فرق هایفو واژینال با آر اف واژن | آر اف بهتر است یا هایفو

فرق-هایفو-واژینال-با-آر-اف-واژن

هایفوتراپی و آر اف واژن هر دو از موثرترین روش های درمان غیرجراحی برای رفع بسیاری از بیماریهای واژینالی هستند. هر یک از این دستگاه ها برای درجه خاصی از یک عارضه مناسب است. پس موضوع بر سر این نیست که هایفوتراپی بهتر است یا آر اف.
بلکه هر دو روش بهترین هستند ولی پزشک با توجه به مشکل بیمار از یکی از این روشها برای درمان استفاده می کند. ما در این مقاله قصد داریم به طور کامل به فرق هایفو واژینال با آراف واژن بپردازیم. پس تا پایان همراه ما باشید. برای دسترسی سریع به تیترها می توانید از فهرست زیر استفاده کنید.

آر اف بهتر است یا هایفو واژن؟

از هایفو و آراف برای تنگی واژن (لیفت واژن)، جوانسازی، درمان خشکی و آتروفی و نیز درمان بی اختیاری ادرار در شیراز استفاده می شود. اما درمان با این دو دستگاه با هم متفاوت است و بر اساس معاینه بیمار، پزشک تصمیم می گیرد که کدام گزینه برای درمان مناسب تر است.

به گفته دکتر سیده زهرا طباطبایی، جراح و متخصص زنان و زیبایی زنان، مهمترین موارد تفاوت بین هایفوواژینال با آراف واژن عبارتند از:

کاربرد هایفو واژینال و آراف

از RF واژینال برای جوانسازی داخل واژن استفاده می شود. ولی هایفو واژینال برای لیفت و سفید کردن لابیاماژورها و جوانسازی بیرون واژن هم کاربرد دارد. همچنین از آراف واژن می توان برای درمان بیماری واژینیسموس استفاده کرد که موثرترین درمان غیر جراحی برای این بیماری به حساب می آید.

نحوه عملکرد دستگاه

هر چند نتیجه درمان با rf و هایفو یکسان است ولی این دو دستگاه در روند درمان عوارض واژینالی متفاوت عمل می کنند. امواج هایفو واژینال باعث کشیدگی عضلات در لایه های زیرین یا هیپودرم می شوند.

در حالیکه آر اف واژن، کلاژن سازی را در لایه مخاطی و زیر مخاطی بیشتر می کند. بنابراین تاثیر ترمیمی آن طول می کشد تا خود را نشان دهد. البته این یکی از مزایای آر اف واژن است که با کلاژن سازی بیشتر به جوانسازی واژن کمک می کند.

نحوه-عملکرد-دستگاه-لیزر،-آر-اف-و-هایفو-واژینال

برای درمان مشکلات مختلف واژن با هایفو واژینال و یا آراف واژن در شیراز، شما هم می توانید از تخصص خانم دکتر سیده زهرا طباطبایی، جراح و متخصص زنان و زایمان در این زمینه بهره مند شوید. جهت رزرو نوبت با شماره ۰۹۱۷۷۳۴۵۳۹۴ تماس بگیرید.

نتیجه گرفتن از درمان

کسانی که با دستگاه آراف واژینال در شیراز درمان می شوند، چند ماه طول می کشد تا نتیجه جلسات آراف را ببینند. در حالی که هایفو واژینال سریعتر جواب می دهد و از همان جلسه اول می توانید متوجه بهبودی خود شوید.

جلسات درمان

تعداد جلسات درمان با دستگاه هایفو واژینال کمتر از دستگاه آر اف بوده و حتی ممکن است هایفو در یک جلسه هم جواب دهد. ولی آر اف واژن حتما به ۳ تا ۴ جلسه درمان نیاز دارد. بسته به شدت عارضه و سرعت ترمیم بدن، ممکن است تعداد جلسات بیشتر شود و هزینه آر اف واژن بالاتر برود.

به علاوه، فواصل بین جلسات درمان با هایفو واژینال طولانی تر از rf واژن است. در اغلب موارد فاصله جلسات هایفو ۳ ماهه است که این مقدار برای آراف واژن بسته به نوع درمان بین یک هفته تا یک ماه خواهد بود.

دمای ایجاد شده

دمایی که هایفو واژینال ایجاد می کند در محدوده ۶۰ تا ۷۰ درجه سانتی گراد است ولی گرمای آراف به حدود ۵۵ درجه می رسد. گرمای هر دو دستگاه بی ضرر است و بدلیل رطوبت بافت واژن باعث ایجاد سوختگی نمی شوند.

ماندگاری درمان

یکی از مزایای هایفو واژینال این است که ماندگاری درمان با این روش طولانی تر از آراف واژن است. هایفو واژینال در شیراز ماندگاری در حدود ۲ تا ۳ سال دارد و نیازی به جلسات شارژ سالانه ندارید. ولی با جلسات سالانه می توانید مدت ماندگاری هایفو واژن را بیشتر از ۳ سال کنید.

اما درمان با آراف واژن به جز در مورد درمان واژینیسموس که دائمی است، بسته به وضعیت سلامتی و سبک زندگی بانوان در حدود ۶ ماه تا یکسال است و باید سالانه جلسات شارژ را انجام دهید.

نوع امواج دستگاه

امواج هایفو و آراف با لیزر واژن در شیراز کاملا فرق دارد و نمی توان آنها راهم نوعی لیزر نامید. در واقع امواجی هایفوتراپی واژن از نوع مافوق صوت اند و همان امواجی هستند که در سونوگرافی به کار می روند.

این امواج به قدری ایمن هستند که حتی برای سونوگرافی جنین هم مورد استفاده قرار می گیرند. ولی امواج آراف از نوع رادیوفرکانسی هستند که همان امواج رادیویی است. این امواج کاملا بی خطر هستند و روزانه با آن سر و کار داریم.

قدرت نفوذ پرتوها

میزان نفود امواج هایفو واژن نسبت به آراف واژن خیلی بیشتر است و می تواند به عمق ۴.۵ میلی متری یعنی به هیپودرم نفوذ کند. اما قدرت نفوذ امواج rf کمتر از هایفو است و نمی تواند به لایه عضلانی در عمق ۵ میلی متری پوست برسد.

پس قدرت بازسازی و ترمیم عضلات آسیب دیده با هایفوتراپی واژینال بیشتر از آراف واژینال است.

قدرت-نفوذ-لیزر،-آر-اف-و-هایفو-واژینال

عوارض آر اف واژن و هایفو

احساس درد خفیف یکی از عوارض هایفوتراپی واژن در شیراز است. به طور کلی این روش بسیار بی خطر و کم عارضه است. هر چند آراف واژن هم مثل هایفو (HIFU) یک روش ایمن است ولی ممکن است شخص با این روش دچار سوختگی شود.

البته نباید نگران استفاده از آراف باشید. چون این عارضه به ندرت اتفاق می افتد و آن هم در مواردی است که اپراتور دستگاه و یا پزشک در تنظیم دستگاه مهارت کافی ندارد. پس با انتخاب یک پزشک با تجربه می توانید جلوی چنین عوارض آر اف واژن را بگیرید.

برای درمان مشکلات مختلف واژن با هایفو واژینال و یا آراف واژن در شیراز، شما هم می توانید از تخصص خانم دکتر سیده زهرا طباطبایی، جراح و متخصص زنان و زایمان در این زمینه بهره مند شوید. جهت رزرو نوبت یا اطلاع از هزینه درمان با این روشها می توانید با شماره ۰۹۱۷۷۳۴۵۳۹۴ تماس بگیرید.

سوالات رایج درباره هایفو واژینال با آراف

در اینجا می توانید پاسخ خانم دکتر طباطبایی به سوالات رایج درباره هایفوتراپی واژن و آراف واژن را بخوانید:

امواج آراف می توانند باعث لیفت واژن شوند؟

بله. امواج رادیویی این دستگاه با تولید گرمای ملایم در واژن باعث تسریع تولید کلاژن و الاستین می شود. جوانسازی واژن در شیراز با این روش، دوباره استحکام واژن را برگردانده و با رفع شلی کانال واژن، این کانال دوباره لیفت می شود.

هایفو واژن می تواند باعث نازایی در دختران شود؟

قدرت نفوذ امواج هایفو بالا است ولی نه آنقدر که به تخمدانها برسد و تخمک گذاری را مختل و یا باعث بی نظمی قاعدگی شود. درمان با این روش، بی ضرر است و نباید نگران این مسئله باشید.

هایفو تراپی و یا rf واژن می توانند باعث سرطان در دستگاه تناسلی زنان شوند؟

خیر. امواج هایفو سرطان زا نیستند. میزان نفوذ و شدت این امواج کاملا تحت کنترل پزشک است تا مشکلی برایتان ایجاد نمی کند.

اگر شما هم سوالی درباره این دارید که برای درمان مشکل تان آراف بهتر است یا هایفو واژینال، می توانید در بخش نظرات این مقاله سوالات خود را بپرسید. در اسرع وقت همین جا به سوالات شما پاسخ می دهیم.

۵/۵ - (۳ امتیاز)
Avatar photo

دکتر سیده زهرا طباطبایی (متخصص زنان و زایمان) فارغ التحصیل دانشگاه علوم پزشکی ایران و دارای بورد تخصصی در این رشته هستند. خانم دکتر طباطبایی بیش از پانزده سال است که در زمینه ارائه خدمات درمانی و زیبایی به بانوان فعالیت دارند. در حال حاضر کلینیک دکتر طباطبایی را می توان مجهزترین کلینیک زنان در استان فارس بشمار آورد و به همین دلیل بیماران متعددی از شیراز و استانهای همجوار برای دریافت خدمات باکیفیت به این مرکز مراجعه می کنند.

۴ دیدگاه ها
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *