لابیاپلاستی با لیزر در شیراز + هزینه عمل

لابیاپلاستی-با-لیزر-در-شیراز

عمل لابیاپلاستی دومین عمل زیبایی رایج روی ناحیه تناسلی در جهان است که با هدف کوچک کردن لابیامینورهای خیلی بزرگ یا متقارن کردن لابیاهای نامساوی انجام می شود. برای برداشتن لابیاها از ابزراهای مختلفی مثل تیغ جراحی، RF، لیزر، کوتر و … استفاده می شود.
با این حال، لیزر واژن رایجترین ابزار برش برای عمل لابیاپلاستی است. ما در این مقاله به شما خواهیم گفت که چطور عمل لابیاپلاستی با لیزر در شیراز انجام می شود. برای دسترسی سریع به تیترها می توانید از فهرست زیر استفاده کنید.

عمل زیبایی واژن با لیزر در شیراز

یکی از رایجترین روشهای عمل زیبایی واژن در شیراز، لابیاپلاستی با لیزر است که به صورت سرپایی و با بیحسی موضعی در مطب انجام می شود. در این جراحی که حدود یک ساعت طول می کشد، از لیزر برای برداشتن قسمتهای اضافی لابیا استفاده می شود.

بعد از برش، قسمتهای باقی مانده لابیا با بخیه های جذبی بهم دوخته می شوند. البته ممکن است نیازی به بخیه زدن نباشد، چون گرمای لیزر در لحظه ی برش، سر عروق خونی را می بندد. ولی با اینحال زدن چند بخیه مختصر می تواند به درست جوش خوردن لابیاها و باز نشدن آنها کمک کند.

نکات مهم درباره لابیاپلاستی با لیزر

به گفته دکتر سیده زهرا طباطبایی، جراح و متخصص زنان و زیبایی، فاکتورهای زیر در نتیجه عمل لابیاپلاستی موثرند:

تکنیک برش

تکنیک های متنوعی برای برش لابیاها وجود دارد که بر اساس فرم لابیاهای شخص انتخاب می شود. بهترین جراحان لابیاپلاستی به تمام این تکنیکها مسلط بوده و می دانند چه تکنیکی برای چه لابیایی مناسبتر است.

تکنیکهای-لابیاپلاستی-با-لیزر

ابزار برش

هر چه ابزار برش دقیق تر باشد، جای برشها تمیزتر و نتیجه جراحی بهتر می شود. لابیاپلاستی با آراف در شیراز ظریف ترین برش ها را با کمترین عارضه انجام می دهد.

ولی دستگاه های لیزر مثل لیزر ژولیت، لیزر آنجلا و لیزر مونالیزا برای برش لابیامینورها رایج تر هستند. در شیراز، با مراجعه به مطب خانم دکتر طباطبایی می توانید انتخاب کنید که برش لابیاها با لیزر آنجلا انجام شود یا با RF.

نکته مهم: لیزر آنجلا جدیدترین نسل لیزرهای CO2 است و برشهای ظریفتری نسبت به لیزرهای نسل قبل یعنی مونالیزا و ژولیت ایجاد می کند.

مزایای عمل لابیاپلاستی با لیزر در شیراز

عمل لابیاپلاستی با لیزر علاوه بر زیبا کردن فرم واژن، کوچک شدن لابیا مینورهای خیلی بزرگ و متقارن کردن لابیاها با مزایای دیگری نیز همراه است؛ مثلاً:

 • کاهش اندازه کلاهک کلیتوریس حین لابیاپلاستی (برای زیباتر شدن واژن و بهبود ارگاسم)
 • حذف چین های اضافی لابیا
 • روشن تر شدن لابیاهای مینور (لابیاپلاستی تنها راه روشن سازی لابیامینورها است)
 • افزایش اعتماد به نفس و بهبود روابط زناشویی
 • کاهش درد موقع نزدیکی
 • یک روش کم تهاجم، بدون درد و خونریزی
 • بدون نیاز به بستری شدن
 • دوره نقاهت کوتاه نسبت به روش جراحی
 • کم بودن تعداد بخیه ها

بعد از لابیاپلاستی، حس جنسی در افراد مختلف متفاوت خواهد بود. برای اطلاعات بیشتر در این مورد می توانید مقاله تاثیر لابیاپلاستی بر حس جنسی را از همین سایت بخوانید.

علل-انجام-لابیاپلاستی

خطرات و عوارض عمل لابیاپلاستی با لیزر

عوارض لابیاپلاستی با لیزر کمتر از روش جراحی است. اما همچنان بعد از این جراحی نیز عوارض زیر را تجربه می کنید:

 • کبودی
 • تورم
 • درد بعد از لابیاپلاستی با لیزر
 • ترشحات خونابه (علامت ترمیم لابیا)

این عوارض طبیعی هستند و تا دو هفته یا بیشتر ادامه دارند. با کمپرس سرد یا داورهای مسکن می توانید سریعتر این عوارض را بهبود دهید.

عفونت بعد از عمل لابیاپلاستی

بعضی از عوارض لابیاپلاستی ناخواسته بوده و در اثر نامراقبتی های شخص و یا مشکلات جراحی بروز می کنند که شایع ترین آنها عفونت بعد از عمل لابیاپلاستی است. البته استفاده از لیزر برای عمل زیبایی واژن تا حد زیادی احتمال عفونت لابیاها را کمتر می کند.

اما بعضی از خانمها با عدم رعایت مراقبتهای بعد از لابیاپلاستی دچار عفونت لابیاها یا ترشحات عفونی واژن می شوند. این افراد باید سریعتر برای درمان عفونت به جراح خود مراجعه کنند.

برای لابیاپلاستی با لیزر در شیراز شما هم می توانید به مطب خانم دکتر سیده زهرا طباطبایی، جراح و متخصص زنان و زیبایی زنان مراجعه و از تخصص ایشان در این زمینه بهره مند شوید. جهت رزرو نوبت با شماره ۰۹۱۷۷۳۴۵۳۹۴ تماس حاصل فرمایید.

آمادگی قبل از عمل زیبایی واژن با لیزر

در مراکز لابیاپلاستی، قبل از عمل لیستی از کارهایی که باید انجام دهید یا ندهید و همچنین مشاوره درمورد بهترین زمان برای عمل لابیاپلاستی به شما ارائه می شود. در این لیست معمولا به موارد زیر اشاره شده است:

 • اطلاع دادن به پزشک در مورد بیماری هایی که دارید و داروهایی که مصرف می کنید
 • قطع مصرف داروهای رقیق کننده خون (آسپرین، ایبوپروفن، ناپروسین، خار مریم، ویتامین E و سایر مکمل ها) طبق دستور جراح برای جلوگیری از تشدید کبودی، خونریزی یا عوارض دیگر
 • ترک مصرف دخانیات و نوشیدنی های الکلی حداقل از دو هفته قبل از عمل تا یک هفته بعد از آن
 • انجام تست پاپ اسمیر

نکته مهم: کسانی که دچار عفونت ادرار یا واژن، زخم فعال، تبخال یا زگیل تناسلی هستند، نمی توانند عمل لابیاپلاستی با لیزر را انجام دهند.

بیشتر بخوانید: درمان قطعی زگیل تناسلی زنان در شیراز 

مراقبت-های-قبل-از-لابیاپلاستی

مراقبت های بعد از عمل لابیاپلاستی با لیزر

بعد از لابیاپلاستی با لیزر حتما باید مراقبتهای بعد از عمل لابیاپلاستی را به دقت انجام دهید. این مراقبتها عبارتند از:

 • برای جلوگیری از عفونت، داروهای آنتی بیوتیک را سر وقت مصرف کنید.
 • برای ترمیم سریعتر لابیاها، از کرم ترمیم کننده بعد از لابیاپلاستی استفاده کنید.
 •  برای جلوگیری از یبوست؛ مصرف مایعات، میوه ها و سبزیجات را بیشتر کرده یا در صورت نیاز از داروهای ملین استفاده کنید.
 • تا زمان بهبودی کامل، واژن و لابیاها را تمیز و خشک نگه دارید.
 • برای باز نشدن بخیه ها تا ۲ ماه نباید ورزشها یا کار سنگین انجام دهید.
 • حدود ۶ تا ۸ هفته بعد از عمل نباید نزدیکی واژینال یا مقعدی داشته باشید.
 • در روز دوم یا سوم می توانید دوش بگیرید ولی تا چهار هفته نباید از وان حمام استفاده کنید.
 • تا یکماه نباید لباس های زیر بند دار، تنگ یا غیر نخی بپوشید.

اگر دچار خونریزی زیاد، ترشحات بدبوی زخم یا واژن، درد و تورم شدید شده اید، باید سریع به جراح تان مراجعه کنید. چون احتمال عفونت یا باز شدن بخیه ها هست.

عمل زیبایی واژن چند روز استراحت نیاز دارد؟

بعد از عمل لابیاپلاستی باید حدود ۳ تا ۷ روز استراحت مطلق داشته باشید. بعد از آن می توانید به کارهای سبک روزانه تان برگردید.

دوره نقاهت بعد از لابیاپلاستی با لیزر

دوره نقاهت بعد از عمل لابیاپلاستی با لیزر طولانی بوده و از خانمی به خانم دیگر متفاوت است. چون بستگی به خوش زخم بودن یا نبودن فرد و رعایت مراقبتهای بعد از عمل زیبایی واژن دارد.

معمولا بعد از ۶ ماه، بیشتر عوارض ناشی از عمل زیبایی واژن از بین رفته و تورم لابیاها تا حد خیلی زیادی می خوابد. بعد از این مدت می تواند نتیجه نهایی جراحی خود را ببینید.

دوره-نقاهت-بعد-از-لابیاپلاستی

هزینه لابیاپلاستی با لیزر در شیراز چقدر است؟

قیمت عمل لابیاپلاستی با لیزر در شیراز کمتر از تهران است. برای همین بسیاری از بانوان ساکن استانهای جنوبی ایران ترجیح می دهند این جراحی را در شیراز انجام دهند. فاکتورهای موثر بر هزینه عمل لابیاپلاستی با لیزر واژن در شیراز عبارتند از:

 • انجام همزمان عمل های زیبایی دیگر با لابیاپلاستی
 • نیاز به عمل هودکتومی (کوچک کردن کلاهک روی کلیتوریس) حین انجام لابیاپلاستی با لیزر
 • کیفیت مواد بیحسی و سایر وسایل یکبار مصرف موقع جراحی
 • برند و جنس نخ های بخیه

در ضمن توجه داشته باشید که چون لابیاپلاستی با لیزر یک عمل زیبایی است، هزینه های آن تحت پوشش بیمه قرار نمی گیرد.

برای لابیاپلاستی با لیزر یا آر اف در شیراز شما هم می توانید به مطب خانم دکتر سیده زهرا طباطبایی، جراح و متخصص زنان و زیبایی زنان مراجعه کنید. جهت رزرو نوبت یا اطلاع از هزینه های این عمل زیبایی می توانید با شماره ۰۹۱۷۷۳۴۵۳۹۴ تماس بگیرید.

پرسش و پاسخ عمل لابیا با لیزر

خانم هایی که می خواهند عمل لابیا را با لیزر واژن در شیراز و نزد خانم دکتر سیده زهرا طباطبایی انجام دهند، اغلب سوالات زیر را در مورد این جراحی از ایشان می پرسند:

لابیاپلاستی با لیزر بهتر است یا جراحی؟

لابیاپلاستی با لیزر چون عوارض و هزینه کمتری دارد، در مطب انجام می شود و دوره نقاهت آن کوتاهتر است بهتر از جراحی لابیاپلاستی است. اما اگر اندازه لابیاها بیش از حد بزرگ باشد، فقط با جراحی می توانید به نتیجه دلخواه برسید.

آیا لابیاپلاستی با لیزر باعث تنگ تر شدن واژن می شود؟

لابیاپلاستی با لیزر برای کاهش اندازه لابیاها و بهبود شکل ظاهری آنها است. برای سفتی یا تنگی واژن باید عمل تنگ کردن واژن در شیراز یا روشهای غیر جراحی آر اف واژن را انجام دهید.

بهترین تکنیک لابیاپلاستی چیست؟

بهترین تکنیک لابیاپلاستی، تکنیکی است که به فرم واژن شما بخورد. معمولا برای اغلب خانم ها با تکنیک تریم و یا وج برش لابیاپلاستی را انجام می دهیم. چون فرم واژن آنها اکثرا به این دو نوع تکنیک می خورد.

لابیاپلاستی با لیزر باعث جوانسازی واژن می شود؟

بله این جراحی هم یک نوع جوانسازی واژن است که روی قسمت های بیرونی واژن انجام می شود و ظاهر و عملکرد لابیاها را بهبود می بخشد.

بعد از لابیاپلاستی با لیزر از کی می توانم راه بروم و قدم بزنم؟

دو تا سه روز اول بعد از عمل زیبایی واژن نباید پیاده روی کنید. با رفع کبودی و کاهش تورم لابیا می توانید سر پا بایستید و پیاده روی های کوتاه انجام دهید.

آیا بعد از لابیاپلاستی می توانم با شیو اصلاح کنم؟

تا یک ماه بعد از لابیاپلاستی اصلا نباید شیو کنید. همچنین تا زمان بهبودی کامل لابیاها به هیچ عنوان نباید اپلاسیون انجام دهید. چون این کارها می تواند به زخم لابیاها صدمه زده یا باعث عفونی شدن آنها شود.

اگر شما هم سوالی درباره لابیاپلاستی با لیزر در شیراز دارید، می توانید سوالات خود را در بخش نظرات این مقاله مطرح کنید. در اسرع وقت همین جا به سوالات شما عزیزان پاسخ می دهیم.

۴.۷/۵ - (۳ امتیاز)
Avatar photo

دکتر سیده زهرا طباطبایی (متخصص زنان و زایمان) فارغ التحصیل دانشگاه علوم پزشکی ایران و دارای بورد تخصصی در این رشته هستند. خانم دکتر طباطبایی بیش از پانزده سال است که در زمینه ارائه خدمات درمانی و زیبایی به بانوان فعالیت دارند. در حال حاضر کلینیک دکتر طباطبایی را می توان مجهزترین کلینیک زنان در استان فارس بشمار آورد و به همین دلیل بیماران متعددی از شیراز و استانهای همجوار برای دریافت خدمات باکیفیت به این مرکز مراجعه می کنند.

۴ دیدگاه ها
  • سلام. بستگی داره کجا عمل کنید. اگر خوب عمل نشه ممکنه عوارض ناخواسته داشته باشید یا نیاز به عمل ترمیمی پیدا کنید. برای همین تاکید می کنیم که حتما پیش جراح مجرب در این زمینه مراجعه کنید و بدون تحقیق لابیاها رو هر جایی عمل نکنید. به طور کلی این جراحی بدون عارضه است و خطری نداره.

  • سلام. چرا عزیزم کمی درد و سوزش دارید اما قابل تحمله و با قرص مسکن یا کمپرس سرد کمتر میشه. چون به هر حال بخشی از بافت لابیای شما برش خورده و زخم شده. اما درد بعد از لابیاپلاستی خیلی کمتر از عمل واژینوپلاستی یا تنگ کردن واژن هست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *