اکسید کربن، پرتوهای نور ایجاد می کنند.

میزان نفوذ

امواج آر اف واژن عمق نفوذ بیشتری به واژن دارند و علاوه بر لایه سطحی کانال واژن (لایه مخاطی) به لایه های عضلانی در زیر مخاط نیز نفوذ می کنند. بنابراین جوانسازی واژن با rf عمقی تر است.

اما انرژی طول موجهای لیزر بیشتر در سطح لایه مخاطی واژن جذب شده و نمی تواند به لایه های زیرین نفوذ کند. عمق نفوذ بیشتر لیزر برخلاف RF ممکن است با خطرات و عوارضی همراه باشد.

شدت ریسک

استفاده از امواج رادیوفرکوئنسی آراف بسیار کم خطر است و عوارض فیزیکی کمتری نسبت به انواع لیزرهای CO2 از نظر ایجاد سوزش، التهاب، زخم یا اسکار در واژن دارد.

در حالی که پرتوهای لیزر اگر به خوبی تنظیم نشده باشند، گرمای آنها می تواند باعث ایجاد سوختگی یا اسکار در بافتهای واژن شود.

قبل-و-بعد-از-تنگ-کردن-واژن-با-آراف

برای تنگ کردن واژن با روشهای غیرجراحی در شیراز شما هم می توانید به مطب مطب دکتر سیده زهرا طباطبایی، جراح و متخصص زنان مراجعه و از جدیدترین دستگاه های لیزر و آر اف در این مرکز بهره مند شوید. جهت رزرو نوبت با شماره ۰۹۱۷۷۵۳۸۸۹۳ تماس بگیرید.

تنگ کردن واژن بدون جراحی در شیراز

به گفته دکتر سیده زهرا طباطبایی متخصص تنگ کردن واژن در شیراز، جوانسازی واژن با rf و لیزرهای CO2 مثل لیزر مونالیزا، لیزر ژولیت، … در دو مرحله باعث سفت کردن واژن می شود:

مرحله اول: تاثیر منقبض کننده

در مرحله اول، گرمای لیزر آراف باعث انقباض عضلات و در نتیجه کوچک شدن فضای داخل کانال واژن می شود. این نتایج را به سرعت بعد از هر جلسه می توانید حس کنید.

مرحله دوم: جوانسازی واژن

در این مرحله، گرمای ناشی لیزر آر اف و لیزرهای CO2 باعث تحریک ساخت کلاژن و الاستین در دیواره واژن شده و طی سه ماه آینده، شخص می تواند شاهد نتایج درمان و افزایش ضخامت و استحکام واژن باشد.

تفاوت  لیزر و RF در تنگ کردن واژن

در مورد شلی واژن چون عضلات واژن ضعیف شده و به تقویت نیاز دارند، RF واژینال بهترین گزینه برای تنگ کردن واژن بدون جراحی است. چون امواج این دستگاه به تمام لایه های واژن نفوذ کرده و با تسریع کلاژن سازی در سطح مولکولی و تارهای عضلانی، ماهیچه های واژن را تقویت می کند.

اما پرتوهای لیزر فرکشنال CO2 فقط تا لایه مخاطی واژن (نه لایه عضلانی) نفوذ کرده و باعث جوانسازی آن می شوند. سلولهای این لایه مسئول ترشح مایعات مخاطی برای روانکاری طبیعی و رطوبت واژن هستند.

به همین علت است که از لیزر آنجلا، مونالیزا و … بیشتر برای درمان سریع و قطعی خشکی واژن در شیراز استفاده می شود.

بهترین دستگاه تنگ کردن واژن در شیراز

با توجه به مطالب بالا، لیزر مونالیزا برای تنگی واژن خیلی تاثیری ندارد و شاهد تجربه های ناموفق از تنگ کردن واژن با لیزر هستیم. افرادی که با لیزر، واژن را تنگ می کنند، به خاطر گرمای لیزر و اثر منقبض کننده آن فقط تا چند روز احساس تنگی واژن دارند.

در نتیجه، برای درمان گشادی خفیف تا متوسط واژن در افرادی که زایمان طبیعی نکرده اند، RF واژن بهترین دستگاه برای تنگ کردن واژن است. تاثیر این روش بسته به مراقبتهایی که انجام می دهید تا سالها می تواند ماندگاری داشته باشد.

قبل-و-بعد-از-آراف-واژن

شما هم برای تنگ کردن واژن با آراف و یا درمان خشکی واژن با لیزر در شیراز به مطب دکتر سیده زهرا طباطبایی، جراح و متخصص زنان و زیبایی زنان مراجعه کنید. جهت رزرو نوبت با شماره ۰۹۱۷۷۵۳۸۸۹۳ تماس بگیرید.

پرسش و پاسخ تنگ کردن واژن

افرادی که قصد جوانسازی واژن در شیراز با استفاده از تکنیک های تنگ کردن واژن را دارند، اغلب، سوالات زیر را از خانم دکتر طباطبایی می پرسند:

جوانسازی واژن با لیزر برای درمان چه مشکلاتی موثر است؟

اگر علائمی مانند سستی، خشکی و تحریک در واژن خود دارید، این علائم نشانه خشکی واژن هستند که بهترین گزینه برای درمان آن، لیزر واژن است.

از کجا بفهمیم واژن به تنگ کردن نیاز دارد؟

کاهش لذت جنسی زوجین، خروج باد واژن در مواقعی غیر از پریودی و نزدیکی از مهمترین علائم گشادی واژن هستند. اگر چنین مشکلاتی دارید، باید برای درمان گشادی واژن اقدام کنید.

بعد از آراف تنگ کردن واژن از کی می توانم نزدیکی کنم؟

از همان روز می توانید رابطه جنسی داشته باشید ولی به دلیل عوارض سطحی RF توصیه می کنیم تا ۲۴ ساعت بعد از آر اف نزدکی نکنید یا زمانی رابطه را شروع کنید که دیگر احساس درد یا ناراحتی در واژن ندارید.

اگر شما هم سوالی درباره تنگ کردن واژن با دستگاه آراف واژینال در شیراز دارید، می توانید در بخش نظرات این مقاله سوال خود را بپرسید.

۴.۵/۵ - (۲ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین بخوانید