چه ورزشهایی بعد از لابیاپلاستی ممنوع است؟

ورزشهای-مضر-برای-لابیاپلاستی

لابیاپلاستی یکی از عمل های زیبایی زنانه است که برای بهبود ظاهر لابیاها در زنان بالای ۱۸ سال انجام می شود. برای عمل زیبایی واژن، جراح قسمتهای اضافی و آویزان لابیامینورها را با تیغ جراحی، لیزر یا آر اف سرجری برمیدارد تا لابیاها کوچک، متقارن و زیبا شوند.
برای گرفتن بهترین نتیجه از عمل لابیاپلاستی نباید در دوران نقاهت بعد از عمل بعضی از ورزشها را انجام دهید. ما در این مقاله به شما خواهیم گفت که بعد از لابیاپلاستی چه ورزشهایی ممنوع است. برای دسترسی سریع به تیترهای مقاله می توانید از فهرست زیر استفاده کنید.

ورزش بعد از عمل لابیاپلاستی

به گفته دکتر سیده زهرا طباطبایی، جراح لابیاپلاستی، خانم هایی که عمل لابیاپلاستی با لیزر در شیراز را انجام می دهند، برای جلوگیری از بروز عفونت و خونریزی بعد از لابیاپلاستی باید یک سری مراقبتها را انجام دهند. یکی از مهمترین مراقبتهای بعد از عمل زیبایی واژن، پرهیز از انجام ورزشهای شدید یا سنگین است. چون این کارها به بخیه ها فشار می آوردند و باعث باز شدن بخیه لابیاپلاستی و بهم خوردن نتیجه عمل می شوند.

قبل-و-بعد-از-لابیاپلاستی

شما هم می توانید برای عمل زیبایی واژن در شیراز از تخصص و تجربه خانم دکتر سیده زهرا طباطبایی، جراح و متخصص زنان و زیبایی زنان در این زمینه بهره مند شوید. جهت رزرو نوبت با شماره ۰۹۱۷۷۵۳۸۸۹۳ تماس بگیرید.

ورزشهای ممنوع بعد از عمل زیبایی واژن در شیراز

برای جلوگیری از عوارض بعد از عمل زیبایی واژن، به توصیه دکتر طباطبایی انجام ورزشهای زیر بلافاصله بعد از لابیاپلاستی ممنوع است:

پیاده روی: پیاده روی سریع  و شدید به شکل ورزش، بعد از لابیاپلاستی تا ۲ هفته ممنوع است. چون زیاد راه رفتن و سرپا بودن باعث تورم بیشتر لابیاها می شود. بعد از این مدت می توانید نیم ساعت بیرون منزل پیاده روی کنید. اگر بعد از پیاده روی دچار خارش لابیاها می شوید، از کمپرس سرد استفاده کنید و لابیاها را نخارانید.

توجه: بعد از لابیاپلاستی استراحت مطلق نکنید. باید طی ۱ تا ۳ روز اول بعد از لابیاپلاستی جهت جلوگیری از لخته شدن خون، روزانه چند دقیقه در منزل قدم بزنید.

دوچرخه سواری: بعد از لابیاپلاستی ۴ تا ۶ هفته نمی توانید دوچرخه سواری کنید. زمانی این ورزش را شروع کنید که بیشتر ورم ها خوابیده و زخم ها کاملا جوش خورده اند.

اسب سواری: اسب سواری بعد از لابیاپلاستی تا زمانی که لابیاها کبود و متورم هستند، یعنی تا یک ماه بعد از عمل زیبایی واژن ممنوع است.

شنا: معمولاً به مدت ۲-۴ هفته بعد از لابیاپلاستی نباید شنا کنید. این کار به واژن فشار آورده و احتمال عفونت در محل برش لابیاها در اثر آلودگی آب هست.

دویدن: برای جلوگیری از عوارض لابیاپلاستی تا یک ماه بعد از این عمل نباید بدوید. بعد از این مدت می توانید دویدن را از دویدن ملایم و در مسیرهای کوتاه شروع کنید.

وزنه برداری: به مدت ۶  هفته بعد از لابیاپلاستی ورزشهایی مثل دمبل زدن و وزنه برداری برایتان ممنوع است. این ورزشها باعث افزایش ضربان قلب و فشار خون شده و احتمال باز شدن بخیه ها و خونریزی بعد از لابیاپلاستی را بیشتر می کنند.

تمرینات کششی: تا زمانی که لابیاها جوش نخورده اند تمرینات کششی، ضربه ای، یوگا و غیره را انجام ندهید. اما بعد از ۴ هفته می توانید این تمرینات را به صورت سبک شروع کنید.

اسکات: انجام تمرینات اسکات بین ۳ تا ۴ هفته بعد از لابیاپلاستی ممنوع هستند. بعد از این مدت، شروع اسکات بعد از لابیاپلاستی باید بدون فشار به کف لگن و حرکاتی مثل چمباتمه زدن، لانگز و دویدن باشد.

ورزشهای-ممنوع-بعد-از-لابیاپلاستی

شما هم می توانید برای عمل لابیاپلاستی با لیزر در شیراز به مطب خانم دکتر سیده زهرا طباطبایی، جراح و متخصص زنان و زیبایی زنان در این زمینه مراجعه کنید. جهت رزرو نوبت با شماره ۰۹۱۷۷۵۳۸۸۹۳ تماس بگیرید.

۴ نکته مهم درباره ورزش بعد از لابیاپلاستی

معمولا افراد بعد از ۴ تا ۶ هفته می توانند همه ورزشهای مورد علاقه شان را انجام دهند. زمانی که دوباره می خواهید ورزش را شروع کنید، حتما موارد زیر را در نظر داشته باشید:

۱- تا بهبود کامل لابیاها لباسهای ورزشی تنگ و چسبان یا نایلونی نپوشید چون باعث تحریک و سوزش لابیاها می شوند.

۲- موقع ورزش کردن برای کاهش فشار به واژن، می توانید در ناحیه فاق لباس ورزشی تان یک پد نوار بهداشتی بگذارید.

۳- هنگامی که فعالیت های ورزشی را از سر می گیرید، بهتر است آهسته ورزش کردن را شروع کنید و به مرور شدت انجام آن را به روال سابق (قبل از لابیاپلاستی) برگردانید.

۴- برای اطلاع از شروع ورزشهای سنگین و حرفه ای بعد از عمل زیبایی واژن باید با جراح لابیاپلاستی تان در این مورد مشورت کنید. چون بسته به سرعت ترمیم زخمها، زمان شروع ورزش از فردی به فرد دیگر متفاوت است. جراح می تواند با معاینه شما زمان شروع ورزش مورد نظرتان را مشخص کند.

در پایان این مقاله به شما توصیه می کنیم که حتما برای این جراحی به بهترین مرکز لابیاپلاستی در شیراز مراجعه کنید و مراقبتهای بعد از لابیاپلاستی را جدی بگیرید.

اگر شما هم سوالی درباره ورزشهای ممنوع بعد از عمل لابیاپلاستی دارید، در بخش نظرات این مقاله سوالات خود را از ما بپرسید.

۳.۳/۵ - (۷ امتیاز)
دکتر زهرا طباطبایی

دکتر سیده زهرا طباطبایی (متخصص زنان و زایمان) فارغ التحصیل دانشگاه علوم پزشکی ایران و دارای بورد تخصصی در این رشته هستند. خانم دکتر طباطبایی بیش از پانزده سال است که در زمینه ارائه خدمات درمانی و زیبایی به بانوان فعالیت دارند. در حال حاضر کلینیک دکتر طباطبایی را می توان مجهزترین کلینیک زنان در استان فارس بشمار آورد و به همین دلیل بیماران متعددی از شیراز و استانهای همجوار برای دریافت خدمات باکیفیت به این مرکز مراجعه می کنند.

۲ دیدگاه ها
    • حداقل باید ۲ هفته از عمل شما بگذره و بعد از این دو هفته خیلی سبک تمریناتتون رو شروع کنید. لابیاهای شما تا ۲ ماه در حال ترمیم شدنه و هر فشار اضافی به واژن برای لابیاها عوارض داره به خصوص تمرینات سنگین بدنسازی. پس حتما در مورد جراحی که کردید به مربی تون اطلاع بدین.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *