بهترین زمان برای انجام عمل زیبایی واژن

بهترین-زمان-برای-لابیاپلاستی

عمل زیبایی واژن مهمترین و پرطرفدارترین عمل زیبایی ناحیه تناسلی خانمها است که برای کوچک کردن سایز لابیا مینورها (لبه های داخلی واژن که دور تا دور دهانه ورودی واژن را گرفته اند) انجام می شود. این عمل به زنانی پیشنهاد می شود که لابیامینور آنها خیلی بزرگ، نامتقارن، پر چین و چروک و خیلی تیره است.
اما بهترین زمان برای تجربه عمل زیبایی واژن کی است؟ این سوالی است که ما قصد داریم در این مقاله به آن پاسخ دهیم. پس تا پایان این مطلب همراه ما باشید. برای دسترسی سریع به تیترها می توانید از فهرست زیر استفاده کنید.

نحوه انجام عمل لابیاپلاستی در شیراز

پیش از اینکه به موضوع بهترین زمان انجام عمل زیبایی لابیاها بپردازیم، بهتر است با این جراحی آشنا شوید. عمل زیبایی واژن در شیراز یک جراحی سرپایی و خفیف (مینور) است که در آن جراح زیبایی زنان شیراز قسمتهای اضافی لابیاها را با تیغ جراحی و یا لیزر برش داده و از واژن جدا می کند.

نوع برش با تکنیک های مختلفی انجام شده و بستگی به فرم لابیاها دارد. سپس، قسمتهای باقی مانده با نخ بخیه جذبی بهم وصل می شوند تا بعد از چند هفته لابیاها به خوبی جوش بخورند.

اگر برش با لیزرهایی مثل لیزر مونالیزا، لیزر ژولیت، لیزر فرکشنال CO2 یا لیزر آنجلا (جدیدترین نوع لیزرهای واژینال) انجام شود، این جراحی در محیط استریل شده مطب انجام خواهد شد. اما اگر لابیاهای مینور خیلی بزرگ و ضخیم باشند که لیزر جواب ندهد، باید برشها با چاقوی جراحی در اتاق عمل انجام شوند.

رایجترین-تکنیک-های-عمل-زیبایی-واژن

برای عمل زیبایی واژن در شیراز می توانید به مطب خانم دکتر سیده زهرا طباطبایی، جراح و متخصص زنان و زیبایی زنان مراجعه و از بهترین تکنیکهای لابیاپلاستی در این مرکز بهره مند شوید. جهت رزرو نوبت با شماره ۰۹۱۷۷۳۴۵۳۹۴ تماس حاصل فرمایید.

بهترین زمان برای عمل زیبایی واژن در شیراز

برای انتخاب بهترین زمان برای عمل زیبایی واژن در شیراز، می توانید توصیه های خانم دکتر سیده زهرا طباطبایی، جراح و متخصص زنان و جراح لابیاپلاستی را که در زیر آمده، بخوانید:

لابیاپلاستی و پریودی

پریودی هنگام لابیاپلاستی چیزی نیست که جراحتان منتظر آن باشد. در این زمان علاوه بر خون پریودی و مشکلات آن حین جراحی، واژن بدلیل تغییرات هورمونی بسیار حساس است و لابیاپلاستی در این زمان دردناک خواهد بود. چند روز بعد از پایان قاعدگی بهترین زمان برای عمل لابیاپلاستی است.

چون تا پریودی بعدی حدود ۳ هفته فرصت هست تا زخم لابیاها ترمیم شود و بخیه ها بیفتند. اگر بلافاصله پریودی بعد از عمل لابیاپلاستی اتفاق بیفتد، با مشکلات زیر مواجه می شوید:

 • سخت شدن مراقبتهای بعد از لابیاپلاستی
 • در معرض رطوبت قرار گرفتن محل جراحی و افزایش احتمال بروز عفونت بعد از لابیاپلاستی
 • اصطکاک محل جراحی با پد نوار بهداشتی و بروز تحریک پوستی در این ناحیه

البته پریودی سریع بعد از عمل زیبایی واژن تاثیری بر سرعت بهبود لابیاها ندارد و نباید از این لحاظ نگران باشید.

لابیاپلاستی در بارداری

در تمام مادران باردار، لابیاها در طول بارداری به دلیل تغییرات هورمونی و خونرسانی زیاد لگن، متورم و بزرگ شده و از فرم طبیعی خود خارج می شود. چند بعد از زایمان دوباره لابیاها به فرم قبل از بارداری برمی گردند. شما نمی توانید به دلایل زیر موقع بارداری لابیاپلاستی با لیزر در شیراز را انجام دهید:

 • احتمال خونریزی زیاد به دلیل پر خون شدن لگن طی حاملگی
 • تاثیر منفی داروهای بیحسی موضعی، آنتی بیوتیک و کرمهای ترمیمی روی جنین (چون این داروها از راه پوست جذب خون شده و به جفت و جنین منتقل می شوند)

این موارد از مهمترین عوارض لابیاپلاستی در دوران بارداری هستند. به طور کلی، انجام هر نوع جراحی در دوران بارداری مگر جراحی های خیلی ضروری ممنوع هستند و شما بعد از زایمان می توانید این عمل را با خیال راحت انجام دهید.

لابیاپلاستی بعد از زایمان

عمل زیبایی واژن حین زایمان سزارین ممنوع است. لابیاپلاستی بعد از زایمان سزارین با خطر خونریزی شدید و تهدید جان مادر همراه است. چون موقع زایمان بیشتر خون بدن به سمت لگن جریان پیدا می کند. در ضمن، لابیاها بعد از زایمان هنوز خیلی متورم هستند و فرم عادیشان مشخص نیست. بنابراین نتیجه عمل تان چندان خوب نمی شود.

مشکلات بالا برای لابیاپلاستی و زایمان طبیعی هم کاملا صدق می کند و حتی بدتر است. چون لابیاها موقع زایمان واژینال تحت فشار هستند. بهترین زمان برای لابیاپلاستی بعد از زایمان، ۳ تا ۶ ماه بعد از زایمان است.

عوارض-عمل-زیبایی-واژن

لابیاپلاستی در دوران شیردهی

بهتر است در اوایل شیردهی، عمل زیبایی واژن را انجام ندهید. چون هنوز لابیاها فرم عادی قبل از بارداری را ندارند و متورم هستند. ۶ ماه بعد از زایمان می توانید با وجود شیردهی، عمل لابیاپلاستی را در شیراز بدون هیچ عارضه ای انجام دهید.

لابیاپلاستی و عفونت

اگر هر نوع عفونتی در ناحیه تناسلی دارید، مثلا عفونت قارچی، زگیل تناسلی، تبخال تناسلی و عفونت های مقاربتی، نمی توانید عمل زیبایی واژن را انجام دهید. چون این عفونت ها باعث می شوند مراقبتهای بعد از لابیاپلاستی به خوبی انجام نشده و لابیاها در معرض عفونت قرار بگیرند.

اگر تبخال یا زگیل تناسلی درمان نشده داشته باشید، موقع لابیاپلاستی، زگیلها یا تبخالها به جاهای دیگر هم سرایت کرده و بیشتر و بزرگتر می شوند. بهترین زمان برای لابیاپلاستی در این موارد، زمانی است که این عفونتها کاملا درمان شده باشند. برای رفع این مشکلات می توانید به بهترین دکتر زنان برای درمان عفونت واژن در شیراز مراجعه کنید.

سن مناسب برای عمل لابیاپلاستی چقدر است؟

اما اگر هنوز زیر ۱۸ سال دارید، نمی توانید عمل لابیا را انجام دهید. چون در دوران بلوغ، لابیاها به سرعت در حال رشد هستند. پس آینه به دست نباشید و از تغییرات واژن خود در این دوره نترسید. فقط زمانی به عمل لابیاپلاستی نیاز دارید که لابیاهای مینورتان حالت آویزان داشته باشند و موقع پوشیدن شلوار جین یا ورزش دچار احساس درد و سوزش در لابیاها شوید.

عمل زیبایی واژن برای دختران زیر ۱۸ سال ممنوع است و هیچ جراحی با هیچ هزینه ای این عمل را برایتان انجام نمی دهد. در صورتی که جراحی برای نوجوانان زیر ۱۸ سال انجام شود، نتیجه عمل لابیاپلاستی با ادامه رشد لابیاها به هم می خورد. جراحی ترمیمی هم یک عمل سنگین و پر هزینه است که نتیجه آن هیچ تضمینی ندارد.

خانمها تا سنین حدود یائسگی می توانند عمل لابیا را انجام دهند. چون بدن هنوز سرعت ترمیم خوبی دارد. اما این جراحی برای زنان ۶۰ سال به بالا اصلا توصیه نمی شود. چون ترمیم زخمها بسیار کند بوده و عوارض لابیاپلاستی برای این بانوان زیاد است.

سن-مناسب-برای-لابیاپلاستی

توجه: بهترین سن برای عمل لابیاپلاستی ۲۰ تا ۵۵ سالگی است. در این سنین می توانید با مراجعه به بهترین مرکز برای انجام لابیاپلاستی در شیراز این جراحی را توسط پزشک متخصص زنان انجام دهید.

برای عمل زیبایی واژن در شیراز می توانید به مطب خانم دکتر سیده زهرا طباطبایی، جراح و متخصص زنان و زیبایی زنان مراجعه کنید. جهت رزرو نوبت با شماره ۰۹۱۷۷۳۴۵۳۹۴ تماس حاصل فرمایید.

سوالات رایج درباره عمل زیبایی واژن

معمولا خانمها در مورد عمل لابیاپلاستی سوالات زیر را از خانم دکتر طباطبایی می پرسند:

آیا لابیاپلاستی درد دارد؟

خیر. این جراحی با بیحسی موضعی انجام شده و درد ندارد. بعد از عمل هم درد خفیفی دارید که با خوردن مسکن های معمولی رفع می شود.

آیا بعد از عمل زیبایی واژن می توان باردار شد؟

بله. چون نتیجه این جراحی دائمی است و در بارداری و زایمان بعدی فرم لابیاها تغییری نمی کند. پس مجبور نیستید لابیاپلاستی را تا آخرین زایمان به تعویق بیاندازید.

بعد از عمل زیبایی واژن میتوان زایمان طبیعی داشت؟

بله. فشار زایمان طبیعی مشکلی برای لابیاهایی که قبلا جراحی شده اند، پیش نمی آورد.

آیا لابیاپلاستی لذت جنسی را کم می کند؟

خیر. حس جنسی بعد از این عمل فرقی نمی کند و یا در بعضی افراد بیشتر هم می شود. میتوانید برای اطلاع بیشتر در این باره، مقاله حس جنسی با لابیاپلاستی چه تغییری می کند را در این سایت بخوانید.

اگر شما هم سوالی درباره عمل زیبایی واژن دارید، در بخش نظرات این مقاله می توانید سوالات تان را از ما بپرسید.

۳/۵ - (۲ امتیاز)
Avatar photo

دکتر سیده زهرا طباطبایی (متخصص زنان و زایمان) فارغ التحصیل دانشگاه علوم پزشکی ایران و دارای بورد تخصصی در این رشته هستند. خانم دکتر طباطبایی بیش از پانزده سال است که در زمینه ارائه خدمات درمانی و زیبایی به بانوان فعالیت دارند. در حال حاضر کلینیک دکتر طباطبایی را می توان مجهزترین کلینیک زنان در استان فارس بشمار آورد و به همین دلیل بیماران متعددی از شیراز و استانهای همجوار برای دریافت خدمات باکیفیت به این مرکز مراجعه می کنند.

۴ دیدگاه ها
 • من مجردم و ۱۸ سالم شده. اگر بخوام لابیاهام رو جراحی کنم ولی میترسم که بعد از ازدواجم برای رابطه جنسی به مشکلی بخورم؟ مثلا واژن تنگ بشه یا چون میگن لابیاها برداشته میشه حس جنسی از بین بره. ممنون میشم راهنمایی کنید.

  • در عمل لابیاپلاستی، فقط قسمتهای اضافی لابیا رو برمیداریم، نه کل لابیامینور رو. مگر در جراحی لابیاپلاستی باربی که اصلا توصیه ش نمی کنم. چون اگر بخواین لابیاها برگردن و عمل ترمیمی کنید خیلی عمل سنگینی هست و ضمانتی برای نتیجه نیست. و اینکه لابیاپلاستی کاری به ورودی واژن نداره که بعد از عمل، واژن تنگ بشه.

 • سلام خانم دکتر. ببخشید میخواستم ببینم عمل لابیاپلاستی رو اگر برای خانم های بالای ۶۰ سال هم انجام بدین نتیجه ش خوب میشه؟

  • بهترین سن برای این جراحی سنین پایین تر هست که ترمیم بدن سریعتره. اما برای سن شما هم میشه انجام داد ولی دیرتر بخیه ها جوش میخورن.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *