تجربه های ناموفق از تنگ کردن واژن با لیزر | تاثیر کم و ماندگاری پایین

لیزر واژن یک دستگاه ایمن برای درمان مشکلات عملکردی و زیبایی واژن است. هر چند لیزر کاربردهای زیادی دارد اما نمی توان از آن برای تنگ شدن واژن استفاده کرد. ما در این مقاله به شما خواهیم گفت که چرا بعد از تنگ کردن واژن با لیزر، هنوز احساس گشادی واژن دارید. برای دسترسی سریع به تیترها می توانید از فهرست زیر استفاده کنید.

کابردهای لیزر واژن در شیراز

لیزرهای واژن انواع مختلفی دارند مثل لیزر ژولیت، لیزر مونالیزا، لیزر فرکشنال CO2 و لیزر آنجلا. به گفته دکتر سیده زهرا طباطبایی، جراح و متخصص زنان و زایمان، از لیزر واژن در شیراز برای جوانسازی واژن و رفع مشکلات زیر استفاده می شود:

  • درمان عفونت واژینالی مزمن و عود کننده
  • درمان خشکی و آتروفی واژن به خصوص در زنان یائسه
  • بهبود ارگاسم خانم ها

لیزر با تحریک بافت واژن به کلاژن سازی باعث جوانسازی واژن، تنظیم pH واژن و درمان خشکی و آتروفی واژن می شود.

چرا لیزر واژن موثر است؟

پرتوهای لیزر واژن با تخریب سلولهای سطح دیواره واژن آنها را برای ترمیم شدن و ساخت کلاژن های جدید و فیبرهای الاستین تحریک می کنند. کلاژن و الاستین مهمترین پروتئین هایی هستند که در استحکام بافتهای بدن نقش دارند. در شکل زیر می توانید مراحل لیزر تراپی واژن را ببینید.

مراحل-لیزر-درمانی-واژن

لیزر واژن چقدر موثر است؟

تقریباً ۵۰ درصد از زنان یائسه از خشکی واژن، خارش و سوزش آن شکایت دارند. لیزر درمانی در این بانوان به اندازه مصرف استروژن واژینالی می تواند باعث بهبود عملکرد جنسی و ادراری آنها شود. تحقیقات در مورد اثربخشی لیزر واژینال نشان می دهد که ۷۰ تا ۸۰ درصد از خانمهایی که برای درمان خشکی واژن در یائسگی از لیزر استفاده کرده اند، از نتیجه درمان خود کاملا راضی هستند (منبع: ساینس دیلی) به علاوه، درمان با این روش، عوارض هورمون درمانی را ندارد و برای همین لیزر جایگزین خوبی برای هورمون تراپی است.

اگر قصد دارید از لیزر واژینال آنجلا برای درمان خشکی و آتروفی واژن در شیراز اقدام کنید، می توانید به مطب خانم دکتر سیده زهرا طباطبایی، یکی از مراکز لیزر آنجلا در شیراز مراجعه کنید.

برای درمان خشکی و آتروفی واژن با لیزر واژینال آنجلا در شیراز شما هم می توانید به مطب خانم دکتر سیده زهرا طباطبایی، جراح و متخصص زنان و زیبایی زنان مراجعه کنید. جهت رزرو نوبت یا کسب اطلاعات بیشتر با شماره ۰۹۱۷۷۵۳۸۸۹۳ تماس حاصل فرمایید.

تجربه های ناموفق از تنگ کردن واژن با لیزر

به نقل از سایت معتبر نشنال لایبرری مدیسن شواهد ضعیفی در مورد اثربخشی لیزر برای تنگ کردن واژن وجود دارد. نتایج تنگ کردن واژن با لیزر نشان می دهد که گرمای لیزر باعث جوانسازی واژن شده و بافت دیواره آن را تقویت می کند.

در واقع لیزر واژن بر روی بافت مخاطی واژن تاثیر گذار است و قدرت نفوذ به سطوح عضلانی را ندارد و باعث کاهش قطر کانال واژن نمی شود. در حقیقت گرمای پرتوهای آن فقط دیواره های واژن را موقتاً جمع می کنند. به همین دلیل است که یک تا دو هفته بعد از لیزر تنگ کردن واژن، احساس سفتی واژن از بین می رود و دوباره احساس شلی و گشادی واژن باز می گردد.

نکته مهم: لیزر واژن بیش از اینکه باعث تنگ کردن واژن شود باعث جوانسازی و بهبود عملکرد آن می شود. برای تنگ کردن واژن نیاز است از تکنولوژیهای دیگر مثل RF و هایفو که در سطح عضلانی هم موثرند استفاده کنید. پس یادتان باشد که برای تنگ کردن واژن نباید از لیزر استفاده کرد و لیزر واژن برای جوانسازی مورد استفاده قرار می گیرد. برای اطلاع درباره مزایای جوانسازی واژن می توانید مقاله ما درباره جوانسازی واژن با لیزر در شیراز را از همین سایت بخوانید.

چرا لیزر باعث تنگی واژن نمی شود؟

کانال واژن از سه لایه تشکیل شده است: یک لایه مخاطی و دو  لایه عضلانی در زیر آن. پرتوهای لیزر عمق نفوذ کمی دارند و فقط می توانند تا لایه مخاطی نفوذ کنند. این لایه وظیفه ترشح مایعات مخاطی که باعث روانکاری واژن می شوند را برعهده دارد. پس با لیزر می توان خشکی واژن را درمان کرد.

اما علت گشادی واژن شلی عضلات دیواره واژن است و کاری به لایه مخاطی ندارد. چون پرتوهای لیزر به لایه عضلانی نفوذ نمی کنند پس نمی توانند به ترمیم عضلات این ناحیه کمک کنند و برای تنگی واژن موثر نیستند.

جایگزین های لیزر برای تنگ کردن واژن در شیراز

اگر عضلات کانال واژن پاره یا بیش از حد شل نشده باشند، با روشهای غیرجراحی مثل هایفوتراپی واژن در شیراز و یا آراف واژن در شیراز می توان دیواره واژن را بازسازی و جوانسازی کرد. چون امواج این دستگاه ها برخلاف لیزر واژن تا عمق کانال واژن نفود دارند و می توانند جوانسازی واژن را تا عمیق ترین لایه های آن انجام می دهند.

مقایسه-قدرت-نفوذ-دستگاه-های-مختلف-واژینالی

برای تنگ کردن واژن با هایفو واژینال و یا RF واژن در شیراز می توانید به مطب خانم دکتر سیده زهرا طباطبایی، جراح و متخصص زنان و زیبایی زنان مراجعه کنید. جهت رزرو نوبت یا کسب اطلاعات بیشتر با شماره ۰۹۱۷۷۵۳۸۸۹۳ تماس حاصل فرمایید.

پرسش و پاسخ تنگی واژن با لیزر

سوالاتی را که معمولا در مورد تنگ شدن واژن با لیزر از خانم دکتر طباطبایی پرسیده می شوند را در ادامه همراه با جوابشان می خوانید:

لیزر واژن دردناک است؟

خیر. این کار دردناک نیست و نیازی به بیحسی موضعی یا حتی مصرف داروهای مسکن قبل از لیزر ندارید. فقط موقع لیزر کمی در واژن احساس گرما و ناراحتی دارید که عادی است.

تنگ کردن واژن با لیزر بهتر است یا هایفوتراپی واژینال؟

همانطور که در این مقاله گفتیم، لیزر برای تنگی واژن موثر نیست ولی هایفوتراپی واژن کاملا برای درمان درجات خفیف و متوسط گشادی واژن جواب می دهد. آراف واژن هم دستگاه خوبی برای تنگ شدن واژن است.

هزینه لیزر جوانسازی واژن چقدر است؟

هزینه آن بستگی به تعداد جلسات لیزر دارد. هر چه خشکی واژن یا آتروفی آن شدیدتر باشد، به جلسات بیشتری برای درمان نیاز دارید. اما معمولا تعداد جلسات لیزر بین ۲ تا ۳ جلسه با فواصل ۲ تا ۴ هفته ای است.

اگر شما هم سوالی درباره لیزر واژن برای تنگی دارید، در بخش نظرات این مقاله می توانید سوالات خود را از ما بپرسید.

۳.۲/۵ - (۵ امتیاز)

6 پاسخ

  1. من لیزر کردم برای تنگ شدن واژن، تا چند روز خیلی خوب بود ولی دوباره حس میکنم واژن گشاد شده. اگر تاثیری نداره لیزر چرا اوایلش خوبه و احساس تنگی داریم. آراف هم اینجوریه اونم که میگین لیزره؟

    1. لیزرهای co2 چون داخل واژن رو گرم می کنند این حالت باعث انقباض عضلات و تنگ شدن کانال واژن میشه و یه حالت موقتیه. اما لیزر آراف از نوع دی اکسید کربنی نیست و امواجش از نوع رادیوفرکوئنسی هست. این امواج لایه های عضلانی واژن رو جوانسازی و محکم می کنند و حس تنگی تا مدتها باقی میمونه.

    1. اگر جلسات سالانه شارژ رو داشته باشید تا سالها باقی می مونه و البته اگر بعدش باردار نشید یا کارهایی رو انجام ندین که باعث گشادی واژن میشه، مثلا چیزهای سنگین بلند کنید. من توصیه م به مراجعینم اینه که ورزش کگل رو مرتب انجام بدن تا نتیجه آراف خیلی طولانی تر هم بشه.

    1. خیر. هایفوتراپی هیچ عارضه ای نداره و از جدیدترین تکنولوژی های روز دنیاست. قیمت اون هم بستگی به این داره که برای درمان چه عارضه ای به کار میره، شدت اون عارضه چقدره و به چند جلسه درمان نیاز دارید. برای تعیین تعداد جلسات و هزینه هایفو باید معاینه تون کنم تا ببینم برای چه کاری نیاز دارید هایفو رو انجام بدین.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین بخوانید