تجربه های ناموفق از تنگ کردن واژن با لیزر | تاثیر کم و ماندگاری پایین

تاثیر-لیزر-بر-تنگ-کردن-واژن

لیزر واژن یک دستگاه ایمن برای درمان مشکلات واژینالی است که بدون نیاز به بیحسی موضعی در مطب پزشک زنان استفاده می شود. لیزر واژن برای رفع تیرگی لابیاها ممکن است به کار رود یا برای جوانسازی قسمتهای داخلی واژن.
باید توجه داشته باشید که این دستگاه هر چند موثر و پرکاربرد است اما نمی توان از آن برای هر کاری استفاده کرد. ما در این مقاله قصد داریم به شما بگوییم که چرا بعد از تنگ کردن واژن با لیزر، هنوز دچار گشادی واژن هستید. پس تا پایان این مقاله پیشنهاد می کنیم همراه ما باشید. برای دسترسی سریع به تیترها می توانید از فهرست زیر استفاده کنید.

کابردها و تاثیر لیزر واژن در شیراز

لیزرها انواع مختلفی دارند که حتما اسم بعضی از آنها را شنیده اید. این لیزرها عبارتند از: لیزر ژولیت، لیزر مونالیزا، لیزر فرکشنال CO2 و لیزر آنجلا که جدیدترین نسل از دستگاه های لیزر است و نتایج بهتری را در رفع مشکلات زیر نشان می دهد:

  • لیزر واژن برای عفونت واژینالی مزمن و عود کننده
  • لیزر واژن برای خشکی و آتروفی واژن به خصوص در زنان یائسه
  • بهبود ارگاسم در زنان
  • درمان بی اختیاری های استرسی ادرار  (درجات خفیف)

به گفته دکتر سیده زهرا طباطبایی، جراح و متخصص زنان و زایمان، از لیزر واژن در شیراز اغلب برای جوانسازی واژن استفاده می شود. چون پرتوهای لیزر، سلولهای سطح دیواره واژن را تخریب کرده و برای ترمیم آن ساخت کلاژن های جدید و فیبرهای الاستین را بیشتر می کنند.

کلاژن و الاستین هر دو از مهمترین پروتئین هایی هستند که در استحکام بافتهای بدن نقش دارند. ساخت این پروتئین ها در دیواره واژن در اثر گرمای حاصل از لیزر و بهبود گردش خون در واژن سریعتر از حالت عادی می شود.

مراحل-لیزر-درمانی-واژن

لیزر واژن چقدر موثر است؟

تقریباً ۵۰ درصد از زنان یائسه از خشکی واژن، خارش و سوزش آن شکایت دارند. لیزر درمانی در این بانوان به اندازه مصرف استروژن واژینالی می تواند باعث بهبود عملکرد جنسی و ادراری این بانوان شود. تحقیقات در مورد اثربخشی لیزر واژینال نشان می دهد که ۷۰ تا ۸۰ درصد از خانمهایی که برای درمان خشکی واژن در یائسگی از لیزر استفاده کرده اند، از نتیجه درمان خود کاملا راضی هستند (منبع: ساینس دیلی)

به علاوه، درمان با این روش، عوارض هورمون درمانی را ندارد و برای همین لیزر واژن جایگزین خوبی برای هورمون تراپی در بانوان است. اگر قصد دارید از لیزر واژینال آنجلا برای درمان خشکی و آتروفی واژن در شیراز اقدام کنید، می توانید به مطب خانم دکتر سیده زهرا طباطبایی، یکی از مراکز لیزر آنجلا در شیراز مراجعه کنید.

برای درمان خشکی و آتروفی واژن با لیزر واژینال آنجلا در شیراز شما هم می توانید به مطب خانم دکتر سیده زهرا طباطبایی، جراح و متخصص زنان و زیبایی زنان مراجعه کنید. جهت رزرو نوبت یا کسب اطلاعات بیشتر با شماره ۰۹۱۷۷۳۴۵۳۹۴ تماس حاصل فرمایید.

تجربه های ناموفق از تنگ کردن واژن با لیزر

به نقل از سایت معتبر نشنال لایبرری مدیسن شواهد ضعیفی در مورد اثربخشی لیزر برای تنگ کردن واژن وجود دارد. نتایج تنگ کردن واژن با لیزر نشان می دهد که گرمای لیزر باعث جوانسازی واژن شده و به رفع شلی و استحکام دیواره آن کمک می کند.

در واقع رفع شلی و استحکام واژن با لیزر به این معنا است که دیواره واژن تان محکم می شود، نه اینکه قطر کانال واژن کمتر شود. در صورتی که برای تنگ شدن واژن باید قطر کانال واژن کاهش پیدا کند. به همین دلیل است که بیمار به مدت یک تا دو هفته بعد از لیزر احساس تنگ شدن واژن را دارد، اما بعد آن دوباره گشادی واژن برمی گردد.

اگر تنگ کردن واژن با لیزر را انجام داده اید، شاید فکر کنید که پول تان را دور ریخته اید، اما باید بدانید که هر چند واژن تان تنگ نشده ولی جوانسازی شده و اگر دچار اختلالات هورمونی نشوید، تا چند سال اثر جوانسازی با لیزر دوام دارد که این عالی است. برای اطلاع درباره مزایای جوانسازی می توانید مقاله ما درباره جوانسازی واژن با لیزر در شیراز را از همین سایت بخوانید.

چرا لیزر باعث تنگی واژن نمی شود؟

کانال واژن از سه لایه تشکیل شده است: یک لایه مخاطی و دو  لایه عضلانی در زیر آن. پرتوهای لیزر فقط می توانند تا لایه مخاطی نفوذ کنند که وظیفه آن ترشح مایعات مخاطی است که باعث روانکاری واژن می شود. اما علت گشادی واژن در اولین رابطه، شلی عضلات دیواره واژن است.

اگر این عضلات پاره نشده باشند یا بیش از حد شل نباشند، با روشهای غیرجراحی می توان آنها را بازسازی و جوانسازی کرد. مشخص است که پرتوهای لیزر واژن حتی اگر از نوع لیزر آنجلا باشد، عمق نفوذ کمی دارند و فقط تا لایه مخاطی می رسند. استفاده از طول موجهای کوتاهتر لیزر که می توانند به عمق بیشتری نفوذ کنند، خطرناک است.

بنابراین باید از تکنولوژی های دیگری برای جوانسازی عضلات کانال واژن استفاده کرد که عمق نفوذ بیشتری نسبت به لیزرها دارند و بی ضرر هستند. در حال حاضر، هایفوتراپی واژن در شیراز موثرین روش تنگ شدن واژن بدون جراحی است. چون درمان با دستگاه هایفو، باعث جوانسازی واژن در عمیق ترین لایه های دیواره آن می شود.

مقایسه-قدرت-نفوذ-دستگاه-های-مختلف-واژینالی

از دستگاه آر اف برای تنگی واژن نیز میتوان استفاده کرد. هر چند استفاده از آراف واژن در شیراز به اندازه هایفوتراپی نمی تواند قطر واژن را تنگ کند ولی از جمله روشهایی است که تنگی واژن با آن موثر بوده و ماندگاری طولانی دارد.

برای تنگ کردن واژن با هایفو واژینال و یا RF واژن در شیراز می توانید به مطب خانم دکتر سیده زهرا طباطبایی، جراح و متخصص زنان و زیبایی زنان مراجعه کنید. جهت رزرو نوبت یا کسب اطلاعات بیشتر با شماره ۰۹۱۷۷۳۴۵۳۹۴ تماس حاصل فرمایید.

پرسش و پاسخ تنگی واژن با لیزر

سوالاتی را که معمولا در مورد تنگ شدن واژن با لیزر از خانم دکتر طباطبایی پرسیده می شوند را در ادامه همراه با جوابشان می خوانید:

لیزر واژن چطور انجام می شود؟

برای جوانسازی واژن یک میله استوانه ای شکل به قطر چند سانتی متر از طریق اسپکولوم (ابزاری که موقع معاینه لگنی، با آن کانال واژن را باز نگه می داریم) به آرامی وارد واژن می شود. این کار دردناک نیست و موقع لیزر در واژن کمی احساس گرما دارید که عادی است.

تنگ کردن واژن با لیزر بهتر است یا هایفوتراپی واژینال؟

لیزر واژن برای تنگی آن همانطور که در بالا گفتیم تاثیری ندارد. برخلاف هایفوتراپی واژن که کاملا برای درجات خفیف و متوسط گشادی واژن جواب می دهد. آراف واژن هم دستگاه خوبی برای تنگ شدن واژن است.

هزینه لیزر جوانسازی واژن چقدر است؟

هزینه آن بستگی به تعداد جلسات لیزر دارد. هر چه خشکی واژن یا آتروفی آن شدیدتر باشد، به جلسات بیشتری برای درمان نیاز دارید. اما معمولا تعداد جلسات لیزر بین ۳ تا ۵ جلسه و با فواصل ۲ تا ۴ هفته ای است.

بعد از لیزر واژینال چقدر طول می کشد تا بتوانم رابطه جنسی داشته باشم؟

هرچند به اعتقاد برخی پزشکان بعد از لیزر می توانید نزدیکی کنید و دوره نقاهت ندارد. اما بهتر است بعد از لیزر ۵ تا ۷ روز از رابطه جنسی یا وارد کردن هر چیزی به واژن مثلا تامپون، خودداری کنید تا بافت واژن بهبود یابد.

اگر شما هم سوالی درباره لیزر واژن برای تنگی دارید، در بخش نظرات این مقاله می توانید سوالات خود را از ما بپرسید.

۳.۲/۵ - (۴ امتیاز)
Avatar photo

دکتر سیده زهرا طباطبایی (متخصص زنان و زایمان) فارغ التحصیل دانشگاه علوم پزشکی ایران و دارای بورد تخصصی در این رشته هستند. خانم دکتر طباطبایی بیش از پانزده سال است که در زمینه ارائه خدمات درمانی و زیبایی به بانوان فعالیت دارند. در حال حاضر کلینیک دکتر طباطبایی را می توان مجهزترین کلینیک زنان در استان فارس بشمار آورد و به همین دلیل بیماران متعددی از شیراز و استانهای همجوار برای دریافت خدمات باکیفیت به این مرکز مراجعه می کنند.

۴ دیدگاه ها
  • من لیزر کردم برای تنگ شدن واژن، تا چند روز خیلی خوب بود ولی دوباره حس میکنم واژن گشاد شده. اگر تاثیری نداره لیزر چرا اوایلش خوبه و احساس تنگی داریم. آراف هم اینجوریه اونم که میگین لیزره؟

    • لیزرهای co2 چون داخل واژن رو گرم می کنند این حالت باعث انقباض عضلات و تنگ شدن کانال واژن میشه و یه حالت موقتیه. اما لیزر آراف از نوع دی اکسید کربنی نیست و امواجش از نوع رادیوفرکوئنسی هست. این امواج لایه های عضلانی واژن رو جوانسازی و محکم می کنند و حس تنگی تا مدتها باقی میمونه.

    • اگر جلسات سالانه شارژ رو داشته باشید تا سالها باقی می مونه و البته اگر بعدش باردار نشید یا کارهایی رو انجام ندین که باعث گشادی واژن میشه، مثلا چیزهای سنگین بلند کنید. من توصیه م به مراجعینم اینه که ورزش کگل رو مرتب انجام بدن تا نتیجه آراف خیلی طولانی تر هم بشه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *