رفع تیرگی واژن در شیراز | سفیدکردن واژن و بیکینی با لیزر

رفع-تیرگی-واژن-در-شیراز

سفید کردن واژن یا واژینال وایتنینگ به روشهایی گفته می شود که برای رفع تیرگی ناحیه تناسلی زنان به کار می روند. روشهای روشن سازی واژن متنوع هستند (از روشهای خانگی گرفته تا لیزر و کربوکسی تراپی) و امروزه روشن سازی واژن با تکنولوژیهای جدید بسیار طرفدار پیدا کرده است.
روشهای روشن سازی واژن معمولا علاوه بر سریع بودن، ماندگاری بالایی هم دارند و برای رفع تیرگی مقعد، کشاله ران، لابیاماژور و پرینه نیز می توان از آنها استفاده کرد. ما در این مقاله قصد داریم شما را با بهترین روش روشن سازی واژن در شیراز آشنا کنیم. پس تا پایان این مقاله با ما باشید. برای دسترسی سریع به بخشهای مختلف مقاله می توانید از فهرست زیر استفاده کنید.

چرا بیکینی و واژن تیره تر از بقیه بدن است؟

طبق گفته خانم دکتر زهرا طباطبایی (جراح و متخصص زنان) در سن بلوغ، هورمونهای جنسی باعث افزایش ملانین در پوست و تیرگی لابیاها می شوند. ملانین رنگدانه اصلی پوست و مو است و شدت وجود ملانین می تواند باعث تیره تر شدن پوست شود.

علت-تیرگی-لابیاها

پس با این توضیحات تیره تر بودن ناحیه بیکینی نسبت به بقیه پوست طبیعی است و از نظر پزشکی مشکل ساز نیست. در حقیقت، بلوغ در خانمها باعث می شود رنگ ناحیه تناسلی تیره تر از پوست اطراف آن باشد.

تیرگی واژن تا حدی طبیعی است اما در بعضی از خانمها به مرور و در اثر علتهایی که در قسمت بعدی توضیح می دهیم، واژن بیش از حد تیره می شود. سیاه شدن ناحیه تناسلی علاوه بر زیبایی کمتر، می تواند اعتماد بنفس افراد را در رابطه جنسی تحت تاثیر قرار دهد.

مهمترین علت تیرگی واژن چیست؟

همانطور که گفتیم تا حدی تیرگی واژن عادی است و به علت بلوغ جنسی اتفاق می افتد.اما موارد دیگری هم هستند که باعث می شوند واژن بیش از حد تیره شود:

سبک زندگی: رعایت نکردن بهداشت واژن، مصرف دخانیات، کمبود بعضی ویتامین ها و مواد معدنی مثل ویتامین C

اصطکاک زیاد: بهم ساییدگی مداوم لابیاها و رانها در اثر چاقی زیاد

برخی محصولات غیراستاندارد بهداشتی- آرایشی: استفاده از کرم های موبر، پودر تالک، ژیلت های کهنه و شوینده هایی که کیفیت پوست را کم می کنند بر تیرگی واژن تاثیرگذار هستند.

دلایل ژنتیکی: بعضی ها به طور ژنتیکی رنگ پوست تیره تر یا ملانین سازی بیشتری دارند.

اختلالات هورمونی: بهم ریختن هورمون ها در اثر مشکلات تیروئیدی، تنبلی تخمدان، اختلالات غدد فوق کلیوی و اختلالات کبدی هم بر تیرگی ناحیه تناسلی تاثیرگذار است.

لباس زیر نامناسب: پوشیدن شورت های نایلونی یا تنگ که تهویه خوبی ندارند و رطوبت و عرق را نگه می دارند باعث تیرگی بیش از حد بیکینی می شود.

تغییرات وزنی نامتعادل: کاهش وزن ناگهانی بر اثر رژیم های لاغری، بر روی عملکرد هورمونی بدن شما تاثیر منفی می گذارد.

بارداری: بارداری و تغییرات هورمونی در این دوره باعث تیره تر شدن واژن خانمها می شود. رنگ واژن اکثر خانمها بعد از بارداری به حالت قبل برمی گردد، اما در برخی این اتفاق نمی افتد.

اگر به دلیل هر یک از موارد بالا دچار تیرگی واژن شده اید، با مراجعه به دکتر زنان می توانید این عارضه را سریع و تنها در چند جلسه درمان کنید. همچنین پزشک با درمان بیماریهایی مثل درمان تنبلی تخمدان یا مشکلات هورمونی می تواند از بازگشت تیرگی لابیاها بعد از روشن سازی جلوگیری کند. در ادامه شما را با روش قطعی و سریع روشن سازی واژن آشنا می کنیم.

رفع تیرگی واژن با لیزر در شیراز

لیزر آنجلا، جدیدترین لیزر واژن در شیراز است که برای رفع تیرگی پوست استفاده می شود. این دستگاه که جزو آخرین نسل دستگاههای لیزر محسوب می شود، به دلیل مزیتهای تکنولوژیکی که دارد، قدرت و سرعت ترمیم کنندگی بیشتری نسبت به لیزرهای دیگر دارد و برای روشن سازی موثرتر عمل می کند.

دقت کنید که پوست ناحیه ژنیتال چون رنگدانه های ملانین در آن جمع شده و پوست واژن تیره می شود، نسبت به صورت خیلی دیرتر لایه برداری می شود. در شیراز و در مطب خانم دکتر طباطبایی، از لیزر آنجلا برای لایه برداری سریعتر پوست استفاده می شود. لایه برداری کمک می کند، تجمع رنگدانه های اضافی پوست کاهش پیدا کند.

رفع-تیرگی-واژن-با-لیزر

به علاوه، رفع تیرگی واژن و کشاله ران با لیزر به جوانسازی لابیاها نیز کمک می کند، چرا که لیزر باعث افزایش خونرسانی به لابیاها شده و کلاژن سازی را در آنها تقویت می کنند. کلاژن یک پروتئین خیلی مهم است که مثل چسب، اجزای پوست را کنار هم نگه می دارد و وجودش باعث استحکام و جوانسازی پوست می شود.

این پروتئین در ترمیم سلول های آسیب دیده و جایگزین کردن سلول های جدید به جای سلول های مرده نقش مهمی دارد. پس لیزر آنجلا با تسریع تولید این پروتئین نقش مهمی در جوانسازی واژن بر عهده دارد.

برای سفید کردن واژن و کشاله ران با لیزر می توانید به مطب خانم دکتر سیده زهرا طباطبایی، جراح و متخصص زنان و زایمان مراجعه کنید. جهت رزرو نوبت با شماره ۰۹۱۷۷۳۴۵۳۹۴ و برای مشاوره در واتساپ با شماره ۰۹۱۷۷۵۳۸۸۹۳ تماس بگیرید.

مزایای لیزر بلیچینگ واژینال

برخی مزایای لیزر برای رفع تیرگی واژن عبارتند از:

 • روشن سازی بدون درد و خونریزی
 • با بی حسی موضعی انجام می شود
 • در مطب و به صورت سرپایی انجام می شود
 • زیبایی ظاهر واژن و افزایش اعتماد بنفس بانوان
 • محدودیت سنی ندارد
 • بدون عارضه است
 • یک روش سریع، ایمن و کم تهاجم برای رفع تیرگی واژن

همچنین، برای دختران باکره شیرازی هم می توانیم روشن سازی با لیزر را انجام دهیم؛ چرا که رفع تیرگی روی واژن انجام می شود و به پرده بکارت آسیب نمی زند.

برگشت تیرگی بیکینی بعد از وایتنینگ با لیزر

بعضی از خانم ها نگران برگشت تیرگی لابیاهای خود بعد از لیزر روشن کننده پوست هستند، در این مورد باید گفت که سفیدسازی واژن یک درمان مادام العمر نیست. یعنی اگر بعد از لیزر همان کارهایی را که باعث تیرگی ناحیه تناسلی می شوند ادامه دهید، تیرگی ها دوباره بر می گردند. اما اگر نکاتی که پزشک به شما می گوید را رعایت کنید و در کنار آن از نکات مراقبت پوستی و Skincare را بخوبی انجام دهید، ماندگاری درمان با این روش خیلی طولانی خواهد شد.

جواب دهی لیزر وایتنینگ واژن در شیراز

میزان پاسخ پوست هر فرد به سفید کردن بیکینی با فرد دیگر متفاوت بوده و بستگی به ژنتیک، مشکلات هورمونی، شدت ملانین سازی پوست و میزان تیرگی واژن دارد. هر چقدر شدت تیرگی کمتر باشد و عوامل زمینه ای و ارثی در تیرگی لابیاها دخیل نباشند، سریعتر لابیاهای ماژور روشن سازی می شوند.

بنابراین میزان تاثیر روشن سازی واژن با لیزر از فردی به فرد دیگر متفاوت است. بعضی زنان در هر جلسه ۲۵ درصد و برخی دیگر تا ۵۰ درصد واژن شان روشن تر می شود. بعضی خانم ها زودتر جواب می گیرند و جلسات کمتری نیاز دارند ولی بعضی دیگر باید ۵-۶ جلسه لیزر شوند تا نتیجه را ببینند.

کسانی که همراه لیزر، کربوکسی تراپی واژن را نیز انجام می دهند، روشن سازی بیشتری دارند و نتیجه وایتنینگ واژن آنها ماندگارتر است.

عکس-قبل-و-بعد-از-روشن-سازی-با-لیزر

آمادگی های لازم قبل از لیزر واژن

اگر می خواهید لیزر روشن سازی را انجام دهید، بهتر است یک هفته بعد از خونریزی قاعدگی برای این کار اقدام کنید. چون در طول پریودی، بدن حساس است و درد زیادی را باید موقع لیزر تحمل کنید. همچنین قبل از لیزر باید موارد زیر را در نظر بگیرید:

 • یکی دو روز قبل از لیزر، نزدیکی نکنید تا به پوست لابیاها فشار نیاید.
 • برای حذف موها قبل از لیزر از کرم موبر استفاده نکنید و اپیلاسیون انجام ندهید؛ این کارها باعث می شود تا پوست بیش از حد حساس شود.
 • در روز لیزر بهتر است حمام کنید تا پوستتان نرم و تمیز شده و درد کمتری حس کنید.
 • از برنزه کردن پوست قبل از لیزر بپرهیزید و حمام آفتاب نگیرید.

همچنین اگر عفونت، زگیل یا تبخال تناسلی دارید، اول آنها را درمان کنید و بعد برای لیزر روشن کننده کشاله ران و بیکینی به مطب مراجعه کنید. اگر می خواهید این عمل زیبایی را انجام دهید ولی عفونت دارید، توصیه می کنیم حتما مقاله ما درباره درمان عفونت واژن در شیراز را از همین سایت بخوانید.

مراقبتهای بعد از لیزر روشن سازی ناحیه تناسلی

کسانی که لیزر بلچینگ واژن را انجام می دهند، اغلب این سوال را می پرسند که باید کار خاصی بعد از لیزر انجام دهند یا نه. در پاسخ آنها باید گفت که بعد از لیزر باید مراقبتهای زیر را جدی بگیرند:

 • باید یک تا دو روز بعد از لیزر از کرم های ترمیمی استفاده کرده و اگر آنتی بیوتیک برایتان تجویز شده حتما آنها را مصرف کنید.
 • شلوار یا دامن‌ های گشاد و نرم بپوشید که محل لیزر تحت فشار قرار نگیرد.
 • مهم: پوسته های قهوه ای که بعد از لیزر ایجاد شده را نکَنید و بگذارید خودشان به طور طبیعی پوسته ریزی کنند.
 • تغذیه سالم و خوب داشته باشید تا بازسازی پوست تان سریعتر انجام شود: آب + سبزیجات فراموش نشود.
 • تا یک هفته از برقراری رابطه جنسی خودداری کنید. چون پوست لایه برداری شده و نزدیکی می تواند آزاردهنده باشند یا نتیجه درمان را خراب کند.

علاوه بر نکات بالا باید ناحیه تناسلی را خشک و تمیز نگه دارید.

طول دوره نقاهت بعد از وایتنینگ واژن

یکی دو روز بعد از لیزر روشن سازی در ناحیه تناسلی ممکن است احساس سوزش داشته باشید. رفع تیرگی ناحیه تناسلی با لیزر دوره نقاهت ندارد و می توانید ورزش و کارهای عادی روزانه را بعد از لیزر به راحتی انجام دهید (البته به شرطی که با نکاتی که بالا گفتیم در تضاد نباشند)

لیزر وایتنینگ باعث سرطان یا نازایی می شود؟

استفاده از لیزر روشن سازی واژن کاملا بی خطر است. چون هر نوع لیزری که برای واژن استفاده می کنیم، طول موج بالایی دارد. بالا بودن طول موج ها در انواع لیزر مثل آنجلا، ژولیت، مونالیزا و غیره باعث می شود که پرتوها فقط تا حدود یک میلیمتری پوست نفوذ کنند.

لیزر واژن و روشن سازی با امواجی مثل گاما اسکن که در موارد خاص و تحت شرایط ویژه استفاده می شود، کاملا متفاوت است. در واقع لیزر واژن چه روی واژن و چه داخل آن باشد، تاثیر موضعی دارد و نمی تواند باعث کاهش فولیکول گذاری تخمدان ها، تنبلی تخمدان، نازایی یا سرطان شود. بدلیل ایمن بودن لیزر آنجلا می توان از این روش برای سفید کردن قسمتهای دیگر بدن و حتی نقاط حساس استفاده کرد. مهم ترین جاهایی از بدن که برای روشن سازی آنها می توان از لیزر استفاده کرد عبارتند از:

 • کشاله رانها
 • زیر بغل
 • آرنج و زانو
 • قوزک پا
 • هاله دور سینه
 • مقعد

روشن-سازی-بدن-با-لیزر-آنجلا-در-شیراز

هزینه لیزر واژن در شیراز چقدر است؟

همانطور که توضیح دادیم، هزینه لیزر روشن کننده واژن به شدت تیرگی لابیاها و تعداد جلسات بستگی دارد. هر چقدر تیرگی واژن بیشتر باشد، تعداد جلسات لیزر بیشتر می شود. اگر کربوکسی تراپی واژن هم در کنار لیزر برایتان انجام شود، هزینه های شما بالاتر می رود اما روشن سازی نتیجه بهتری خواهد داشت و ماندگارتر هم هست.

چون وایتنینگ جزو درمان های زیبایی محسوب می شود، بیمه هیچ هزینه ای برای آن نمی پردازد و حتی بیمه های تکمیلی آن را پوشش نمی دهند. با مراجعه به پزشک و معاینه نواحی مورد نظر برای روشن سازی می توان هزینه لیزر واژن را مشخص کرد. البته برای تعیین حدود هزینه می توانید در واتساپ به شماره ۰۹۱۷۷۵۳۸۸۹۳ پیام دهید.

شما هم می توانید برای سفید کردن بیکینی با لیزر در شیراز به مطب خانم دکتر سیده زهرا طباطبایی، جراح و متخصص زنان و زایمان مراجعه کنید. جهت رزرو وقت قبلی و اطلاع از هزینه ها با شماره ۰۹۱۷۷۳۴۵۳۹۴ تماس بگیرید.

پرسش و پاسخ در مورد تیرگی واژن

بانوانی که قصد وایتنینگ دارند، معمولا در مورد تاثیر لیزر بر سفید کردن ناحیه تناسلی سوالات زیر را از ما می پرسند:

چه روش هایی برای روشن سازی واژن در شیراز هست؟

روشهای مختلفی مثل استفاده از انواع کرم رفع تیرگی واژن، میکرونیدلینگ، لیزر و کربوکسی تراپی وجود دارد. ولی بدون شک بهترین روش، ترکیب لیزر با کربوکسی تراپی است.

آیا لیزر به تنهایی برای روشن سازی واژن کافی است؟

می توانید همراه لیزر، کربوکسی تراپی هم انجام دهید. ولی لیزر به تنهایی هم می تواند به خوبی روشن سازی را انجام دهد و معمولا به روشهای جانبی نیاز ندارد.

برای جلوگیری از برگشت تیرگی ناحیه تناسلی بعد از لیزر چه کار کنم؟

مراقب تغییر وزن تان باشید. سعی کنید هر روز آب زیاد، میوه و سبزیجات بخورید و لباس های زیر نخی بپوشید. در صورت مشکلات هورمونی برای درمان اقدام کنید. بهداشت ناحیه تناسلی را هم حتما رعایت کنید.

لیزر روشن کننده پوست چند جلسه است و چقدر طول می کشد؟

هر جلسه لیزر بیکینی حدود ۲۰ دقیقه طول می کشد. مگر اینکه کشاله ران یا قسمت های دیگر بدن را هم بخواهید روشن سازی کنید. جلسات رفع تیرگی واژن نیز بین ۳ تا ۶ جلسه و با فواصل یک ماهه هستند.

اگر شما هم برای رفع تیرگی واژن و کشاله ران در شیراز سوالی دارید، می توانید در بخش نظرات این مقاله آن را بپرسید.

۳.۵/۵ - (۱۰ امتیاز)
Avatar photo

دکتر سیده زهرا طباطبایی (متخصص زنان و زایمان) فارغ التحصیل دانشگاه علوم پزشکی ایران و دارای بورد تخصصی در این رشته هستند. خانم دکتر طباطبایی بیش از پانزده سال است که در زمینه ارائه خدمات درمانی و زیبایی به بانوان فعالیت دارند. در حال حاضر کلینیک دکتر طباطبایی را می توان مجهزترین کلینیک زنان در استان فارس بشمار آورد و به همین دلیل بیماران متعددی از شیراز و استانهای همجوار برای دریافت خدمات باکیفیت به این مرکز مراجعه می کنند.

۴ دیدگاه ها
  • بله. با لیزر آنجلا هم روشن سازی بیکینی رو میشه انجام داد و هم بقیه نقاط تیره مثل زیر بغل، آرنج، زانو و …. خودم هم در مطبم انجام میدم.

  • موقع لیزر میتونم براتون بیحسی موضعی بزنم که شات لیزر درد نداشته باشه. اما بعد از لیزر کمی احساس درد و سوزش دارید. مراجعینم میگن اغلب بعد از یه ساعت خوب میشه. دردش خفیفه و اگر اذیت میشین میتونید از کمپرس سرد یا مسکن های خفیف مثل استامینوفن استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *