فرق هایفو واژینال با آر اف واژن | آر اف بهتر است یا هایفو

هایفو واژینال و آر اف واژن هر دو از موثرترین تکنولوژی های پزشکی برای درمان غیرجراحی بیماریهای واژینالی هستند. این دو روش که برای درمان بیماریهای زنان استفاده می شوند از جدیدترین و به روزترین تکنولوژیهای روز دنیا (یعنی امواج اولتراسونیک و  امواج رادیوفرکانسی) استفاده می کنند. با تکنولوژیهای جدید پزشک می تواند بدون هیچ عارضه ای بیماریهایی را که در گذشته با دارو درمان می کرده، درمان کند. در این مقاله همراه ما باشید تا به طور کامل با فرق هایفو واژینال و آراف واژن آشنا شوید. برای دسترسی سریع به تیترهای مقاله می توانید از فهرست زیر استفاده کنید.

آر اف بهتر است یا هایفو واژن؟

متخصص زنان معمولا از هایفو واژن و آراف واژینال برای جوانسازی واژن و درمان مشکلات زیر استفاده می کنند:

  • گشادی واژن خفیف تا متوسط
  • خشکی و آتروفی واژن
  • بی اختیاری ادرار استرسی در زنان

پزشک با توجه به نوع و شدت عارضه انتخاب می کند که کدام دستگاه برای درمان بیمار موثرتر است. پس نمی توان گفت که هایفوتراپی بهتر است یا آر اف واژن. بلکه هر دو روش از بهترین روشهای درمان غیرجراحی مشکلات واژن هستند.

۹ تفاوت هایفو واژینال با آر اف واژن

به گفته دکتر سیده زهرا طباطبایی، جراح و متخصص زنان و زیبایی زنان، مهمترین تفاوت هایفو واژینال و آراف واژن عبارتند از:

۱. کاربرد هایفو واژینال و آراف

از RF واژینال فقط برای جوانسازی داخل واژن استفاده می شود ولی هایفو واژینال را می توان برای سفید کردن لابیاماژورها و جوانسازی بیرون واژن هم استفاده کرد. تفاوت دیگر این است که از آراف واژن برای درمان واژینیسموس (دخول دردناک) در شیراز استفاده می شود که موثرترین راه درمان این بیمار است. ولی هایفو واژن چنین کارایی ندارد.

۲. نحوه عملکرد دستگاه

تفاوت در نحوه عملکرد هایفو واژینال با آر اف واژن در روند درمان عوارض واژینالی باعث شده این دو دستگاه کارایی متفاوتی داشته باشند. مثلا امواج هایفو واژینال چون قدرت نفوذ بیشتری نسبت به RF واژن دارند، جوانسازی واژن را در لایه های عمیق تری از دیواره واژن می توانند انجام دهند.

در حالی که امواج آر اف می توانند کلاژن سازی را در لایه مخاطی و زیر مخاطی واژن بیشتر کنند. به همین دلیل برای درمان آتروفی واژن، آر اف بهتر عمل می کند. اما برای جوانسازی عضلات کف لگن بهتر است از هایفوواژینال استفاده شود.

نحوه-عملکرد-دستگاه-لیزر،-آر-اف-و-هایفو-واژینال

برای درمان مشکلات مختلف واژن با هایفو واژینال و یا آراف واژن در شیراز، شما هم می توانید از تخصص خانم دکتر سیده زهرا طباطبایی، جراح و متخصص زنان و زایمان در این زمینه بهره مند شوید. جهت رزرو نوبت با شماره ۰۹۱۷۷۵۳۸۸۹۳ تماس بگیرید.

۳. نتایج درمان

کسانی که با دستگاه آراف واژینال در شیراز درمان می شوند -به جز در درمان واژینیسموس- مدت طولانی تری طول می کشد تا نتیجه تثبیت درمان با جلسات آراف را ببینند. در حالی که هایفو واژینال سریعتر جواب می دهد و از همان جلسه اول می توانید متوجه بهبودی خود شوید.

۴. تعداد جلسات درمان

تعداد جلسات درمان با هایفو واژن و RF بستگی به شدت عارضه و سرعت ترمیم بدن دارد. با اینحال به دلیل جوانسازی عمیق تر هایفو واژینال، تعداد جلسات درمان با این دستگاه هایفو کمتر از دستگاه آر اف واژن است. این مسئله روی هزینه آر اف واژن و هایفو واژن تاثیر می گذارد.

۵. فاصله جلسات درمان

فاصله بین جلسات درمان با هایفو واژینال طولانی تر از rf واژن و در اغلب موارد حدود ۲ ماهه است. اما فاصله بین جلسات آراف واژن بسته به نوع درمان یک تا چهار هفته است.

۶. دمای ایجاد شده

دمایی که هایفو واژینال ایجاد می کند در محدوده ۶۰ تا ۷۰ درجه سانتی گراد است ولی گرمای آراف به حدود ۵۵ درجه می رسد. بنابراین گرمای هایفو بیشتر از آر اف واژن است و خونرسانی به واژن را بیشتر می کند.
البته گرمای هر دو دستگاه بی ضرر است و این گرمای ذکر شده گرمایی است که دستگاه می تواند ایجاد کند و مقداری که به سلولهای بدن می رسد بسیار کمتر از این اعداد است. تجربه بیماران هم این است که موقع درمان با هایفو واژینال گرمای بیشتری در واژن حس می کنند تا موقع درمان با RF واژن.

۷. ماندگاری نتایج درمان

یکی از مزایای هایفو واژینال در شیراز این است که ماندگاری درمان با این روش طولانی تر از آراف واژن است و حدود ۲ تا ۳ سال طول می کشد. در ضمن درمان با این دستگاه نیازی به جلسات شارژ سالانه ندارید. ولی با جلسات سالانه می توانید مدت ماندگاری هایفو واژن را بیشتر از ۳ سال کنید.

البته درمان واژینیسموس با آراف واژن دائمی است و نیازی به جلسات شارژ سالانه ندارد. اما ماندگاری درمان با rf برای مشکلات واژینالی دیگر، بسته به وضعیت سلامتی و سبک زندگی خانم ها در حدود ۶ ماه تا یکسال است. برای طولانی تر شدن ماندگاری نتایج می توانید جلسات شارژ سالیانه را انجام دهید.

۸. نوع امواج دستگاه

نوع امواج هایفو واژینال با آراف واژن کاملا فرق دارد. امواج هایفو واژن از نوع مافوق صوت یا اولتراسوند هستند که از این امواج در دستگاه های سونوگرافی هم استفاده می شود. ولی امواج آراف از نوع رادیوفرکانسی یا رادیویی است.

۹. قدرت نفوذ پرتوها

میزان نفود امواج هایفو واژن نسبت به آراف واژن خیلی بیشتر است و می تواند به عمق ۴.۵ میلی متری یعنی به لایه هیپودرم یا زیر پوست نفوذ کند. اما قدرت نفوذ امواج rf کمتر از هایفو است و نمی تواند به چنین عمقی برسد. در نتیجه قدرت بازسازی و ترمیم عضلات آسیب دیده با هایفوتراپی واژن در شیراز بیشتر از آراف واژن است.

قدرت-نفوذ-لیزر،-آر-اف-و-هایفو-واژینال

برای درمان مشکلات مختلف واژن با هایفو واژینال و یا آراف واژن در شیراز، شما هم می توانید از تخصص خانم دکتر سیده زهرا طباطبایی، جراح و متخصص زنان و زایمان در این زمینه بهره مند شوید. جهت رزرو نوبت یا اطلاع از هزینه درمان با این روشها می توانید با شماره ۰۹۱۷۷۵۳۸۸۹۳ تماس بگیرید.

سوالات رایج درباره هایفو واژینال با آراف

در اینجا می توانید پاسخ خانم دکتر طباطبایی به سوالات رایج درباره هایفوتراپی واژن و آراف واژن را بخوانید:

امواج آراف می توانند باعث لیفت واژن شوند؟

بله. امواج رادیویی این دستگاه با تولید گرمای ملایم در واژن باعث تسریع تولید کلاژن و الاستین می شود. جوانسازی واژن در شیراز با این روش، دوباره استحکام واژن را برگردانده و با رفع شلی کانال واژن، این کانال دوباره لیفت می شود.

هایفو واژن می تواند باعث نازایی در دختران شود؟

قدرت نفوذ امواج هایفو بالا است ولی نه آنقدر که به تخمدانها برسد و تخمک گذاری را مختل کند یا باعث بی نظمی های قاعدگی شود. درمان با این روش، بی ضرر است و نباید نگران این مسئله باشید.

هایفو تراپی و یا rf واژن می توانند باعث سرطان در دستگاه تناسلی زنان شوند؟

خیر. امواج هایفو واژن و آر اف واژن سرطان زا نیستند و میزان نفوذ و شدت امواج این دستگاه ها کاملا تحت کنترل پزشک است تا مشکلی برایتان ایجاد نکند.

اگر شما هم سوالی درباره این دارید که برای درمان مشکل تان آراف بهتر است یا هایفو واژینال، می توانید در بخش نظرات این مقاله سوالات خود را بپرسید. در اسرع وقت همین جا به سوالات شما پاسخ می دهیم.

۵/۵ - (۳ امتیاز)

6 پاسخ

  1. سلام خانم دکتر برای کسی که التهاب شدید دهانه رحم دارد و اچ پی وی مثبت زده هایفوتراپی واراف باعث نمیشه اچ پی وی فعال بشه و زایده بیاد بیرون و همچنین برای التهاب بدتر نمیشه ؟؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین بخوانید