حس جنسی با لابیاپلاستی چه تغییری می کند؟

تاثیر-لابیاپلاستی-بر-میل-جنسی

کسانی که لابیامینورهای بزرگی دارند ممکن است به دلیل نیاز به برداشته شدن بخشی از بافت لابیاها نگران تجربه عمل زیبایی واژن باشند و تصور کنند میل جنسی آنها با از دست رفتن بخشی از لابیامینورها ممکن است تحت تاثیر قرار بگیرد و نگران عوارض لابیاپلاستی باشند. ما در این مقاله به شما خواهیم گفت که حس جنسی لابیاپلاستی چه تغییری می کند. پس این مقاله را حتما تا انتها بخوانید. برای دسترسی سریع به تیترها می توانید از فهرست زیر استفاده کنید.

لابیاپلاستی چیست؟

لابیاپلاستی یک عمل زیبایی ناحیه تناسلی است که به منظور تغییر اندازه و شکل لبه های واژن (لابیا مینور) انجام می شود. دلیل مهم انجام لابیاپلاستی برای بسیاری از زنان، بهبود شکل ناحیه ژنیتال و رهایی از درد و زخم شدن لابیاها (مخصوصا در روابط جنسی یا ورزشهای هوازی) است. به گفته دکتر سیده زهرا طباطبایی، جراح و متخصص زنان، عمل زیبایی واژن در شیراز یک عمل سبک و سرپایی است که در محیط استریل مطب یا کلینیک جراحی، تحت بی حسی موضعی انجام می شود.

عمل لابیاپلاستی چگونه انجام می شود؟

لابیاپلاستی با لیزر رایج ترین نوع لابیاپلاستی است که در آن جراح با استفاده از لیزر واژن و تکنیک های خاصی در برش، بخشهای اضافی لابیاها را بر می دارد تا آنها را کوچکتر یا متقارن کند. اما اعصاب جنسی شما دست نخورده می مانند. قبل از آگاهی در مورد تاثیر لابیاپلاستی بر حس جنسی باید بدانید که حس جنسی چیست و ناشی از چه اندام هایی است.

قبل-و-بعد-از-لابیاپلاستی

شما هم می توانید برای عمل زیبایی واژن در شیراز از تخصص و تجربه خانم دکتر سیده زهرا طباطبایی، جراح و متخصص زنان و زیبایی زنان در این زمینه بهره مند شوید. جهت رزرو نوبت یا مشاوره در این موردمی توانید با شماره ۰۹۱۷۷۵۳۸۸۹۳ تماس بگیرید.

حس جنسی در زنان چیست؟

حس جنسی میزان لذتی است که در زنان در رابطه جنسی آن را تجربه می کنند. قسمت اعظم تحریک جنسی زنان مربوط به ناحیه کلیتوریس است که در بالای دهانه واژن و لابیامینورها قرار گرفته و با کلاهکی به نام هود حفاظت می شود. این بخش از واژن دارای بیشترین اعصاب حسی در بدن است.

بخش عمده دیگر اعصاب جنسی واژن، در ناحیه جی یا G-Spot است که داخل کانال واژن قرار دارد. این محدوده در سه الی پنج سانتی متر است و تصور می شود که ادامه کلیتوریس در زنان باشد. تحریک نقطه جی به ارگاسم زنان موقع دخول کمک می کند.

آناتومی-واژن-و-کلیتوریس

عوامل موثر بر میل جنسی

میل جنسی زنان ربطی به وضعیت لابیامینورها ندارد و بیشتر تحت تاثیر موارد زیر کم می شود:

 • خستگی و ناتوانی های جسمی ناشی از کارهای زیاد روزانه
 • مشکلات عاطفی زوجین
 • اختلالات هورمونی
 • دردهای مقاربتی ناشی از خشکی واژن یا آتروفی
 • عفونتهای واژینال که باعث سوزش ناحیه تناسلی می شوند.

با رفع این مشکلات، میل جنسی زنان برای برقراری رابطه جنسی بیشتر می شود.

تاثیر لابیاپلاستی بر حس جنسی

حین عمل لابیاپلاستی، کلیتوریس دست نخورده می ماند. مگر اینکه هود کلیتوریس خیلی بزرگ باشد که در این صورت جراح آن را با عمل جراحی هودکتومی کمی عقب می زند تا کلیتوریس از زیر هود نمایان شود و برای تحریک بیشتر در دسترس قرار بگیرد.

بنابراین بعد از لابیاپلاستی حس جنسی بیشتری را تجربه می کنید. نقطه جی نیز در داخل واژن قرار گرفته است، در حالی که عمل لابیاپلاستی بیرون واژن انجام می شود. پس این جراحی با جی اسپات خانم ها هیچ کاری ندارد.

نکته مهم: اگر بلافاصله بعد از لابیاپلاستی متوجه بیحسی یا کاهش حس در ناحیه لابیاها شده اید، نگران نباشید. این عارضه طبیعی است و بدلیل سوزش و درد در ناحیه لابیاها بعد از جراحی اتفاق می افتد و با بهبود لابیاها بیحسی آنها خودبخود برطرف می شود.

علت بیحسی جنسی بعد از لابیاپلاستی

بیحسی جنسی دائمی بعد از عمل زیبایی واژن تنها زمانی رخ می دهد که جراح به آناتومی واژن وارد نباشد و به کلیتوریس یا اعصاب واژن آسیب بزند. به همین دلیل است که توصیه می شود برای کاهش هزینه عمل لابیاپلاستی هرگز این جراحی مهم را به افراد غیر متخصص نسپارید و به بهترین مرکز لابیاپلاستی در شیراز مراجعه کنید.

آیا لابیاپلاستی باعث افزایش لذت جنسی می شود؟

به نقل از سایت معتبر NIH، تحقیقات انجام شده روی خانمهایی که عمل لابیا را انجام داده اند، نشان می دهد که لابیاپلاستی تأثیر مثبتی بر عملکرد جنسی آنها داشته است. افزایش حس جنسی (ارگاسم) آنها بعد از  لابیاپلاستی به دلایل زیر رخ داده است:

کاهش دردهای مقاربتی: بافت اضافی لابیامینور حین مقاربت به طرز ناخوشایندی کشیده می شود و با آلت اصطکاک زیادی دارد. به همین علت خانمها دچار درد و سوزش موقع نزدیکی می شوند. اما بعد از لابیاپلاستی این مشکلات برطرف شده و ارگاسم زنان بهبود می یابد.

تحریک بهتر کلیتوریس: با کنار رفتن هود از روی کلیتوریس همزمان با انجام عمل لابیاپلاستی، عملکرد جنسی زنان بهتر می شود چون کلیتوریس راحت تر در معرض لمس شدن قرار می گیرد.

افزایش اعتماد بنفس: با بهبود ظاهر ناحیه تناسلی و کاهش درد و سوزش، خانمها علاقه بیشتری به رابطه جنسی نشان می دهند.

لابیاپلاستی-در-یک-نگاه

تاثیر لابیاپلاستی بر میل جنسی

میل جنسی مقوله ای ذهنی-هورمونی است. بنابراین میل جنسی قبل و بعد از عمل لابیاپلاستی تغییر خاصی نمی کند. مگر در مواردی که قبلا به خاطر نارضایتی از ظاهر واژن، شخص تمایلی به نزدیکی نداشته ولی بعد از جراحی به خاطر افزایش اعتماد بنفس، میل جنسی فرد بیشتر شده باشد.

در واقع، زنان بعد از لابیاپلاستی احساس جذابیت بیشتری می کنند و می توانند لباسهایی که دوست دارند موقع نزدیکی بپوشند. به همین علت تمایل بیشتری به رابطه جنسی نشان می دهند و میل جنسی آنها زیاد می شود.

برای عمل لابیاپلاستی با لیزر در شیراز شما هم می توانید از تخصص و تجربه خانم دکتر سیده زهرا طباطبایی، جراح و متخصص زنان و زیبایی زنان در این زمینه بهره مند شوید. جهت رزرو نوبت با شماره ۰۹۱۷۷۵۳۸۸۹۳ تماس بگیرید.

سوالات متداول درباره حس فرد بعد از لابیاپلاستی

خانمهایی که برای لابیاپلاستی به خانم دکتر طباطبایی در شیراز مراجعه می کنند، درباره این جراحی و حسی که بعد از آن دارند، معمولا سوالات زیر را می پرسند:

آیا لابیاپلاستی باعث تنگ تر شدن واژن می شود؟

خیر. لابیاپلاستی اندازه لابیاها را کم می کند ولی قطر کانال واژن یا دهانه واژن را تغییر نمی دهد و باعث تنگی واژن نمی شود. برای رفع گشادی واژن باید با مراجعه به پزشک زنان از روشهای تنگ کردن واژن در شیراز بهره مند شوید.

چه زمانی نتیجه لابیاپلاستی را میتوانم ببینم؟

تورم اولیه، درد و تغییر رنگ موقتی لابیاها در چند هفته اول پس از این جراحی طبیعی است و به مرور کاهش می یابد. بعد از خوابیدن ورم لابیاها می توانید نتیجه نهایی لابیاپلاستی خود را ببینید. بیشتر تورم لابیاها ظرف شش هفته بعد از جراحی از بین می رود، اما در بعضی موارد هم ممکن است خوابیدن کامل تورم تا ۴ ماه طول بکشد.

رابطه جنسی بعد از لابیاپلاستی از چه زمانی شروع می شود؟

۴ تا ۶ هفته بعد از لابیاپلاستی نباید دخول واژینال یا رابطه مقعدی داشته باشید تا لابیاها کاملا بهبود پیدا کنند و جوش بخورند. بعد از ترمیم کامل زخمها می توانید رابطه جنسی را شروع کنید.

اگر شما هم سوالی درباره لابیاپلاستی دارید، در بخش نظرات این مقاله می توانید آنها را از ما بپرسید.

۴.۷/۵ - (۳ امتیاز)
Avatar photo

دکتر سیده زهرا طباطبایی (متخصص زنان و زایمان) فارغ التحصیل دانشگاه علوم پزشکی ایران و دارای بورد تخصصی در این رشته هستند. خانم دکتر طباطبایی بیش از پانزده سال است که در زمینه ارائه خدمات درمانی و زیبایی به بانوان فعالیت دارند. در حال حاضر کلینیک دکتر طباطبایی را می توان مجهزترین کلینیک زنان در استان فارس بشمار آورد و به همین دلیل بیماران متعددی از شیراز و استانهای همجوار برای دریافت خدمات باکیفیت به این مرکز مراجعه می کنند.

۶ دیدگاه ها
 • سلام خانم دکتر. من میخوام لابیاپلاستی کنم ولی خیلی میترسم چون یه سری ها که انجام دادن، میگن زیبا میشه ولی حس جنسی از بین میره. یه سری هم خیلی راضی بودن. میشه راهنمایی کنید خیلی گیج شدم به خدا.

  • سلام عزیزم. بستگی به جراحتون داره. اگر خیلی وارد نباشه ممکنه به اعصاب حسی لابیا یا کلیتوریس صدمه بزنه. برای همین بعضی ها که عمل کردند میگن حس جنسی شون رو از دست دادند. بهتره به هر دکتری میخواید مراجعه کنید نظر مراجعین قبلی شون رو درباره لابیاپلاستی بپرسید تا مطمئن بشید جراح حاذقی در این زمینه هستند.

  • اگر عدم تقارن لابیاها خیلی کم و در حد ۲-۳ میلی هست اوکیه و بهتره وسواس نداشته باشید. اما اگر خیلی با هم فرق دارند میتونید عمل لابیاپلاستی ترمیمی رو پیش جراح خودتون یا یه دکتر دیگه انجام بدین.

 • سلام برای کسانی ک دکتر اشتباه رفتن و ب اعصاب جنسی اسیب خورده ایا راهی هست حس جنسی برگرده یا نمیشه کاری کرد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *