حس جنسی با لابیاپلاستی چه تغییری می کند؟

تاثیر-لابیاپلاستی-بر-میل-جنسی

کسانی که تجربه عمل زیبایی واژن را دارند، معمولا افرادی هستند که مدتها از داشتن لابیاهای بزرگ در عذاب بوده اند و بزرگی لابیاها باعث ایجاد دردهای مقاربتی و کاهش میل جنسی در آنها می شده است. بعضی از این خانمها نگران عوارض لابیاپلاستی بوده و این سوال را می پرسند که آیا عمل لابیاپلاستی میل جنسی را کم می کند یا نه؟ برای رسیدن به جواب این سوال، پیشنهاد می کنیم این مقاله را تا انتها بخوانید. برای دسترسی سریع به تیترها می توانید از فهرست زیر استفاده کنید.

لابیاپلاستی چیست؟

لابیاپلاستی نوعی عمل زیبایی تناسلی است که به منظور تغییر اندازه و شکل لبه های واژن (لابیا مینور) انجام می شود. دلیل مهم انجام لابیاپلاستی برای بسیاری از زنان، بهبود شکل ناحیه ژنیتال و رهایی از درد و زخم شدن لابیاهاست. اگر لابیاهای بسیار بزرگی دارید همین ابتدای کار بگوییم که مسلما این جراحی باعث کاهش دردهای مقاربتی و زیبایی فرم واژن شما می شود.

به گفته دکتر سیده زهرا طباطبایی، جراح و متخصص زنان، عمل زیبایی واژن در شیراز یک عمل سبک و سرپایی است که روی اصلاح شکل، تقارن و اندازه لابیاهای مینور و بافت اطراف کلیتوریس تمرکز دارد.

عمل لابیاپلاستی چگونه انجام می شود؟

در لابیاپلاستی که معمولا همراه با لیزر انجام می شود و به آن لابیاپلاستی با لیزر می گوییم، شخص در محیط استریل مطب یا کلینیک جراحی، تحت بی حسی موضعی قرار می گیرد. سپس جراح با استفاده از لیزر برشهای خاصی روی بخشهای اضافی لابیاها زده و آنها را کوچکتر یا متقارن می کند.

چون در این عمل، قسمتهایی از ناحیه جنسی بانوان برداشته می شود، بعضی از خانم ها نگران از بین رفتن حس جنسی بعد از لابیاپلاستی هستند. خواندن نظرات بعضی از خانمهایی که زیرنظر پزشکی که تجربه کافی در حوزه عملهای زیبایی نداشته است هم این نگرانی را افزایش می دهد. ما در این مقاله می خواهیم این مساله را کامل برای شما توضیح دهیم.

قبل-و-بعد-از-لابیاپلاستی

شما هم می توانید برای عمل زیبایی واژن در شیراز از تخصص و تجربه خانم دکتر سیده زهرا طباطبایی، جراح و متخصص زنان و زیبایی زنان در این زمینه بهره مند شوید. جهت رزرو نوبت یا مشاوره در این موردمی توانید با شماره ۰۹۱۷۷۳۴۵۳۹۴ تماس بگیرید یا به واتساپ ۰۹۱۷۷۵۳۸۸۹۳ پیام بدهید.

تاثیر لابیاپلاستی بر حس جنسی

قسمت اعظم تحریک جنسی خانم ها مربوط به کلیتوریس است که در بالای دهانه واژن و لابیامینورها قرار گرفته و بیشترین اعصاب حسی را دارد. کلیتوریس همان قسمتی است که خانمها برای خودارضایی از استفاده می کنند. این بخش با کلاهکی به نام هود پوشیده شده است. حین عمل لابیاپلاستی، کلیتوریس دست نخورده می ماند. مگر اینکه هود کلیتوریس خیلی بزرگ باشد که در این صورت جراح آن را کمی عقب می زند تا کلیتوریس از زیر هود نمایان شود. به این جراحی، عمل هودکتومی می گویند که اغلب همراه لابیاپلاستی انجام می شود و نتیجه آن عبارت است از:

 • در دسترس قرار گرفتن کلیتوریس برای لمس بیشتر که باعث می شود بعد از عمل لابیاپلاستی و هودکتومی حس و لذت جنسی تان بیشتر شود.
 • هود بزرگ اگر موقع لابیاپلاستی کوچک نشود، فرم واژن بعد از برداشتن لابیاها حالت زیبا و استاندارد ندارد. چون هود حالت بیرون زدگی پیدا می کند و دوباره مجبورید عمل هودکتومی را جدا انجام دهید.

آناتومی-واژن-و-کلیتوریس

بخش عمده دیگر اعصاب جنسی واژن، ناحیه جی را عصب دهی می کند. ناحیه جی که به G-Spot هم معروف است درون واژن قرار دارد. از آنجایی که ناحیه G در سه الی پنج سانتی متری درون واژن قرار دارد، در عمل لابیاپلاستی اصلا با آن کار نداریم. بیحسی جنسی بعد از این عمل تنها زمانی رخ می دهد که جراح به آناتومی واژن وارد نبوده و بصورت ناشیانه به کلیتوریس آسیب بزند.

پس برای صرفه جویی در هزینه عمل لابیاپلاستی، هرگز این جراحی مهم را به جراح غیر متخصص در این زمینه نسپارید و برای همین است که توصیه ما این است به بهترین مرکز لابیاپلاستی در شیراز مراجعه کنید.

نکته مهم: اگر بلافاصله بعد از لابیاپلاستی متوجه بیحسی یا کاهش حس در ناحیه لابیاها شده اید، نگران نباشید. چون این یک عارضه طبیعی است و بدلیل سوزش و درد در ناحیه لابیاها بعد از جراحی اتفاق می افتد. این بیحسی ناشی از نقاهت بعد از عمل، با بهبود لابیاها خودبخود بعد از چند روز برطرف می شود.

آیا لابیاپلاستی باعث افزایش لذت جنسی می شود؟

به نقل از سایت معتبر NIH، تحقیقات انجام شده روی خانمهایی که عمل لابیا را انجام داده اند، نشان می دهد که لابیاپلاستی تأثیر مثبتی بر عملکرد جنسی آنها داشته است. افزایش حس جنسی (ارگاسم) بعد از  لابیاپلاستی به دلایل زیر رخ می دهد:

کاهش دردهای مقاربتی: پوست اضافی لابیامینور حین مقاربت به طرز ناخوشایندی کشیده شده و با آلت اصطکاک زیادی دارد. به همین علت خانمها دچار درد و سوزش موقع نزدیکی می شوند. اما بعد از لابیاپلاستی این مشکلات برطرف شده و ارگاسم زنان بهبود می یابد.

تحریک بهتر کلیتوریس: با برداشتن پوست اضافی لابیاهای کوچک در عمل لابیاپلاستی، عملکرد جنسی زنان بهتر شده و کلیتوریس راحت تر در معرض لمس شدن قرار می گیرد. پس رضایت جنسی زنان بعد از این عمل بیشتر می شود.

افزایش اعتماد بنفس: با زیباتر شدن ناحیه تناسلی، خانمها علاقه بیشتری به رابطه جنسی پیدا می کنند. این زیبایی، مثل هر زیبایی دیگری باعث افزایش اعتماد بنفس بیشتر و ترشح هورمونهای شادی آور شده و مراجعین ما همگی بعد از عمل لابیا از بهبود روابط خود می گویند.

لابیاپلاستی-در-یک-نگاه

تاثیر لابیاپلاستی بر میل جنسی

میل جنسی مقوله ای ذهنی-هورمونی است که تحت عوامل مختلف مثل تعادل هورمونها، استرس، خستگی، ژنتیک و… قرار دارد. شما قبل و بعد از عمل لابیاپلاستی هیچ تغییری نمی کند. در واقع میزان میل جنسی خانمها تحت تاثیر عوامل زیر کاهش پیدا می کند و ربطی به لابیاهای واژن ندارد:

 • خستگی و ناتوانی های جسمی ناشی از کارهای زیاد روزانه
 • مشکلات عاطفی زوجین
 • اختلالات هورمونی
 • دردهای مقاربتی ناشی از خشکی واژن یا آتروفی
 • عفونتهای واژینال که باعث سوزش ناحیه تناسلی می شوند.

بنابراین اگر بعد از عمل، شما در ناحیه عمل دچار درد و سوزش نیستید، کاهش میل جنسی نمی تواند بخاطر عمل زیبایی واژن باشد. برعکس، این جراحی باعث افزایش میل جنسی در زنانی می شود که به خاطر ظاهر بد لابیاهای خود قبل از عمل، اعتماد بنفس زیادی نداشتند. برای ایتکه درد و سوزش بعد از عمل هم نداشته باشید باید تنها یک کار کنید و آن رعایت دقیق مراقبتهای بعد از عمل لابیاپلاستی است.

زنان بعد از لابیاپلاستی احساس جذابیت بیشتری می کنند و می توانند لباسهایی که دوست دارند موقع نزدیکی بپوشند. به همین علت تمایل بیشتری به رابطه جنسی دارند و میل جنسی شان زیاد می شود.

برای عمل لابیاپلاستی با لیزر در شیراز شما هم می توانید از تخصص و تجربه خانم دکتر سیده زهرا طباطبایی، جراح و متخصص زنان و زیبایی زنان در این زمینه بهره مند شوید. جهت رزرو نوبت با شماره ۰۹۱۷۷۳۴۵۳۹۴ تماس بگیرید یا به واتساپ ۰۹۱۷۷۵۳۸۸۹۳ پیام بدهید.

سوالات متداول درباره حس فرد بعد از لابیاپلاستی

خانمهایی که برای لابیاپلاستی به خانم دکتر طباطبایی در شیراز مراجعه می کنند، درباره این جراحی و حسی که بعد از آن دارند، معمولا سوالات زیر را می پرسند:

آیا لابیاپلاستی باعث تنگ تر شدن واژن می شود؟

خیر. لابیاپلاستی اندازه لابیاها را کم می کند ولی قطر کانال واژن یا دهانه واژن را تغییر نداده و باعث تنگی واژن نمی شود. برای رفع گشادی واژن باید با مراجعه به پزشک زنان،یکی از روشهای تنگ کردن واژن در شیراز را امتحان کنید.

چه زمانی نتیجه لابیاپلاستی را میتوانم ببینم؟

تورم اولیه، درد و تغییر رنگ موقتی لابیاها در چند هفته اول پس از این جراحی طبیعی است و به مرور کاهش می یابد. بیشتر تورم لابیاها تا شش هفته بعد از عمل از بین می رود، اما در بعضی از افراد، خوابیدن کامل ورم ها ممکن است تا ۶ ماه هم طول بکشد. بنابراین بعد از خوابیدن تورم لابیاها می توانید نتیجه کامل لابیاپلاستی خود را ببینید. (پیشنهاد ما این است حتما معاینات بعد از عمل را انجام دهید و نگرانی های خود را با پزشک جراحتان در میان بگذارید)

رابطه جنسی بعد از لابیاپلاستی از چه زمانی شروع می شود؟

۶ تا ۸ هفته بعد از لابیاپلاستی نباید دخول واژینال یا رابطه مقعدی داشته باشید تا لابیاها کاملا بهبود پیدا کنند. بعد از ترمیم کامل زخمها می توانید نزدیکی را شروع کنید.

اگر شما هم سوالی درباره لابیاپلاستی دارید، در بخش نظرات این مقاله می توانید آنها را از ما بپرسید.

۵/۵ - (۲ امتیاز)
Avatar photo

دکتر سیده زهرا طباطبایی (متخصص زنان و زایمان) فارغ التحصیل دانشگاه علوم پزشکی ایران و دارای بورد تخصصی در این رشته هستند. خانم دکتر طباطبایی بیش از پانزده سال است که در زمینه ارائه خدمات درمانی و زیبایی به بانوان فعالیت دارند. در حال حاضر کلینیک دکتر طباطبایی را می توان مجهزترین کلینیک زنان در استان فارس بشمار آورد و به همین دلیل بیماران متعددی از شیراز و استانهای همجوار برای دریافت خدمات باکیفیت به این مرکز مراجعه می کنند.

۴ دیدگاه ها
 • سلام خانم دکتر. من میخوام لابیاپلاستی کنم ولی خیلی میترسم چون یه سری ها که انجام دادن، میگن زیبا میشه ولی حس جنسی از بین میره. یه سری هم خیلی راضی بودن. میشه راهنمایی کنید خیلی گیج شدم به خدا.

  • سلام عزیزم. بستگی به جراحتون داره. اگر خیلی وارد نباشه ممکنه به اعصاب حسی لابیا یا کلیتوریس صدمه بزنه. برای همین بعضی ها که عمل کردند میگن حس جنسی شون رو از دست دادند. بهتره به هر دکتری میخواید مراجعه کنید نظر مراجعین قبلی شون رو درباره لابیاپلاستی بپرسید تا مطمئن بشید جراح حاذقی در این زمینه هستند.

  • دو طرف بدن هیچوقت متقارن نمیشه. اگر عدم تقارن لابیاها در حد ۲-۳ میلی هست اوکیه و اصلا کاریش نداشته باشید. اما اگر خیلی با هم فرق دارند میتونید عمل لابیاپلاستی ترمیمی رو پیش جراح خودتون یا یه دکتر دیگه انجام بدین.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *