تزریق بوتاکس به واژن در شیراز

تزریق-بوتاکس-به-واژن-در-شیراز

واژینیسموس بیماری است که در آن فرد در موقع شروع رابطه جنسی، قرار دادن تامپون، معاینه لگنی و سونوگرافی واژینال دچار درد خفیف، متوسط یا شدید شده و دخول هر چیزی به واژن غیرممکن می شود.
این خانمها به خاطر نداشتن رابطه جنسی واژینال، تمایل به باردار شدن یا ناتوانی در انجام معاینات مهم لگنی به مطب متخصص زنان مراجعه می کنند. ما در این مقاله به شما خواهیم گفت که چطور تزریق بوتاکس به واژن در شیراز می تواند این عارضه را درمان کند. برای دسترسی سریع به تیترها می توانید از فهرست زیر استفاده کنید.

علائم واژینیسموس

علائم واژینیسموس در اواخر نوجوانی یا اوایل بزرگسالی که فرد اولین بار رابطه جنسی خود را برقرار می کند، ظاهر می شود. یا اینکه فرد بعد از مدتی، ناگهان دچار مشکل عدم دخول شده و نمی تواند مثل قبل نزدیکی کند. زنان واژینیسموس علائم زیر را نشان می دهند:

 • ناتوانی در دخول واژینال یا فقط وارد شدن سر آلت
 • اسپاسم و ناراحتی واژن موقع دخول
 • انقباض غیرارادی کف لگن
 • اسپاسم عضلات واژن
 • انقباض ماهیچه های ران و باسن
 • بهم فشردن پاها موقع ورود چیزی به واژن

این علائم و اسپاسم لگن غیرارادی و خارج از کنترل خانمهاست. البته بیماریهای دیگری مثل آتروفی یا عفونت واژن علائمی مشابه واژینیسموس دارند، با این تفاوت که در آنها دخول انجام می شود ولی نزدیکی دردناک است. اما در واژینیسموس، بدون هیچ دخولی، درد قبل از لمس واژن شروع می شود.

بیشتر بخوانید: بهترین دکتر زنان برای درمان عفونت واژن در شیراز 

گریدهای-بیماری-واژینیسموس

علت اصلی واژینیسموس چیست؟

به گفته دکتر سیده زهرا طباطبایی علت اصلی واژینیسموس، انقباض شدید عضلات یک سوم انتهایی واژن، کف لگن و پرینه است که باعث تنگی واژن و عدم دخول به واژن می شود. ممکن است علت بروز این انقباضات ناشناخته باشد یا در اثر یکی از موارد زیر در زنان یا دختران رخ دهد:

 • سفت بودن پرده بکارت
 • اختلالات اضطرابی
 • جراحی های لگنی قبلی
 • اسکارهای بعد از زایمان واژینال
 • آسیب دیدگی از زایمان قبلی مانند پارگی واژن یا پرینه که البته با عمل پرینه پلاستی در شیراز قابل درمان هستند
 • ریشه های روحی و روانی مثل ترس از رابطه جنسی، احساسات منفی در مورد رابطه جنسی، تجاوز جنسی یا ضربه های روحی

اگر واژینیسموس هستید و برای دخول تلاش بیشتری می کنید، درد شما بدتر شده و دخول در دفعات بعدی سخت تر می شود. چون تلاش برای فشار بیشتر و دخول باعث بروز واکنش های غیرارادی در بدن به نام چرخه ترس از درد شده و در نتیجه درد و اسپاسم واژن بیشتر می شود.

مراحل-درد-در-واژینیسموس

برای تشخیص گرید واژینیسموس و درمان آن در شیراز شما هم می توانید از سالها تجربه موفق دکتر سیده زهرا طباطبایی، جراح و متخصص زنان و زیبایی زنان در زمینه درمان واژینیسموس بهره مند شوید. جهت رزرو نوبت با شماره ۰۹۱۷۷۳۴۵۳۹۴ تماس حاصل فرمایید.

روشهای درمان قطعی واژینیسموس در شیراز

روشهای مختلفی برای درمان واژینیسموس وجود دارد. مثلا استفاده از دیلاتورها یا گشاد کننده های واژن، سکس تراپی، روان درمانی و فیزیوتراپی کف لگن (برای شل شدن عضلات کف لگن). این روشها بیشتر برای واژینیسموس های خیلی خفیف مناسبند.

اما تنها راه درمان قطعی واژینیسموس های متوسط و شدید، تزریق بوتاکس یا انجام آر اف واژن در شیراز است که شدیدترین گریدها و قدیمی ترین واژینیسموس ها را هم درمان می کنند.

درمان واژینیسموس با بوتاکس در شیراز

به گفته دکتر طباطبایی، تزریق بوتاکس برای درمان واژینیسموس یکی از اصلی ترین روشهای درمان دخول غیرممکن است. در این روش، تزریق بوتاکس باعث شل شدن عضلات اطراف ورودی واژن و جلوگیری از اسپاسم آنها موقع دخول می شود. واژینیسموس در ۹۰% از خانم ها با تزریق بوتاکس برای همیشه درمان می شود.

بوتاکس چیست؟

بوتاکس ماده ای است که از خالص سازی سم باکتری به نام بوتولینوم بدست می آید. این ماده باعث تضعیف عضلات واژن، کاهش دردهای عصبی و جلوگیری از اسپاسم و انقباض شدید ارادی یا غیرارادی عضلات می شود.

استفاده از بوتاکس بی ضرر است و پزشکان به طور گسترده ای از آن برای کارهای زیبایی (بوتاکس صورت)، کاهش تنش در عضلات یا رفع دردهای مزمنی مثل درد فک، سردرد، درد مثانه و واژینیسموس استفاده می کنند.

نحوه تزریق بوتاکس به واژن

قبل از تزریق بوتاکس به واژن، ابتدا بیحسی موضعی انجام می شود و برای واژینیسموس های گرید ۳ یا ۴ ممکن است آرامبخش های سبک نیز استفاده شود. بعد از بیحسی، پزشک زنان ۱۰۰ واحد بوتولینوم (بوتاکس) را با انجم چند تزریق متعدد با سرنگ ظریف به سه عضله کلیدی دیواره واژن تزریق می کند.

این عضلات دیگر نمی توانند بیش از اندازه سفت و منقبض شوند و می توانید رابطه جنسی راحت و بدون دردی را تجربه کنید. خانمهایی که پرده بکارت دارند، می توانند همزمان بکارت را هم برش دهند تا ترس آنها از درد در اولین رابطه جنسی از بین برود.

نحوه-تزریق-بوتاکس-به-واژن

مراقبتهای بعد از بوتاکس واژینیسموس

بعد از بوتاکس واژن می توانید به فعالیت های عادی خود برگردید و نیازی به استراحت ندارید. فقط تا ۲ هفته باید از رابطه جنسی خودداری کنید تا اثر بوتاکس روی واژن شروع شود. همچنین به توصیه پزشکتان برای شروع نزدیکی بعد از تزریق بوتاکس حتما توجه کنید.

اگر واژینیسموس درجه ۳ تا ۴ دارید بهتر است برای بوتاکس واژن در شیراز با یکی از نزدیکان خود به کلینیک مراجعه و بعد از تزریق نیز یک روز در منزل استراحت کنید. در مورد درمان خود حتما به همسرتان اطلاع دهید چون بکارت شما طی درمانهای واژینیسموس برداشته می شود.

برای درمان واژینیسموس های شدید با تزریق بوتاکس در شیراز شما هم می توانید به مطب دکتر سیده زهرا طباطبایی، جراح و متخصص زنان و زیبایی زنان مراجعه و با موفقیت درمان شوید. جهت رزرو نوبت با شماره ۰۹۱۷۷۳۴۵۳۹۴ تماس حاصل فرمایید.

ماندگاری بوتاکس واژن در شیراز

بعد از تزریق بوتاکس به واژن در شیراز حدود ۱۰ تا ۱۴ روز طول می کشد تا اثرگذاری آن شروع شود. تاثیر این روش حدود یک ماه بعد از تزریق به بالاترین میزان خود می رسد. بوتاکس تزریق شده حدود ۲ تا ۴ ماه و در بعضی از زنان تا ۶ ماه ماندگاری دارد و بعد از آن بوتاکس جذب بدن می شود.

بعد از این مدت، معمولا عضلات واژن یاد گرفته اند که موقع دخول بیش از حد منقبض نشوند و نیازی به تزریق مجدد بوتاکس ندارید. اما بعضی از خانمها بعد از پایان تاثیر تزریق اول کمی هنوز مشکل دخول دارند و باید تزریق دوم یا سوم را هم انجام دهند. درمان واژینیسموس با این روش دائمی است و بعد از آن واژینیسموس دیگر عود نمی کند.

پرسش و پاسخ درمان واژینیسموس

معمولا خانم هایی که واژینیسموس دارند درباره درمان واژینیسموس با بوتاکس در شیراز، سوالات زیر را از ما می پرسند:

هزینه بوتاکس واژن در شیراز چقدر است؟

هزینه ها متغییر بوده و بستگی به حجم بوتاکس تزریقی، نیاز به آرامبخش، نیاز به جراحی پرده بکارت همزمان با بوتاکس، دفعات تزریق و برند بوتاکس دارد.

بوتاکس واژن چه عوارضی دارد؟

معمولا تزریق بوتاکس هیچ عارضه ای ندارد ولی جای سوزن تزریق ممکن است هماتوم یا عفونت عضلانی خفیف ایجاد کند. در موارد نادری هم ممکن است فرد دچار تاری دید، بی اختیاری باد یا بی اختیاری ادرار شوید که موقتی هستند و بعد از ۱۲ هفته برطرف می شوند.

واژینیسموس علت دخول دردناک است؟

اگر دخول ندارید، بله. اما اگر دخول انجام می شود علت رابطه جنسی دردناک می تواند بیماریهایی مثل آتروفی واژن، آندومتریوز، عفونت های لگنی، پارگی پرینه در اثر خشکی واژن و … باشد.

اگر شما هم سوالی درباره بوتاکس واژن یا درمان واژینیسموس در شیراز دارید، می توانید در بخش نظرات این مقاله آنها را بپرسید.

۴.۸/۵ - (۶ امتیاز)
Avatar photo

دکتر سیده زهرا طباطبایی (متخصص زنان و زایمان) فارغ التحصیل دانشگاه علوم پزشکی ایران و دارای بورد تخصصی در این رشته هستند. خانم دکتر طباطبایی بیش از پانزده سال است که در زمینه ارائه خدمات درمانی و زیبایی به بانوان فعالیت دارند. در حال حاضر کلینیک دکتر طباطبایی را می توان مجهزترین کلینیک زنان در استان فارس بشمار آورد و به همین دلیل بیماران متعددی از شیراز و استانهای همجوار برای دریافت خدمات باکیفیت به این مرکز مراجعه می کنند.

بدون دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *