رفع تیرگی واژن در شیراز | سفیدکردن واژن و بیکینی با لیزر

رفع-تیرگی-واژن-در-شیراز

سفید کردن واژن یا واژینال وایتنینگ به روشهایی گفته می شود که برای رفع تیرگی ناحیه تناسلی زنان به کار می روند. این روشها متنوع هستند و تاثیر و ماندگاری متفاوتی دارند.
در بین روشهای سفید کردن واژن و بیکینی، لیزر تاثیر بیشتر، سریعتر و ماندگارتری دارد. در این مقاله همراه ما باشید تا شما را با بهترین روش روشن سازی واژن در شیراز، یعنی لیزر واژینال آشنا کنیم. برای دسترسی سریع به بخشهای مختلف مقاله می توانید از فهرست زیر استفاده کنید.

چرا بیکینی و واژن تیره تر از بقیه بدن است؟

ناحیه تناسلی به طور طبیعی تیره تر از پوست بقیه قسمتهای بدن است و رنگدانه ها یا ملانین های بیشتری دارد. در سن بلوغ به دلیل هورمونهای جنسی، ملانین های بیشتری در پوست ناحیه تناسلی تولید می شود و نسبت به دوران کودکی لابیاهای تیره تری خواهید داشت که کاملا عادی است.

علت-تیرگی-لابیاها

اما در بعضی از خانمها به مرور و در اثر عواملی که در قسمت بعدی توضیح می دهیم، واژن بیش از حد تیره می شود و تاثیر منفی بر ظاهر واژن و اعتماد بنفس خانم ها دارد.

مهمترین علت تیرگی واژن چیست؟

به گفته دکتر سیده زهرا طباطبایی، جراح و متخصص زنان، عوامل زیر در تیرگی لابیاها موثر هستند:

سبک زندگی: رعایت نکردن بهداشت واژن، مصرف دخانیات، کمبود بعضی ویتامین ها و مواد معدنی مثل ویتامین C

اصطکاک زیاد: بهم ساییدگی مداوم لابیاها و رانها در اثر چاقی زیاد

محصولات بهداشتی- آرایشی غیراستاندارد: استفاده از کرم های موبر، پودر تالک، ژیلت های کهنه و شوینده هایی که کیفیت پوست را کم می کنند بر تیرگی واژن تاثیرگذار هستند.

دلایل ژنتیکی: بعضی ها به طور ژنتیکی رنگ پوست تیره تر یا ملانین سازی بیشتری دارند.

اختلالات هورمونی: بهم ریختن هورمون ها در اثر مشکلات تیروئیدی، تنبلی تخمدان، اختلالات غدد فوق کلیوی و اختلالات کبدی هم بر تیرگی ناحیه تناسلی تاثیرگذار است.

لباس زیر نامناسب: پوشیدن شورت های نایلونی یا تنگ که تهویه خوبی ندارند و رطوبت و عرق را نگه می دارند باعث تیرگی بیش از حد بیکینی می شود.

تغییرات وزنی نامتعادل: کاهش وزن ناگهانی بر اثر رژیم های لاغری، بر روی عملکرد هورمونی بدن شما تاثیر منفی می گذارد.

بارداری: بارداری و تغییرات هورمونی در این دوره باعث تیره تر شدن واژن خانمها می شود. رنگ واژن اکثر خانمها بعد از بارداری به حالت قبل برمی گردد، اما در برخی این اتفاق نمی افتد.

اگر به دلیل هر یک از موارد بالا دچار تیرگی واژن شده اید، با مراجعه به دکتر زنان می توانید این عارضه را سریع و تنها در چند جلسه درمان کنید. همچنین پزشک با درمان بیماریهایی مثل درمان تنبلی تخمدان یا مشکلات هورمونی می تواند از بازگشت تیرگی لابیاها بعد از روشن سازی جلوگیری کند.

رفع تیرگی واژن در شیراز با لیزر آنجلا

لیزر آنجلا، جدیدترین نوع لیزر واژن در شیراز است که برای رفع تیرگی لابیاها استفاده می شود. این دستگاه آخرین نسل دستگاههای لیزر واژن است که نسبت به لیزرهای قبلی در روشن سازی واژن موثرتر عمل می کند. خانم های شیرازی می توانند با مراجعه به مطب خانم دکتر زهرا طباطبایی از روشن سازی واژن با لیزر آنجلا بهره مند شوند.

رفع-تیرگی-واژن-با-لیزر

این لیزر با از بین بردن ملانین های پوست و کاهش تجمع آنها به رفع تیرگی واژن، مقعد، کشاله ران و دیگر نواحی تیره پوست بدن کمک می کند. علاوه بر سفید کردن واژن، پرتوهای این لیزر با افزایش خونرسانی به لابیاها و تقویت کلاژن سازی در پوست باعث جوانسازی لابیاماژورها می شود.

سایر کاربردهای لیزر آنجلا برای رفع تیرگی ها

بدلیل ایمن بودن لیزر آنجلا می توان از این روش برای سفید کردن قسمتهای دیگر بدن و حتی نقاط حساس استفاده کرد. مهم ترین جاهایی از بدن که برای روشن سازی آنها می توانید از لیزر استفاده کنید، عبارتند از:

 • کشاله رانها
 • زیر بغل
 • آرنج و زانو
 • قوزک پا
 • هاله دور سینه
 • مقعد

برای سفید کردن واژن و کشاله ران با لیزر می توانید به مطب خانم دکتر سیده زهرا طباطبایی، جراح و متخصص زنان و زایمان مراجعه کنید. جهت رزرو نوبت با شماره ۰۹۱۷۷۳۴۵۳۹۴ و برای مشاوره در واتساپ با شماره ۰۹۱۷۷۵۳۸۸۹۳ تماس بگیرید.

مزایای سفید کردن واژن و بیکینی با لیزر

لیزر بلیچینگ واژینال سریعترین و موثرترین روش رفع تیرگی لابیا ماژورها است که چند درجه پوست ناحیه تناسلی شما را روشن تر می کند. دیگر مزایای رفع تیرگی واژن با لیزر عبارتند از:

 • روشن سازی واژن بدون درد و خونریزی
 • در مطب و به صورت سرپایی انجام می شود
 • بهبود ظاهر واژن و افزایش اعتماد بنفس بانوان
 • بدون محدودیت سنی
 • بدون عارضه
 • ماندگاری بالا نسبت به دیگر روشهای بلیچینگ واژن

به علاوه دختران باکره شیرازی هم می توانند روشن سازی بیکینی با لیزر را انجام دهند. چون لیزر روی قسمتهای بیرونی واژن استفاده می شود و هیچ آسیبی به پرده بکارت نمی زند.

برگشت تیرگی بعد از سفید کردن واژن با لیزر

روشن سازی واژن با لیزر ماندگاری دائمی ندارد و اگر بعد از لیزر همان کارهایی را که باعث تیرگی ناحیه تناسلی می شوند ادامه دهید، تیرگی لابیاها بر می گردد. اما رعایت موارد زیر می تواند ماندگاری وایتنینگ با لیزر را بیشتر کند:

 • رعایت نکاتی که پزشک بعد از روشن سازی به شما می گوید
 • اجتناب از کارهایی که باعث تیرگی لابیاها می شوند
 • انجام مراقبتهای پوستی (Skincare)
 • انجام جلسات شارژ سالیانه لیزر

با رعایت نکات فوق می توانید مدت ماندگاری روشن سازی واژن را افزایش دهید.

تاثیر رفع تیرگی واژن با لیزر در شیراز

میزان پاسخ پوست هر فرد به سفید کردن بیکینی با فرد دیگر متفاوت بوده و بستگی به ژنتیک، مشکلات هورمونی، شدت ملانین سازی پوست و میزان تیرگی واژن دارد. هر چقدر شدت تیرگی کمتر باشد و عوامل زمینه ای و ارثی در تیرگی لابیاها دخیل نباشند، سریعتر لابیاهای ماژور روشن سازی می شوند.

پس با توجه به نکات فوق، میزان تاثیر لیزر وایتنینگ واژن در شیراز از فردی به فرد دیگر متفاوت است. بعضی زنان در هر جلسه ۲۵ درصد و برخی دیگر تا ۵۰ درصد واژن شان روشن تر می شود. بعضی خانم ها زودتر جواب می گیرند و جلسات کمتری نیاز دارند ولی بعضی دیگر باید ۵-۶ جلسه لیزر شوند تا نتیجه را ببینند.

نکته مهم: کسانی که همراه لیزر، کربوکسی تراپی واژن را نیز انجام می دهند، به دلیل خاصیت جوانسازی کربوکسی تراپی، لابیاها سریعتر و بیشتر سفید می شوند و نتیجه وایتنینگ واژن با این روش ترکیبی ماندگارتر است.

عکس-قبل-و-بعد-از-روشن-سازی-با-لیزر

آمادگی های لازم قبل از لیزر واژن

چون موقع پریودی، بدن حساس است، لیزر روشن سازی واژن دردناک خواهد بود. بنابراین یک هفته بعد از قاعدگی برای سفید کردن واژن اقدام کنید. همچنین موارد زیر را هم در نظر بگیرید:

 • برای جلوگیری از فشار به لابیاها از یک روز قبل از لیزر نباید نزدیکی کنید.
 • برای جلسه لیزر، موهای خود را شیو کنید و از کرم موبر یا اپیلاسیون بپرهیزید. زیرا این روشها باعث می شوند پوستتان موقع لیزر بیش از حد حساس باشد. البته انجام این روشها در زمانهای دیگر مساله ای ندارد و فقط به دلیل حساسیت پوست توصیه می شود در نزدیکی جلسه وایتنینگ انجام نشوند.
 • یک شب قبل از لیزر برای نرم و تمیز شدن پوست حتما دوش بگیرید.
 • از یک هفته قبل نباید از هیچگونه کرم یا داروی موضعی برای لابیاها استفاده شود.

همچنین اگر زگیل تناسلی یا تبخال تناسلی فعال روی لابیاها دارید، باید اول آنها را درمان کنید و بعد برای لیزر سفید کردن کشاله ران و بیکینی مراجعه کنید.

مراقبتهای بعد از لیزر روشن سازی ناحیه تناسلی

کسانی که لیزر بلچینگ واژن را انجام می دهند، برای سفیدی بهتر لابیاها و ماندگاری نتایج لیزر باید مراقبتهای زیر را بعد از لیزر جدی بگیرند:

 • باید یک تا دو روز بعد از لیزر از کرم های ترمیمی استفاده کنید.
 • اگر دارو یا پمادی برایتان تجویز شده حتما آنها را مصرف کنید.
 • شلوار یا دامن‌ های گشاد و نرم بپوشید تا محل لیزر تحت فشار قرار نگیرد.
 • پوسته های قهوه ای که بعد از لیزر ایجاد شده را نکنید و بگذارید خودشان به طور طبیعی پوسته ریزی کنند.
 • تغذیه سالم و خوب داشته باشید تا بازسازی پوست سریعتر انجام شود.
 • بدن را هیدراته نگه دارید و میوه و سبزیجات تازه را فراموش نشود.
 • همیشه ناحیه تناسلی را خشک و تمیز نگه دارید.
 • ۳ تا ۵ روز بعد از لیزر از برقراری رابطه جنسی خودداری کنید. چون لبیاماژورها تازه لایه برداری شده اند و اصطکاک موقع نزدیکی می تواند آزاردهنده باشند.

یک هفته تا ۱۰ روز بعد از سفید کردن واژن نباید ورزشهای سنگین انجام دهید. چون عرق می کنید و باعث سوزش زخمهای ریز ایجاد شده در سطح پوست ناحیه لیزر شده می شود.

دوره نقاهت بعد از رفع تیرگی واژن

رفع تیرگی ناحیه تناسلی با لیزر دوره نقاهت ندارد و از همان روز می توانید بلافاصله کارهای عادی روزانه تان را شروع کنید. فقط رعایت نکات بالا ضروری است.

سفید کردن واژن با لیزر باعث سرطان یا نازایی می شود؟

از هر نوع لیزری که برای سفید کردن بیکینی استفاده کنیم، دارای طول موجهای بلندی است که پرتوهای آن فقط حدود یک میلی متر می توانند نفوذ کنند. بنابراین لیزر واژن چه برای بیرون واژن، چه داخل واژن استفاده شود، قدرت نفوذ خاصی ندارد و نمی تواند باعث تنبلی تخمدان، نازایی یا سرطان در زنان شود.

روشن-سازی-بدن-با-لیزر-آنجلا-در-شیراز

هزینه لیزر واژن در شیراز چقدر است؟

هزینه لیزر روشن کننده واژن چون یک روش زیبایی است تحت پوشش بیمه ها و بیمه های تکمیلی نیست. هزینه لیزر واژن برای افراد مختلف متفاوت است و بستگی به فاکتورهای زیر دارد:

 • شدت تیرگی لابیاها
 • تعداد جلسات لیزر
 • استفاده از روشهای ترکیبی برای رفع تیرگی واژن
 • مساحت نواحی تحت درمان

با مراجعه به پزشک و معاینه نواحی مورد نظر می توانید از هزینه لیزر واژن برای روشن سازی مطلع شوید.

شما هم می توانید برای سفید کردن بیکینی با لیزر در شیراز به مطب خانم دکتر سیده زهرا طباطبایی، جراح و متخصص زنان و زایمان مراجعه کنید. جهت رزرو وقت قبلی و اطلاع از هزینه ها با شماره ۰۹۱۷۷۳۴۵۳۹۴ تماس بگیرید.

پرسش و پاسخ در مورد رفع تیرگی واژن در شیراز

بانوانی که قصد وایتنینگ دارند، معمولا در مورد تاثیر لیزر بر سفید کردن ناحیه تناسلی سوالات زیر را از ما می پرسند:

چه روش هایی برای روشن سازی واژن در شیراز هست؟

روشهای مختلفی مثل استفاده از انواع کرم رفع تیرگی واژن، میکرونیدلینگ، لیزر و کربوکسی تراپی وجود دارد. ولی بدون شک بهترین روش، ترکیب لیزر روشن سازی واژن با کربوکسی تراپی واژن است.

آیا لیزر به تنهایی برای روشن سازی واژن کافی است؟

می توانید همراه لیزر، کربوکسی تراپی واژن را هم انجام دهید. ولی لیزر به تنهایی هم می تواند تا ۷۰ درصد، تیرگی لابیاهای شما را بهبود دهد و به روشهای جانبی نیاز ندارد.

برای جلوگیری از برگشت تیرگی ناحیه تناسلی بعد از لیزر چه کار کنم؟

مراقب تغییرات وزن تان باشید. سعی کنید هر روز آب زیاد، میوه و سبزیجات بخورید و لباس های زیر نخی بپوشید. همچنین اگر مشکل هورمونی دارید باید برای درمان آن اقدام کنید.

لیزر روشن کننده پوست چند جلسه است و چقدر طول می کشد؟

هر جلسه لیزر بیکینی حدود ۲۰ دقیقه طول می کشد. مگر اینکه کشاله ران یا قسمت های دیگر بدن را هم بخواهید روشن سازی کنید. جلسات رفع تیرگی واژن نیز بین ۳ تا ۵ جلسه با فواصل یک ماهه هستند.

اگر شما هم برای رفع تیرگی واژن و کشاله ران در شیراز سوالی دارید، می توانید در بخش نظرات این مقاله آن را بپرسید.

۳.۶/۵ - (۱۳ امتیاز)
Avatar photo

دکتر سیده زهرا طباطبایی (متخصص زنان و زایمان) فارغ التحصیل دانشگاه علوم پزشکی ایران و دارای بورد تخصصی در این رشته هستند. خانم دکتر طباطبایی بیش از پانزده سال است که در زمینه ارائه خدمات درمانی و زیبایی به بانوان فعالیت دارند. در حال حاضر کلینیک دکتر طباطبایی را می توان مجهزترین کلینیک زنان در استان فارس بشمار آورد و به همین دلیل بیماران متعددی از شیراز و استانهای همجوار برای دریافت خدمات باکیفیت به این مرکز مراجعه می کنند.

۴ دیدگاه ها
  • بله. با لیزر آنجلا هم روشن سازی بیکینی رو میشه انجام داد و هم بقیه نقاط تیره مثل زیر بغل، آرنج، زانو و …. خودم هم در مطبم انجام میدم.

  • موقع لیزر میتونم براتون بیحسی موضعی بزنم که شات لیزر درد نداشته باشه. اما بعد از لیزر کمی احساس درد و سوزش دارید. مراجعینم میگن اغلب بعد از یه ساعت خوب میشه. دردش خفیفه و اگر اذیت میشین میتونید از کمپرس سرد یا مسکن های خفیف مثل استامینوفن استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *