برای پروتز واژن تزریق ژل بهتر است یا چربی؟

تزریق-ژل-بهتر-است-یا-چربی

از جمله علل چروک و شل شدگی واژن و لابیاماژورها ممکن است لاغری، یائسگی، کاهش چربی بدن و تغییرات هورمونی باشد. شلی واژن در خانم ها باعث می شود از ظاهر واژن خود راضی نبوده و برای تپل کردن واژن به پزشک زنان مراجعه کنند.
متخصصان زیبایی زنان، با استفاده از روش های جوانسازی واژن براحتی مشکلات لابیاماژورها را برطرف می کنند. ما در این مقاله به شما خواهیم گفت که چه روشی برای حجیم کردن لابیاها و جوانسازی واژن مناسب تر هستند و تزریق چربی بهتر است یا ژل. برای دسترسی سریع به تیترها می توانید از فهرست زیر استفاده کنید.

روشهای جوانسازی لابیاماژور

به گفته دکتر سیده زهرا طباطبایی، جراح و متخصص زنان و زیبایی زنان، برای جوانسازی واژن، از روش های جراحی و غیر جراحی استفاده می شود. جراحی لابیاماژور پلاستی برای برداشتن چروک لابیاها است. ولی روشهای غیر جراحی (پروتز واژن) برای حجیم کردن لابیاها و تپل شدن واژن به کار می روند.

پزشک برای پروتز واژن در شیراز، با توجه به وضعیت لابیاها از تکنیک تزریق چربی به لابیاماژور یا تزریق ژل به لابیاماژور استفاده می کند. در صورتی که شدت آتروفی بالا باشد، می توانید تزریق چربی و هم ژل را انجام دهید. اما برای بیشتر خانم ها تزریق یک نوع فیلر در یک یا دو جلسه کافی است.

برای جوانسازی واژن در شیراز شما هم می توانید به مطب خانم دکتر سیده زهرا طباطبایی، جراح و متخصص زنان و زیبایی زنان مراجعه و از خدمات ایشان در این زمینه بهره مند شوید. جهت رزرو نوبت با شماره ۰۹۱۷۷۳۴۵۳۹۴ تماس حاصل فرمایید.

تزریق ژل به واژن بهتره یا چربی؟

کسانی که برای پروتز لابیا به پزشک مراجعه می کنند، اغلب این سوال را می پرسند که تزریق ژل به واژن بهتره یا چربی؟ در جواب باید بگوییم که هر دو روش عالی هستند ولی تفاوت هایی دارند که بر اساس آنها یک روش نسبت به دیگری برتری پیدا می کند. در ادامه با این تفاوتها بیشتر آشنا می شوید:

عوارض: عوارض تزریق چربی به لابیاماژور کمتر از عوارض تزریق ژل به واژن است. چون چربی برخلاف ژل از بافت بدن خود شخص گرفته می شود. اما ژل یک ماده خارجی است که ممکن است باعث بروز واکنش آلرژیک، پس زدن و عفونت شود.

میزان تهاجم: تزریق چربی به برش و برداشتن چربی نیاز دارد و یک عمل تهاجمی است. افرادی که دوست ندارند عمل تهاجمی انجام دهند یا چربی کافی ندارند، تزریق ژل به لابیا برایشان بهتر است.

ماندگاری ژل: ماندگاری تزریق ژل به لابیا ۴ تا ۶ ماه و در بعضی افراد تا ۹ ماه است. اما ماندگاری چربی چند سال است. تزریق چربی یا ژل در دو نوبت می تواند ماندگاری آن را بیشتر کند.

مدت زمان تزریق: تزریق ژل در عرض ۱۰ تا ۲۰ دقیقه انجام می شود و بدون درد است. اما روند تزریق چربی سخت تر بوده و ۲-۳ ساعت وقت می برد تا چربی استخراج، تصفیه و تزریق شود.

مزایای-پروتز-واژن

میزان آتروفی: اگر آتروفی لابیاها زیاد باشد و بیشتر دنبال پروتز واژن هستید، تزریق چربی به واژن بهتر از ژل است. چون اثر پروتزی چربی بیشتر از ژل است.

میزان حجم دهی: برخلاف ژل، از همان ابتدای تزریق، چربی حجم زیادی به لابیا می دهد و در نهایت ۳۰% آن باقی می ماند. در حالی که زمان می برد تا ژل بتواند به واژن حجم بدهد.

مساحت تزریق: افرادی که ناحیه تناسلی وسیع تری دارند بهتر است چربی تزریق کنند. تزریق ژل برای کسانی که ناحیه تناسلی کوچکتری دارند مناسب تر است.

محل تزریق: تزریق ژل و چربی در مطب انجام می شود. اما بهتر است تزریق چربی به خاطر برداشتن چربی و تهاجمی بودن آن در کیلینیک یا بیمارستان انجام شود که مجهزتر از مطب هستند.

جوانسازی واژن: تزریق چربی برخلاف ژل تاثیر جوانسازی بهتری دارد. چون سلولهای بنیادینی همراه چربی شخص است که تا چند سال اثر جوانسازی و روشن سازی آن ادامه دارد.

هزینه ها: قیمت تزریق ژل به واژن نسبت به چربی بیشتر است. چون ژل را باید از بازار بخرید که وارداتی است و به دلار محاسبه می شود. پس اگر به حجم بالایی از فیلر نیاز باشد، تزریق چربی بهتر است.

به طور کلی، پزشک باید شما را معاینه کند تا ببیند چه روشی برای شما با توجه به مواردی که در بالا گفتیم بهتر است. در افرادی که نتیجه کار با تزریق چربی یا ژل خیلی تفاوت ایجاد نمی کند، می توان تصمیم انتخاب نوع فیلر را به عهده شخص گذاشت.

تفاوتهای-بین-تزریق-ژل-و-چربی

برای تزریق چربی یا ژل به لابیاماژورها و حجیم کردن آنها در شیراز می توانید از تجربه و مهارت خانم دکتر سیده زهرا طباطبایی، جراح و متخصص زنان و زیبایی زنان در این زمینه بهره مند شوید. جهت رزرو نوبت و اطلاع از هزینه پروتز واژن در این مرکز با شماره ۰۹۱۷۷۳۴۵۳۹۴ تماس حاصل فرمایید.

سوالات رایج درباره پروتز واژن در شیراز

بانوانی که به مطب خانم دکتر طباطبایی در شیراز برای پروتز واژن مراجعه می کنند، اغلب سوالات زیر را درباره تزریق چربی یا ژل به واژن از ایشان می پرسند:

به جای تزریق چربی می توانم ژل بیشتری تزریق کنم؟

خیر. اگر لابیاها نیاز به حجیم شدن زیاد دارند، باید چربی تزریق کنید. چون چربی اگر خوب تزریق شده باشد، به پوست پیوند می خورد و جابجا نمی شود. اما تزریق حجم بالای ژل حتما با مشکل جابجایی ژل زیر پوست و گوله شدن همراه است که باعث بد فرمی واژن می شود.

پروتز واژن چه عوارضی دارد؟

عوارض تزریق فیلر موقتی هستند و بعد از چند روز این عوارض برطرف می شوند. این عوارض شامل التهاب، تورم، کبودی، درد خفیف هستند. یا ممکن است حس کنید محل تزریق سفت است. در افراد کمی هم ممکن است تزریق ژل باعث بروز واکنش حساسیتی یا تهوع شود.

تزریق ژل یا چربی به واژن درد دارد؟

هر دو روش بدون درد انجام می شوند. تزریق ژل درد ندارد اما برای تزریق چربی باید از بیحسی موضعی استفاده کنیم. بعد از تزریق هم ممکن است کمی احساس درد کنید که خوردن مسکن برطرف می شود.

بعد از پروتز واژن باید چه کارهایی انجام دهیم؟

برای مراقبتهای بعد از تزریق چربی به لابیا یا ژل توصیه می کنم تا ۱۰ روز آنتی بیوتیک خورده و از وان آب داغ یا استحمام با آب گرم بپرهیزید.۳ تا ۴ روز کارهای سنگین نکنید و برای کاهش تورم و التهاب لابیاها تا سه روز باید از کمپرس سرد استفاده کنید.

اگر سوالی درباره پروتز واژن با چربی با ژل دارید، در بخش نظرات این مقاله می توانید آنها را با ما در میان بگذارید.

۴/۵ - (۴ امتیاز)
Avatar photo

دکتر سیده زهرا طباطبایی (متخصص زنان و زایمان) فارغ التحصیل دانشگاه علوم پزشکی ایران و دارای بورد تخصصی در این رشته هستند. خانم دکتر طباطبایی بیش از پانزده سال است که در زمینه ارائه خدمات درمانی و زیبایی به بانوان فعالیت دارند. در حال حاضر کلینیک دکتر طباطبایی را می توان مجهزترین کلینیک زنان در استان فارس بشمار آورد و به همین دلیل بیماران متعددی از شیراز و استانهای همجوار برای دریافت خدمات باکیفیت به این مرکز مراجعه می کنند.

بدون دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *