بهترین زمان برای انجام عمل زیبایی واژن

عمل زیبایی واژن در شیراز مهمترین و پرطرفدارترین عمل زیبایی ناحیه تناسلی خانمها است که برای کوچک کردن سایز لابیا مینورها (لبه های داخلی واژن که دور تا دور دهانه ورودی واژن را گرفته اند) انجام می شود.
اما بهترین زمان برای تجربه عمل زیبایی واژن چه زمانی است؟ در چه سنی و در چه دوره ای از زندگی بهتر است این عمل زیبایی را انجام دهیم. برای یافتن پاسخ این سوال تا پایان این مطلب همراه ما باشید. برای دسترسی سریع به تیترهای مقاله می توانید از فهرست زیر استفاده کنید.

نحوه انجام عمل لابیاپلاستی در شیراز

عمل لابیاپلاستی توسط جراح زیبایی زنان شیراز انجام می شود. این یک جراحی سرپایی و خفیف است که در آن قسمتهای اضافی لابیاها با تیغ و یا لیزر برش خورده و از واژن جدا می شوند. تکنیک های مختلفی برای برش لابیاها وجود دارد که با توجه به فرم لابیاها انتخاب می شود.

اگر برش لابیاها با لیزر مونالیزا، لیزر ژولیت، لیزر فرکشنال CO2 یا لیزر آنجلا (جدیدترین لیزر واژن) باشد، می توان آن را در محیط استریل شده مطب انجام داد. اما اگر لابیاهای مینور خیلی بزرگ و ضخیم باشند و لیزر جواب ندهد، باید برشها با چاقوی جراحی در اتاق عمل انجام شود.

رایجترین-تکنیک-های-عمل-زیبایی-واژن

برای عمل زیبایی واژن در شیراز می توانید به مطب خانم دکتر سیده زهرا طباطبایی، جراح و متخصص زنان و زیبایی زنان مراجعه و از بهترین تکنیکهای لابیاپلاستی در این مرکز بهره مند شوید. جهت رزرو نوبت با شماره ۰۹۱۷۷۵۳۸۸۹۳ تماس حاصل فرمایید.

بهترین زمان برای عمل زیبایی واژن در شیراز

برای انتخاب بهترین زمان برای عمل زیبایی واژن در شیراز، می توانید توصیه های خانم دکتر سیده زهرا طباطبایی، جراح و متخصص زنان و جراح لابیاپلاستی را که در زیر آمده، بخوانید:

لابیاپلاستی و پریودی

پریودی هنگام لابیاپلاستی چیزی نیست که جراحتان منتظر آن باشد. در این زمان علاوه بر خون پریودی و مشکلات آن حین جراحی، واژن بدلیل تغییرات هورمونی بسیار حساس است و بعد از لابیاپلاستی درد بیشتری حس می کنید.

چند روز بعد از پایان قاعدگی بهترین زمان برای عمل لابیاپلاستی است. چون تا پریودی بعدی حدود ۳ هفته فرصت هست تا زخم لابیاها ترمیم شده و بخیه ها بیفتند.

چرا نباید بعد از لابیاپلاستی پریود شویم؟

اگر بلافاصله پریودی بعد از عمل لابیاپلاستی اتفاق بیفتد، با مشکلات زیر مواجه می شوید:

 • سخت شدن مراقبتهای بعد از لابیاپلاستی
 • در معرض رطوبت قرار گرفتن محل جراحی و افزایش احتمال بروز عفونت بعد از لابیاپلاستی
 • اصطکاک محل جراحی با پد نوار بهداشتی و بروز تحریک پوستی در این ناحیه

البته بلافاصله پریود شدن بعد از عمل لابیاپلاستی با لیزر در شیراز تاثیر منفی بر سرعت بهبود لابیاها ندارد و نباید نگران آن باشید، اما موارد فوق می توانند مشکل ساز باشند.

لابیاپلاستی در بارداری

لابیاها در طول بارداری به دلیل تغییرات هورمونی و خونرسانی زیاد لگن، متورم و بزرگ می شوند. ولی چند ماه بعد از زایمان دوباره لابیاها به فرم قبل از بارداری برمی گردند. بنابراین نمی توانید به دلایل زیر موقع بارداری این  انجام دهید:

 • احتمال خونریزی زیاد به دلیل پر خون بودن لگن
 • احتمال تاثیر منفی داروهای بیحسی موضعی، آنتی بیوتیک و کرمهای ترمیمی روی جنین (چون این داروها از راه پوست جذب خون شده و به جفت و جنین منتقل می شوند)

به طور کلی، انجام هر نوع جراحی در دوران بارداری مگر جراحی های خیلی ضروری ممنوع است.

لابیاپلاستی بعد از زایمان

عمل زیبایی واژن را به دلایل زیر نمی توان حین زایمان سزارین یا زایمان طبیعی انجام داد:

 • خطر خونریزی شدید و تهدید جان مادر
 • تورم شدید لابیاها موقع زایمان و مشخص نبودن فرم عادی واژن به دلیل تورم این ناحیه
 • تحت فشار بودن لابیا موقع زایمان واژینال

بهترین زمان برای لابیاپلاستی بعد از زایمان، حدود ۴ تا ۶ ماه بعد از زایمان است که تمام ورمهای واژن خوابیده اند و فرم لابیاها دقیقا مشخص است.

بیشتر بخوانید: مهمترین عوارض لابیاپلاستی

عوارض-عمل-زیبایی-واژن

لابیاپلاستی در دوران شیردهی

بهتر است در اوایل شیردهی، عمل زیبایی واژن را انجام ندهید. چون هنوز لابیاها فرم عادی قبل از بارداری را ندارند و متورم هستند. ۴ تا ۶ ماه بعد از زایمان می توانید با وجود شیردهی، عمل لابیاپلاستی را در شیراز بدون هیچ عارضه ای انجام دهید.

لابیاپلاستی و عفونت

اگر هر نوع عفونتی در ناحیه تناسلی دارید، باید توسط پزشک بررسی شود. برخی از عفونتها مثلا زگیل تناسلی فعال، تبخال تناسلی فعال و عفونت های مقاربتی، اجازه نمی دهند عمل زیبایی واژن را انجام دهید. چون این عفونت ها باعث می شوند مراقبتهای بعد از لابیاپلاستی به خوبی انجام نشده و لابیاها در معرض عفونت قرار بگیرند. زمانی باید به بهترین مرکز برای انجام لابیاپلاستی در شیراز مراجعه کنید که این عفونتها کاملا درمان شده باشند.

توجه توجه: اگر تبخال یا زگیل تناسلی موقع لابیاپلاستی درمان نشده باشد، عفونت آنها به نواحی اطراف سرایت می کند یا زگیلها یا تبخالها بیشتر و بزرگتر می شوند.

سن مناسب برای عمل لابیاپلاستی چقدر است؟

بهترین سن برای انجام لابیاپلاستی از سنین ۱۸ تا ۵۰ سالگی است که سرعت ترمیم زخم ها خوب است. با مراجعه به  این جراحی را انجام دهید. هنوز زیر ۱۸ سال دارید، نمی توانید عمل لابیا را انجام دهید. پس آینه به دست نباشید و از تغییرات واژن خود در این دوران نترسید. این جراحی را می توانید تا حدود سنین یائسگی که سرعت ترمیم زخم ها خوب است انجام دهید.

چرا عمل لابیاپلاستی برای دختران زیر ۱۸ سال ممنوع است؟

چون در دوران بلوغ، لابیاها به سرعت در حال رشد هستند و اگر این جراحی را در سنین زیر ۱۸ سال انجام دهید، با ادامه رشد لابیاها در این سنین حتما نتیجه عمل لابیاپلاستی به هم می خورد. پس بعد از ۱۸ سالگی مجبورید جراحی لابیاپلاستی را تکرار کنید یا عمل ترمیمی را انجام دهید که یک عمل سنگین و پر هزینه است که معمولا نتیجه مطلوبی هم نخواهد داشت.

سن-مناسب-برای-لابیاپلاستی

برای عمل زیبایی واژن در شیراز می توانید به مطب خانم دکتر سیده زهرا طباطبایی، جراح و متخصص زنان و زیبایی زنان مراجعه کنید. جهت رزرو نوبت با شماره ۰۹۱۷۷۵۳۸۸۹۳ تماس حاصل فرمایید.

سوالات رایج درباره عمل زیبایی واژن

معمولا خانمها در مورد عمل زیبایی واژن سوالات زیر را از خانم دکتر طباطبایی می پرسند:

آیا لابیاپلاستی درد دارد؟

خیر. این جراحی با بیحسی موضعی انجام شده و درد ندارد. بعد از عمل هم درد قابل تحملی دارید که با خوردن داروهای مسکن و کمپرس یخ برطرف می شود.

آیا بعد از عمل زیبایی واژن می توان باردار شد؟

بله. چون نتیجه این جراحی دائمی است و در بارداری و زایمان بعدی فرم لابیاها تغییری نمی کند. پس مجبور نیستید لابیاپلاستی را تا آخرین زایمان به تعویق بیاندازید.

بعد از عمل زیبایی واژن میتوان زایمان طبیعی داشت؟

بله. فشار زایمان طبیعی مشکلی برای لابیاهایی که قبلا جراحی شده اند، پیش نمی آورد.

آیا لابیاپلاستی لذت جنسی را کم می کند؟

خیر. چون با اعصاب این ناحیه کاری نداریم و حتی به خاطر کاهش درد موقع دخول، حس جنسی بعد از لابیاپلاستی بیشتر می شود. ضمن اینکه زیباتر شدن ناحیه تناسلی باعث می شود، فرد اعتمادبنفس بالاتری در رابطه داشته باشد که خود روی بهبود روابط جنسی تاثیر زیادی می گذارد. برای اطلاع بیشتر در این مورد حتما مقاله حس جنسی با لابیاپلاستی چه تغییری می کند را از این سایت بخوانید.

اگر شما هم سوالی درباره عمل زیبایی واژن دارید، در بخش نظرات این مقاله می توانید سوالات تان را از ما بپرسید.

۲.۷/۵ - (۳ امتیاز)

5 پاسخ

 1. من مجردم و ۱۸ سالم شده. اگر بخوام لابیاهام رو جراحی کنم ولی میترسم که بعد از ازدواجم برای رابطه جنسی به مشکلی بخورم؟ مثلا واژن تنگ بشه یا چون میگن لابیاها برداشته میشه حس جنسی از بین بره. ممنون میشم راهنمایی کنید.

  1. در عمل لابیاپلاستی، فقط قسمتهای اضافی لابیا رو برمیداریم، نه کل لابیامینور رو. مگر در جراحی لابیاپلاستی باربی که اصلا توصیه ش نمی کنم. چون اگر بخواین لابیاها برگردن و عمل ترمیمی کنید خیلی عمل سنگینی هست و ضمانتی برای نتیجه نیست. و اینکه لابیاپلاستی کاری به ورودی واژن نداره که بعد از عمل، واژن تنگ بشه.

 2. سلام خانم دکتر. ببخشید میخواستم ببینم عمل لابیاپلاستی رو اگر برای خانم های بالای ۶۰ سال هم انجام بدین نتیجه ش خوب میشه؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین بخوانید