برای پروتز واژن تزریق ژل بهتر است یا چربی؟

کاهش ناگهانی وزن، تغییرات هورمونی و افزایش سن از رایجترین علل چروک و شل شدگی واژن هستند. اغلب خانم ها به دلیل چروک واژن دچار ناراحتی و کاهش اعتماد بنفس می شوند و به دنبال روشهایی برای تپل کردن واژن و رفع چین و چروک لابیاهای خود هستند. در این مقاله همراه ما باشید تا شما را با بهترین روشهای حجیم کردن لابیاها و جوانسازی واژن آشنا کنیم. برای دسترسی سریع به تیترهای مقاله می توانید از فهرست زیر استفاده کنید.

روشهای جوانسازی لابیاماژور

به گفته دکتر سیده زهرا طباطبایی، جراح و متخصص زنان و زیبایی زنان، برای جوانسازی واژن و رفع شلی و افتادگی لابیاماژورها از روشهای زیر استفاده می شود:

  • جراحی لابیاماژور پلاستی برای برداشتن پوست شل و چروک لابیاها
  • پروتز واژن برای حجیم کردن لابیاماژورها و چاق شدن واژن بدون جراحی

پروتز واژن در شیراز با توجه به وضعیت لابیاها با تزریق فیلر ژل یا چربی انجام می شود. در ادامه به این موضوع می پردازیم که چه فیلری برای تزریق به واژن بهتر است.

برای جوانسازی واژن در شیراز شما هم می توانید به مطب خانم دکتر سیده زهرا طباطبایی، جراح و متخصص زنان و زیبایی زنان مراجعه و از خدمات ایشان در این زمینه بهره مند شوید. جهت رزرو نوبت با شماره ۰۹۱۷۷۵۳۸۸۹۳ تماس حاصل فرمایید.

تزریق ژل به واژن بهتره یا چربی؟

کسانی که برای پروتز بیکینی به متخصص زنان مراجعه می کنند، اغلب این سوال را می پرسند که تزریق ژل به واژن بهتر است یا چربی. در جواب باید گفت که هر دو روش عالی هستند و به پر شدن لابیاها و حجیم شدن آن کمک می کنند. ولی این فیلرها با هم تفاوت هایی هم دارند.

تفاوتهای تزریق ژل با چربی به واژن

پروتز واژن با چربی یا ژل در موارد زیر با هم تفاوت دارند:

عوارض: عوارض تزریق چربی به لابیاماژور کمتر از عوارض تزریق ژل به واژن است. چون چربی برخلاف ژل از بافت بدن خود شخص است ولی ژل یک ماده خارجی است و تزریق آن ممکن است با واکنش های آلرژیک همراه باشد.

میزان تهاجم: تزریق چربی یا عمل fat graft (پیوند چربی) نسبت به تزریق ژل تهاجمی تر است. چون برای استخراج چربی باید جراحی کوچکی روی نواحی پر چربی مثل شکم یا رانها انجام داد و نیاز به بخیه دارد.

ماندگاری: ماندگاری تزریق ژل به لابیاها حدود یک سال ماندگاری دارد. در حالی که ماندگاری تزریق چربی حدود ۳ سال است.

مدت زمان تزریق: تزریق ژل حدود ۱۵ تا ۲۰ دقیقه طول می کشد ولی تزریق چربی طولانی تر و حدود ۳۰ تا ۴۵ دقیقه است. اگر زمان استخراج و آماده سازی چربی را در نظر بگیریم، پروتز واژن با چربی حدود ۲ ساعت طول می کشد.

مزایای-پروتز-واژن

میزان آتروفی: اگر آتروفی لابیاها زیاد باشد،  تزریق چربی به واژن بهتر از ژل جواب می دهد. چون نمی توان ژل را بیشتر از حد مشخصی تزریق کرد.

میزان حجم دهی: چربی سریعتر و بیشتر از تزریق ژل می تواند به لابیاها حجم بدهد.

مساحت تزریق: افرادی که ناحیه تناسلی وسیع تری دارند بهتر است چربی تزریق کنند. تزریق ژل برای کسانی که ناحیه تناسلی کوچکتری دارند مناسب تر است.

محل تزریق: تزریق ژل و چربی در مطب انجام می شود. اما بهتر است تزریق چربی را به خاطر برداشتن چربی و تهاجمی بودن آن در کلینیک یا بیمارستان انجام دهید و یا پزشکی که برای شما تزریق چربی انجام میدهد، در مطب تجهیزات مخصوص و استریل این کار را در اختیار داشته باشد.

جوانسازی واژن: تزریق چربی برخلاف تزریق ژل تاثیر جوانسازی بهتری داردّ چون سلولهای بنیادینی همراه سلولهای چربی شخص هستند که تا چند سال اثر جوانسازی آنها ادامه دارد.

هزینه ها: هزینه انجام تزریق چربی بدون شک از تزریق ژل بالاتر است؛ چرا که در تزریق چربی شما نیاز به مراحل برداشتن و تصفیه چربی هم دارید که در ژل این مرحله وجود ندارد. در مرحله برداشتن چربی، همچنین نیاز به انجام بیحسی موضعی دارید و در مجموع تزریق چربی دارای پروسیجر پیچیده تری نسبت به تزریق ژل می باشد.

معمولا پزشک در این مورد تصمیم می گیرد که تزریق چربی بهتر است یا ژل. ولی در افرادی که نتیجه تزریق آنها با چربی یا ژل خیلی تفاوتی ایجاد نمی کند، می توان تصمیم انتخاب نوع فیلر را بر عهده شخص گذاشت.

تفاوتهای-بین-تزریق-ژل-و-چربی

برای تزریق چربی یا ژل به لابیاماژورها و حجیم کردن آنها در شیراز می توانید از تجربه و مهارت خانم دکتر سیده زهرا طباطبایی، جراح و متخصص زنان و زیبایی زنان در این زمینه بهره مند شوید. جهت رزرو نوبت و اطلاع از هزینه پروتز واژن در این مرکز با شماره ۰۹۱۷۷۵۳۸۸۹۳ تماس حاصل فرمایید.

سوالات رایج درباره پروتز واژن در شیراز

بانوان شیرازی که برای پروتز واژن به مطب دکتر طباطبایی مراجعه می کنند، اغلب سوالات زیر را درباره پروتز واژن با چربی یا ژل از ایشان می پرسند:

به جای تزریق چربی می توانم ژل بیشتری تزریق کنم؟

خیر. اگر لابیاها نیاز به حجیم شدن زیاد دارند، باید چربی تزریق کنید. چون چربی اگر خوب تزریق شده باشد، به پوست پیوند می خورد و جابجا نمی شود. اما تزریق حجم بالای ژل حتما با مشکل جابجایی ژل زیر پوست و گوله شدن آن همراه است و باعث بد فرمی واژن می شود.

پروتز واژن چه عوارضی دارد؟

عوارض تزریق فیلر موقتی است و بعد از چند روز برطرف می شود. این عوارض شامل التهاب، تورم، کبودی، احساس سفتی در لابیاها و درد خفیف است. بعضی از کسانی که تزریق ژل را انجام داده اند نیز ممکن است دچار واکنش حساسیتی یا تهوع شوند.

تزریق ژل به واژن بیشتر دردناک است یا تزریق چربی به واژن؟

هر دو روش بدون درد هستند چون با بیحسی موضعی انجام می شوند. بعد از تزریق هم کمی احساس درد و سوزش دارید که با داروهای مسکن و کمپرس سرد برطرف می شود.

بعد از پروتز واژن باید چه کارهایی انجام دهیم؟

برای مراقبتهای بعد از تزریق چربی به لابیا یا ژل توصیه می کنیم که اصلا لابیاها را ماساژ ندهید. تا یک هفته از وان آب داغ یا استحمام با آب گرم بپرهیزید. برای کاهش تورم و کبودی لابیاها می توانید از کمپرس سرد طبق دستور پزشکتان استفاده کنید.

اگر سوالی درباره پروتز واژن با چربی با ژل دارید، در بخش نظرات این مقاله می توانید آنها را با ما در میان بگذارید.

۴.۲/۵ - (۵ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین بخوانید