کربوکسی تراپی واژن در شیراز: کاربردها، عوارض و هزینه

کربوکسی تراپی واژن یکی از روشهای موثر جوانسازی واژن در شیراز است که روی قسمتهای بیرونی واژن انجام می شود. در این روش با تزریق گاز دی اکسید کربن می توان مشکلاتی مثل چین و چروک لابیاماژورها، لکه ها و ترکهای پوستی بارداری را از بین برد و زیبایی خانم ها را به آنها برگرداند.

ما در این مقاله به طور کامل به شما خواهیم گفت که کربوکسی تراپی واژن چیست و این روش چه عوارض، کاربردها و هزینه ای دارد. جهت دسترسی سریع به تیترهای مقاله می توانید از فهرست زیر استفاده کنید.

کربوکسی تراپی ناحیه تناسلی

به گفته دکتر سیده زهرا طباطبایی، جراح و متخصص زنان و زیبایی، کربوکسی تراپی یک روش کم تهاجم و ایمن برای ترمیم پوست است که اولین بار در فرانسه مورد استفاده قرار گرفت. متخصص زنان از این روش برای تحریک کلاژن سازی و اکسیژن رسانی به لابیاماژورها استفاده می کند.

کربوکسی تراپی بیکینی با تزریق زیر جلدی گاز دی اکسید کربن (CO2) و تحت بیحسی موضعی انجام می شود. بنابراین یک روش جوانسازی بدون درد است که می توانید در مطب متخصص زنان آن را انجام دهید. مدت زمان کربوکسی تراپی واژن حدود ۱۵ تا ۲۰ دقیقه است.

توجه: دی اکسید کربن یک گاز طبیعی و بیخطر است که در بدن ما هم وجود دارد. در نتیجه تزریق آن به پوست کاملا بی خطر است و هیچ عارضه جانبی ندارد.

مراحل قبل از انجام کربوکسی تراپی واژن

مراحل قبل از انجام کربوکسی تراپی واژن
مراحل قبل از انجام کربوکسی تراپی واژن
 • مرحله اول: موضع تحت درمان ضدعفونی شده و بی حسی موضعی دریافت می کند تا موقع ورود سوزنهای تزریق دچار درد و سوزش نشوید.
 • مرحله دوم: گاز دی اکسید کربن که در یک مخزن قرار گرفته به کمک یک سوزن ظریف زیر پوست واژن تزریق می شود. برای کربوکسی تراپی بیکینی حدود ۵ تا ۶ “میکرو تزریق” انجام می شود.

عملکرد کربوکسی تراپی واژن

کربوکسی تراپی را با استفاده از گاز CO2 انجام می دهند. از آنجا که میزان غلظت گاز‌ کربن دی اکسید بالا است موجب بر هم خوردن تعادل بین CO2 و O2 شده و نتیجه ی آن جدا شدن اکسیژن از هموگلوبین و قرار گرفتن آن در بافت واژن می‌شود. زمانی که گاز به بافت واژن می رود موجب باز شدن عروق خونی موجود در واژن شده و گردش خون را بالا برده و عروقی جدید را ایجاد می کند.

از طریق گاز CO2 موجب بالا رفتن گردش خون در ناحیه ی تزریق شده و تحریک شدن رگ ها میشوند و میزان اکسیژن را بالا برده بافت ها تغذیه می گردند و مشکلاتی که در ناحیه ی تناسلی فرد وجود دارد از بین می رود‌.

با انجام کربوکسی تراپی فرد به مراقبت خاصی احتیاج ندارد و با انجام دادن آن فرد مقداری تورم، درد و سوزش در ناحیه ی مورد نظر حس می کند که خیلی زود برطرف می‌شود.

روش انجام کار به این صورت است که با ضدعفونی کردن واژن و به وسیله ی سوزنی نازک، گاز CO2 را به چند قسمت از اطراف واژن تزریق کرده و بعد از تمام شدن کار قسمت مورد نظر را پانسمان می کنند.

کربوکسی تراپی واژن چطور باعث جوانسازی لابیاها می شود؟

تزریق گاز دی اکسید کربن باعث تجمع این گاز زیر پوست لابیاماژورها می شود و جریان خون در لابیاها را برای دور کردن مقدار اضافی گاز CO2 افزایش می دهد. بنابراین مویرگ زایی در این ناحیه بیشتر شده و لابیاها خون و اکسیژن بیشتری دریافت می کنند و دی اکسید کربن اضافی از راه گردش خون و ریه ها از بدن خارج می شود.

نتیجه ی خون رسانی و اکسیژن رسانی بیشتر به این ناحیه، تغذیه بهتر لابیاها و تحریک کلاژن سازی در آنها است. با تولید کلاژن بیشتر، لابیاها جوانسازی و مشکل زیبایی آنها برطرف می شود. ترمیم و بازسازی پوست با این روش به زمان نیاز دارد و در مدت کوتاهی نمی توانید شاهد نتایج کربوکسی تراپی واژن باشید.

کاربردهای کربوکسی تراپی ناحیه تناسلی

به گفته خانم دکتر طباطبایی، رایج ترین کاربردهای کربوکسی تراپی واژن در شیراز عبارتند از:

روشن سازی واژن

لابیاها در اثر عواملی مثل افزایش سن، اختلالات هورمونی و چاقی دچار تیرگی می شوند. خانم ها برای رفع تیرگی واژن می توانند کربوکسی تراپی واژن را انجام دهند. البته معمولا روشن سازی واژن با کربوکسی تراپی یک روش جانبی برای سفید کردن واژن است.
اغلب از این روش همزمان در کنار لیزر واژن استفاده می شود. لیزر به سرعت باعث رفع تیرگی واژن می شود. ولی کربوکسی تراپی با جوانسازی و رفع چین و چروک لابیاماژورها مدت ماندگاری روشن سازی ناحیه تناسلی با لیزر را طولانی تر می کند.

درمان قطعی ترک های پوستی

استریا یا ترکهای پوستی؛ خطوط قرمز، صورتی، سفید یا نقره ای رنگی روی پوست هستند که به علت کشیدگی زیاد پوست و شکستن کلاژن های آن ایجاد می شوند. این عارضه بیشتر در نوجوانان، زنانی که به تازگی زایمان کرده اند یا افرادی که بعد از یک دوره اضافه وزن شدید دچار کاهش وزن ناگهانی شده اند، دیده می شود.

درمان این خطوط به خصوص درمان ترکهای پوستی بارداری از رایجترین کاربردهای کربوکسی تراپی واژن است. با این روش، به مرور زمان کلاژن پوست در محل استریاها بازسازی و این خطوط به مقدار قابل توجهی محو می شوند. در شکل زیر می توانید عکس قبل و بعد کربوکسی تراپی واژن را ببینید:

عکس-قبل-و-بعد-کربوکسی-تراپی

نکته مهم: بهترین زمان برای درمان استریا زمانی است که به رنگ قرمز یا صورتی هستند. چون درمان آنها در این مرحله سریعتر و راحت تر است از زمانی است که ترکها سفید یا کرم رنگ شده اند و مدتها است از ایجاد آنها می گذرد.

شما هم می توانید برای درمان استریای بارداری و روشن سازی واژن با کربوکسی تراپی در شیراز به مطب خانم دکتر سیده زهرا طباطبایی، جراح و متخصص زنان و زایمان مراجعه کنید. جهت رزرو نوبت با شماره ۰۹۱۷۷۵۳۸۸۹۳ تماس بگیرید.

مزایای کربوکسی تراپی واژن در شیراز

کربوکسی تراپی بیکینی یک روش موثر برای جوانسازی لابیاها است که با انجام آن می توانید از مزایای زیر برخوردار شوید:

 • یک درمان سرپایی، ایمن و سبک
 • هیدراته شدن پوست
 • از بین رفتن چروک لابیاها
 • سفید شدن لابیاها
 • جوانسازی و لیفت پوست واژن به دلیل تقویت کلاژن های پوست
 • بدون درد و عارضه
 • دوره نقاهت بسیار کوتاه
 • بازگشت به زندگی عادی در همان روز تزریق

درمان با این روش را به تنهایی یا به صورت ترکیبی با لیزر واژن می توانید در مطب متخصص زنان انجام دهید.

عوارض جانبی انجام کربوکسی تراپی واژن

عوارض جانبی انجام کربوکسی تراپی واژن
عوارض جانبی انجام کربوکسی تراپی واژن

انجام کربوکسی تراپی واژن روش غیر تهاجمی است و معمولاً عارضه‌ ای به همراه ندارد و فقط بعد از انجام آن فرد کمی درد، تورم و سوزش در ناحیه تزریق حس می ‌کند که آن نیز گذراست و بعد از مدتی برطرف می ‌گردد.

ولی باز هم به طور کلی ممکن است عارضه های زیر در فرد نمایان شود:

 • باعث ایجاد حس درد و ناراحتی در فرد میشود.
 • ممکن است باعث ایجاد واکنش های حساسیتی در فرد شود چون خارش، تورم و سوزش
 • ممکن است در محل تزریق باعث ایجاد عفونت شود بنابراین بهتر است که تا حد امکان از مواد یکبار مصرف استفاده شود و بهداشت به خوبی رعایت گردد خطر ابتلا به عفونت کاهش یابد.
 • ممکن است که باعث ایجاد تغییرات نامطلوب در رنگ واژن و ساختار بافت آن گردد.

موارد منع استفاده از کربوکسی تراپی

در بعضی از شرایط انجام دادن کربوکسی تراپی مناسب نیست و بهتر است که انجام نشود از جمله این شرایط عبارت هستند از:

 • اگر فرد باردار باشد بهتر است که کربوکسی تراپی را انجام ندهد و مخصوصا انجام آن در ماه های اول و آخر بارداری اصلا مناسب نیست.
 • در صورت وجود عفونت در ناحیه واژن باید حتما عفونت برطرف گردد و بهبود یابد بعد فرد اقدام به کربوکسی تراپی کند.
 • در صورت داشتن سابقه ابتلا به عفونت در بافت نرم واژن بهتر است این روش برای فرد استفاده نشود.
 • اگر فردی به گاز کربن دی اکسید حساسیت دارد نباید از این روش استفاده نماید.
 • افرادی که دارای اختلالات قلبی و ریوی هستند باید پیش از انجام کربوکسی تراپی پزشک خود را حتما در جريان بگذارند تا در صورت صلاحدید پزشک از این روش استفاده کنند.
 • چنان چه فرد در دوره ی پریودی باشد نمی تواند این روش را استفاده کند.

آمادگی برای کربوکسی تراپی بیکینی

قبل از مراجعه برای کربوکسی تراپی واژن در هر جلسه حتما موارد زیر را در نظر داشته باشید:

 • بهتر است قبل از تزریق، کمی غذا و مایعات بخورید تا دچار ضعف نشوید.
 • اگر از داروهای ضد التهاب یا رقیق کننده خون استفاده می کنید، زیر نظر پزشکتان قبل از شروع جلسات کربوکسی تراپی آنها را قطع کنید.
 • درباره داروهایی که مصرف می کنید یا بیماریهایی که دارید حتما به پزشک تان اطلاع دهید.
 • اگر زگیل تناسلی یا تبخال تناسلی فعال روی لابیاها دارید، نباید تا زمان بهبودی کامل آنها کربوکسی تراپی ناحیه تناسلی را انجام دهید.

پیشنهاد می کنیم اگر مبتلا به ویروس hpv هستید و قصد دارید کربوکسی تراپی واژن را انجام دهید، حتما قبل از آن مقاله درمان زگیل تناسلی در شیراز را از همین سایت مطالعه کنید.

5-علت-کربوکسی-تراپی-واژن

مراقبت های بعد از کربوکسی تراپی واژن

مراقبت های بعد از کربوکسی تراپی واژن خیلی زیاد نیستند. این مراقبتها عبارتند از:

 • بعد از هر جلسه تزریق، لباس زیر و شلوار نخی گشاد بپوشید و پوشیدن لباس های چسبان که باعث تحریک و سایش لابیاها می شوند، خودداری کنید.
 • تا ۲۴ ساعت نباید حمام بروید و از استخر، سونا یا جکوزی استفاده کنید.
 • تا ۲۴ ساعت بعد از تزریق نباید ورزشها و کارهای سنگین انجام دهید.
 • تا ۲ ساعت بعد از تزریق از هیچ محصول بهداشتی برای واژن استفاده نکنید و تا ۴ ساعت لابیاها را نشویید.
 • طبق دستور پزشک از کمپرس یخ برای کاهش تورم، سوزش و کبودی بیکینی استفاده کنید.
 • از همان روز می توانید رابطه جنسی تان را شروع کنید.

همانطور که مشاهده می کنید، کربوکسی تراپی واژن یک روش ایمن برای جوانسازی لابیاماژورهاست که نه عوارض خاصی دارد و نه نیاز به مراقبت خاصی دارد.

ماندگاری کربوکسی تراپی چقدر است؟

معمولا ماندگاری درمان با کربوکسی تراپی بسته به نوع پوست و وضعیت سلامتی شخص بین ۶ تا ۱۲ ماه است. اما در صورتی که جلسات شارژ سالانه را انجام دهید و دخانیات مصرف نکنید، ماندگاری کربوکسی تراپی واژن طولانی تر خواهد شد.

آیا کربوکسی تراپی واژن درد دارد؟

کربوکسی تراپی واژن چون با بیحسی موضعی انجام می شود، هیچ دردی ندارد. معمولا اغلب بانوان بعد از کربوکسی تراپی واژن شاهد عوارض زیر هستند:

 •  احساس درد و سوزش خفیف در محل تزریق
 • احساس گزگز یا گرما
 • تورم و کبودی خفیف
 • التهاب جزئی
 • خونریزی خفیف موقع سوزن زدن برای تزریق گاز

این عوارض کاملا طبیعی است و جای نگرانی ندارد و تا ۲۴ ساعت بعد از تزریق بدون نیاز به درمان برطرف می شوند.

انجام کربوکسی تراپی واژن به چند جلسه نیاز دارد؟

تعداد جلساتی که برای انجام کربوکسی تراپی واژن به کار می ‌برند بستگی به میزان تیرگی واژن، شل بودن پوست آن و افتادگی آن و هر آنچه فرد می خواهد دارد‌. پزشک متخصص فرد را مورد معاینه قرار داده و بین ۴ تا ۸ جلسه برای وی کربوکسی تراپی را انجام می ‌دهد. فاصله بین جلسات کربوکسی تراپی حدود یک الی دو ماه است تمام شدن این جلسات باید در سال ۱ الی دو بار جهت ترمیم مراجعه نماید

هزینه کربوکسی تراپی در شیراز

هزینه کربوکسی تراپی واژن در شیراز بستگی به نوع و شدت عارضه شما و تعداد جلسات درمان دارد. برای اطلاع از قیمت کربوکسی تراپی واژن می توانید به مطب مراجعه و بعد از معاینه واژن و تعیین تعداد جلسات از هزینه های این روش زیبایی آگاه شوید.

شما هم می توانید برای کربوکسی تراپی واژن در شیراز به مطب خانم دکتر سیده زهرا طباطبایی، جراح و متخصص زنان و زایمان مراجعه و از تخصص ایشان در این زمینه برخودار شوید. جهت رزرو نوبت یا اطلاع از هزینه کربوکسی تراپی در این مرکز با شماره ۰۹۱۷۷۵۳۸۸۹۳ تماس بگیرید.

هزینه-کربوکسی-تراپی

پرسش و پاسخ کربوکسی تراپی بیکینی در شیراز

معمولا سوالات زیر درباره کربوکسی تراپی بیکینی زیاد از متخصص زنان پرسیده می شوند:

ترکهای پوستی که مال چند سال قبل هستند، هم با کربوکسی قابل درمان اند؟

بله. البته تعداد جلسات کربوکسی تراپی برای استریاهای قدیمی بیشتر است و با توجه به قدیمی بودن استریا و سرعت بازسازی پوست ممکن است تا ۱۰ جلسه باشد.

مدت زمان انجام کربوکسی تراپی واژن چقدر است؟

بستگی به وسعت محدوده تزریق دارد و معمولا ۱۰ تا ۴۵ دقیقه طول می کشد. فاصله بین جلسات کربوکسی تراپی نیز ۱ تا ۲ هفته است.

کربوکسی تراپی برای روشن سازی کشاله ران هم جواب می دهد؟

بله. می توانید با کربوکسی تراپی، علاوه بر ناحیه تناسلی، می توانید کشاله ران و دیگر نقاط تیره بدن را هم روشن سازی یا جوانسازی کنید.

کربوکسی تراپی ناحیه تناسلی برای چه کسانی ممنوع است؟

افرادی که دیالیز می شوند یا تحت شیمی درمانی هستند، زنان باردار یا شیرده و افرادی که اختلالات مغزی یا صرع دارند نباید کربوکسی تراپی واژن را انجام دهند. همچنین در صورت وجود بیماریهای پوستی م مقاربتی باید این موضوع را قبل از کربوکسی تراپی به پزشک خود اطلاع دهید.

اگر شما هم سوالی درباره کربوکسی تراپی واژن در شیراز دارید، در بخش نظرات این مقاله سوالات خود را با ما در میان بگذارید. در همین صفحه به سوالات شما پاسخ می دهیم.

۴.۸/۵ - (۵ امتیاز)

8 پاسخ

  1. لیزر واژن بیشترین روشن سازی رو میده و روش اصلی سفید کردن واژنه. اما کربوکسی تراپی باعث جوانسازی واژن میشه و اگر همراه با جلسات لیزر ازش استفاده کنید، هم روشن سازی بیشتر میشه و هم ماندگاریش طبق تجربه من از مراجعینم خیلی طولانی تره.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین بخوانید