عمل زیبایی واژن (لابیاپلاستی) در شیراز + حدود هزینه

عمل زیبایی واژن در شیراز

اگر یکی از لابیاهای شما بزرگتر از دیگری است یا سایز آنها آنقدر بزرگ است که از لابیاماژورها بیرون می زنند و موقع پوشیدن لباسهای تنگ احساس سوزش می کنید، به عمل زیبایی واژن (لابیاپلاستی) در شیراز نیاز دارید.
این عمل یکی از مهمترین و حساس ترین عملهای زیبایی زنانه است. با خواندن این مقاله می توانید پاسخ بسیاری از سوالات خود را در مورد این جراحی بگیرید. برای دسترسی سریع به تیترهای مقاله می توانید از فهرست زیر استفاده کنید.

لابیا مینور چیست؟

 دور تا دور دهانه واژن تا زیر ناحیه کلیتوریس را بافت قرمز تا قهوه ای تیره ای گرفته است که به آن لابیامینور یا لبه های داخلی واژن می گویند. وظیفه لابیا مینور حفاظت از واژن و دهانه واژن است. لبه های داخلی واژن با لابیاماژورها که روی آن موهای زائد می رویند، حفاظت می شود.

لابیا-مینور

اندازه طبیعی لابیا مینور

به گفته دکتر سیده زهرا طباطبایی، جراح و متخصص زنان و زیبایی، هیچ اندازه استانداردی برای لابیا مینور وجود ندارد و در هر سایزی که باشند تا زمانی که باعث درد و سوزش واژن نشوند، سایزشان عادی است.
اما طبق استانداردهای جراحی زیبایی، اندازه لابیایی استاندارد و زیبا است که در هر دو طرف کوچک، هم اندازه، صاف و بدون چین اضافی باشند و لابیاماژورها آنها را کاملا بپوشانند. این فرم لابیا، زیباترین فرم است که با عمل لابیاپلاستی در بهترین کلینیک زیبایی زنان در شیراز می توانید به آن دست پیدا کنید.

عمل زیبایی واژن در شیراز

بلوغ و اختلالات هورمونی شایع ترین علل بزرگی و بیرون زدگی لابیامینور هستند و باعث می شوند موقع ایستادن، لابیاها شل و آویزان باشند. برای رفع این مشکل باید با عمل زیبایی واژن قسمتهای اضافی لابیا را برداشت. عمل زیبایی واژن را در مطب و تحت بیحسی موضعی می توانید انجام دهید. این جراحی بسته به تکنیک لابیاپلاستی حدود ۱ تا ۲ ساعت طول می کشد و بعد از عمل نیازی به بستری شدن ندارید.

انواع تکنیک های لابیاپلاستی

فرم لابیامینور هر شخصی با دیگری متفاوت است. برای همین جهت برش لابیاها تکنیک های مختلفی وجود دارد که بر اساس شکل لابیا انتخاب می شوند. رایجترین تکنیک های لابیاپلاستی عبارتند از:

تکنیک سنتی یا تریم

در این تکنیک، لابیاها به صورت یک خط صاف از بالا به پایین برش می خورد تا قسمت اضافی آن برداشته شود. این تکنیک برای همه ی فرم های لابیامینور مناسب نیست.

تکنیک وِج پلاستی

در وج پلاستی، لابیاها به شکل V برش می خورند. این تکنیک برای برش بیشتر لابیاها مناسب است و در ایران هم از رایجترین تکنیک های عمل زیبایی واژن به حساب می آید.

انواع-روشهای-لابیاپلاستی

تکنیک S پلاستی

S پلاستی یکی دیگر از روشهای رایج لابیاپلاستی است که معمولا با عمل هودکتومی (عمل زیبایی کلیتوریس) همراه است و برای برخی از فرمهای لابیا مینور مناسب است.

تکنیک Z پلاستی

Z پلاستی معمولا برای زنانی به کار می رود که کلاهک کلیتوریس با لابیاها در یک امتداد و اصطلاحا بهم چسبیده است. این روش هم از تکنیک هایی است که در آن همزمان با لابیاپلاستی باید عمل هودکتومی یا کنار زدن کلاهک از روی کلیتوریس را انجام داد.

باربی لابیاپلاستی

در این تکنیک کل لابیامینور برداشته می شود. این نوع لابیاپلاستی بیشتر بین سلبریتی های امریکا مرسوم است و کمتر در ایران انجام می شود. چون لابیاها نقش حفاطتی دارند نباید کاملا آنها را برداشت و اگر از نتیجه عمل لابیاپلاستی باربی پشیمان شوید، باید یک عمل ترمیمی بسیار سنگین و پر هزینه را انجام دهید.

لابیاپلاستی با لیزر بهتر است یا جراحی؟

جراحان لابیاپلاستی برای برش لابیاها از ابزارهای مختلفی مثل لیزر، چاقو، قیچی، کوتر یا آراف سرجریاستفاده می کنند. بهترین ابزار برای عمل لابیا، ابزاری است که کمترین عارضه و سوختگی را ایجاد می کند. با انواع عمل زیبایی واژن با این ابزارها در ادامه بیشتر آشنا می شوید:

عمل زیبایی واژن با لیزر: لابیاپلاستی با لیزر زمانی خوب است که جراحی ریزه کاری زیادی ندارد و چین ها زیاد نیستند. برش با لیزر برای لابیاهای خیلی بزرگ یا ضخیم مناسب نیست و در این موارد لابیاپلاستی به روشهای جراحی پلاستیک پیشنهاد می شود.

لابیاپلاستی با کوتر: برشهای کوتر سریع و راحت هستند ولی سوختگی زیادی ایجاد می کنند و به همین علت جراحان کمتر از کوتر برای عمل زیبایی واژن استفاده می کنند.

جراحی لابیاپلاستی: در این تکنیک از تیغ یا قیچی جراحی استفاده می شود که برشهای خیلی دقیق و ظریفی ندارند و با خونریزی زیادی همراه هستند. از این روش برای برداشتن لابیامینورهایی استفاده می شود که بیش از اندازه بزرگ هستند و با روشهای دیگر نمی توان به خوبی آنها را برش زد. پزشکان برای بهبود نتیجه عمل با روش جراحی باید تبحر زیادی در بخیه زدن لابیاها داشته باشند و دوره های پیشرفته لابیاپلاستی را گذرانده باشند.

عمل زیبایی واژن با آر اف: با کمک RF می توانیم دقیق ترین و ظریف ترین برشها را با دستگاه آراف میکرو سرجری انجام دهیم. لابیاپلاستی با آر اف برای لابیاهای پر چین و چروک یا دارای بافت ضخیم روش بسیار مناسبی است.

بهترین-روش-لابیاپلاستی

لابیاپلاستی با لیزر، جراحی به حساب می آید؟

بعضی افراد تصور می کنند اگر لابیاپلاستی با لیزر انجام شود، یک روش بدون جراحی است و هیچ برشی نمی خواهد. اما این تصور غلط است. لیزر در حقیقت یکی از ابزارهای برش لابیاها است و جراحی به حساب می آید. اما این جراحی سبک و سرپایی است و در مطب متخصص زنان انجام می شود.

برای عمل زیبایی واژن در شیراز با مناسبترین تکنیک برای شما، می توانید به مطب خانم دکتر سیده زهرا طباطبایی، جراح و متخصص زنان و زیبایی زنان مراجعه کنید. جهت رزرو نوبت با شماره ۰۹۱۷۷۳۴۵۳۹۴ تماس حاصل فرمایید.

عوارض عمل زیبایی واژن

عمل زیبایی واژن یک جراحی ایمن و بدون عارضه جانبی است. اما بعد از این جراحی ممکن است بعضی از عوارض زیر را تجربه کنید:

 • درد و خونریزی خفیف
 • باز شدن بخیه ها
 • هماتوم
 • عفونت
 • تورم و کبودی خفیف لابیاها
 • ایجاد اسکار

نامتقارن بودن، زیاد کوچک شدن لابیا و یا به اندازه کافی کوچک نشدن لابیاها هم از عوارض عمل زیبایی واژن هستند که ناخواسته اند و برای جلوگیری از آنها باید به بهترین جراح لابیاپلاستی شیراز مراجعه کنید.

آیا حس جنسی بعد از لابیاپلاستی کم می شود؟

چون در عمل لابیاپلاستی بخشی از لابیا را برمیداریم، ممکن است نگران میل جنسی یا حس جنسی خود باشید. اما میل جنسی ربطی به لابیاها ندارد و یک چیز هورمونی و ذهنی است. در مورد اعصاب جنسی هم لابیاها فاقد عصبهای جنسی هستند و این اعصاب عمدتا در کلیتوریس و ناحیه داخلی واژن قرار دارند. لابیاپلاستی نه تنها تاثیر منفی بر رابطه جنسی نمی گذارد، بلکه حس جنسی بعد از لابیاپلاستی به دلایل زیر بیشتر می شود:

 • افزایش اعتماد بنفس زنان موقع نزدیکی
 • کاهش اصطکاک لابیاها موقع دخول
 • رفع دردهای مقاربتی و درد واژن به دلیل بزرگی لابیاها
 • انجام عمل هودکتومی همراه با لابیاپلاستی که باعث لمس بهتر کلیتوریس می شود و بهبود ارگاسم می شود.

برای اطلاعات بیشتر می توانید مقاله تاثیر لابیاپلاستی بر حس جنسی را در سایت دکتر طباطبایی مطالعه کنید.

مراقبتهای بعد از عمل زیبایی واژن

بعد از عمل زیبایی واژن باید تا زمان بهبودی لابیاها مراقبتهای زیر را انجام دهید:

 • در ۴۸ ساعت اول بعد از عمل برای کاهش درد و تورم می توانید از کمپرس یخ استفاده کنید. ولی نباید یخ را مستقیم روی لابیا بگذارید و باید دور آن پارچه یا گاز استریل بپیچید.
 • آینه به دست نباشید و مدام به لابیاها ور نروید.
 • داروهای مسکن، آنتی بیوتیکها و کرم ترمیم کننده لابیاپلاستی را طبق دستور پزشک مصرف کنید.
 • از توالت فرنگی استفاده کنید و برای شستن خود از آب با فشار قوی اجتناب کنید.
 • بعد از هر بار دستشویی حتما خودتان را به آرامی خشک کنید و به لابیاها فشار نیاورید.
 • ۴ تا ۶ هفته نباید رابطه جنسی داشته باشید یا کارها و ورزشهای سنگین انجام دهید.

بیشتر بخوانید: ورزشهای ممنوع بعد از لابیاپلاستی

بعد از عمل زیبایی واژن اگر درد، تورم یا خونریزی شدید دارید؛ تب کرده اید یا ترشحات عفونی دارید حتما هر چه سریعتر به جراحتان مراجعه کنید.

دوره نقاهت بعد از لابیاپلاستی

بعد از لابیاپلاستی باید حدود یک هفته در منزل استراحت کنید، بعد از آن می توانید به سر کار و زندگی عادی خود برگردید. دوره نقاهت بعد از عمل لابیا بستگی به سرعت ترمیم بافتهای شخص دارد، بنابراین مدت زمان بهبودی لابیاها حدود ۴ تا ۶ هفته است.

مراقبتهای-بعد-از-لابیاپلاستی

کی باید نگران جای بخیه عمل لابیاپلاستی باشید

بعضی خانم ها برای لابیاپلاستی مراجعه می کنند و بدنبال روشی هستند که بخیه نیاز نباشد. اول از هر چیز باید بگوییم که بخیه زدن برای عمل لابیاپلاستی اتفاقا خیلی هم خوب است. چون بعد از عمل، لابیاها ورم می کنند و اگر بخیه شده باشند، سه روزه بافتشان ترمیم می شود. اما بدون بخیه، ۳ ماه درگیر هستید تا محل برش جوش بخورد.

تکنیک بخیه زدن و نوع نخ بخیه در ماندن یا نماندن جای بخیه لابیاپلاستی مهم هستند. برای همین است که خانم دکتر طباطبایی اصرار دارند که از نخهای با کیفیت (هر چند کمی گرانتر هستند) استفاده کنند. چون این نخها جا نمی اندازند و زودتر هم می افتند. البته ناگفته نماند در مواردی هم علت ماندن جای بخیه، نوع بافت شخص است.

هزینه عمل لابیاپلاستی در شیراز چقدر است؟

هزینه عمل زیبایی واژن در شیراز باید آخرین نکته در انتخاب جراح لابیاپلاستی باشد. چون در این جراحی، مهارت، تجربه و مرغوبیت وسائل مورد استفاده بسیار مهم هستند و شما را از انجام عمل سنگین و گران ترمیمی نجات می دهند. قیمت عمل لابیاپلاستی در شیراز مثل هرجای دیگری بستگی به موارد زیر دارد:

 • کیفیت و نوع نخ بخیه
 • تعداد بخیه ها
 • نوع ابزار برش (هر چه دستگاه ها بهتر باشند و برش بهتری بدهند، به طبع تکنولوژی بالاتری دارند و گرانتر هستند)
 • مدت زمان و تکنیک جراحی (برش و دوخت بعضی از فرمهای لابیا پیچیده تر از لابیاهای دیگر است)
 • انجام عمل های زیبایی دیگر همزمان با عمل زیبایی واژن

با اینحال بهترین راه برای اطلاع از هزیه تقریبی عمل زیبایی واژن این است که همین الان گوشی موبایل خود را بردارید و خیلی ساده و راحت با شماره ۰۹۱۷۷۵۳۸۸۹۳ با مشاور مطب تماس گرفته و از هزینه ها مطلع شوید. مشاوران زیبایی مطب خانم دکتر طباطبایی در اولین فرصت پاسخگوی شما عزیزان هستند.

برای عمل زیبایی واژن در شیراز شما هم می توانید به مطب خانم دکتر سیده زهرا طباطبایی، جراح و متخصص زنان و زیبایی زنان مراجعه کنید. جهت رزرو نوبت و یا مشاوره و اطلاع از هزینه عمل لابیاپلاستی توسط ایشان با شماره ۰۹۱۷۷۳۴۵۳۹۴ تماس حاصل فرمایید.

سوالات رایج درباره عمل زیبایی واژن

می توانید در ادامه متداول ترین سوالاتی را که معمولا مراجعان در مورد عمل لابیا از متخصص زنان می پرسند، بخوانید:

آیا چاق و لاغر شدن روی نتیجه لابیاپلاستی تاثیر دارد؟

خیر. چاقی، لاغری یا بارداری هیچ تاثیری روی لابیامینور ندارد. چون بافت این ناحیه فاقد چربی است. اما بزرگ شدن لابیا در بارداری در تمام زنان بدلایل هورمونی رخ می دهد و بعد از زایمان دوباره به همان حالت قبل از بارداری بر می گردد.

درد لابیاپلاستی چقدر است؟

برای این جراحی از بیحسی موضعی استفاده می شود، بنابراین موقع عمل هیچ دردی ندارید. بعد از عمل کمی احساس درد و ناراحتی دارید که با مصرف مسکن های تجویز شده بهبود می یابد.

کسانی که بافت کلوییدساز دارند، می توانند لابیاپلاستی کنند یا جای آن می ماند؟

چون لابیا یک بافت مخاطی است، احتمال کلوییدی شدن آن کم است و به شدت بقیه پوست بدن کلویید نمی دهد. پس می توانید این جراحی را انجام دهید. اگر کلویید ایجاد شد هم می توانیم با لیزر آنرا رفع کنیم.

می توانم در یک جلسه هم لابیاپلاستی را انجام دهم و هم تزریق چربی؟

بله می توانید همزمان تزریق چربی به واژن در شیراز را هم انجام دهید. این کار هزینه نهایی عمل هم به مراتب کمتر از دو یا چند عمل جداگانه خواهد شد.

اگر شما هم سوالی درباره عمل لابیاپلاستی دارید در شیراز دارید، در بخش نظرات این مقاله می توانید آنها را بپرسید.

۳.۸/۵ - (۱۷ امتیاز)
دکتر زهرا طباطبایی

دکتر سیده زهرا طباطبایی (متخصص زنان و زایمان) فارغ التحصیل دانشگاه علوم پزشکی ایران و دارای بورد تخصصی در این رشته هستند. خانم دکتر طباطبایی بیش از پانزده سال است که در زمینه ارائه خدمات درمانی و زیبایی به بانوان فعالیت دارند. در حال حاضر کلینیک دکتر طباطبایی را می توان مجهزترین کلینیک زنان در استان فارس بشمار آورد و به همین دلیل بیماران متعددی از شیراز و استانهای همجوار برای دریافت خدمات باکیفیت به این مرکز مراجعه می کنند.

۴ دیدگاه ها
 • سلام خانم دکتر. من میخوام عمل زیبایی واژن رو با لیزر انجام بدم. اما الان یه نوزاد ۶ ماهه دارم میخواستم ببینم بعد از عمل استراحت مطلق می خواد و بعد از عمل درد داره و موقع رابطه اونجایی که عمل شده درد میگیره. مثل عمل بینی که میگن بعد از عمل باید مراقب باشین همیشه و یه سری کارها رو نکنین.

  • سلام. نه عزیزم نیازی به استراحت مطلق نیست و دردی که دارید تا چند روز بعد از عمل حسش میکنید و خفیفه. بعد از این جراحی مشکلی برای رابطه جنسی ندارید و مثل قبل می تونید راحت نزدیکی کنید. البته بعد از عمل ۶-۸ هفته نباید اصلا نزدیکی کنید تا زخمها کامل جوش بخوره.

  • اصلا جای نگرانی نیست. عموما این جراحی حس جنسی رو بهبود میده چون علاوه بر افزایش اعتماد بنفس، با کوچک شدن لابیاها، دردهای موقع نزدیکی تون هم از بین میره.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *