عمل زیبایی واژن در شیراز (روشها، عوارض و مراقبتهای بعد از عمل)

عمل زیبایی واژن در شیراز

بانوان شیرازی اگر یکی از لابیاهای شما بزرگتر از دیگری است یا سایز آنها آنقدر بزرگ است که از لابیاماژورها بیرون می زنند و موقع پوشیدن لباسهای تنگ احساس سوزش می کنید، به عمل زیبایی واژن در شیراز نیاز دارید. عمل زیبایی واژن یکی از مهمترین و حساس ترین عملهای زیبایی زنانه است که تاثیر زیادی روی زیبایی ناحیه تناسلی و بهبود عملکرد جنسی و بهداشتی زنان دارد. با خواندن این مقاله می توانید پاسخ بسیاری از سوالات خود را در مورد این جراحی بگیرید.
ما در این مقاله ابتدا می گوییم لابیامینور چیست و عمل زیبایی واژن در شیراز چطور انجام می شود. سپس با تکنیکهای انجام عمل زیبایی واژن آشنا می شوید. در ادامه می گوییم که عوارض این عمل چه چیزهایی هستند و با چه مراقبتهایی می توانید دوره ریکاوری راحتی بعد از عمل زیبایی واژن در شیراز داشته باشید. در انتهای مقاله هم درباره هزینه این عمل صحبت کرده و سوالات شما بانوان عزیز شیرازی را درباره عمل زیبایی واژن پاسخ داده ایم. شما برای دسترسی سریع تر به تیترهای این مقاله می توانید از فهرست زیر استفاده کنید.

لابیا مینور چیست؟

 دور تا دور دهانه واژن تا زیر ناحیه کلیتوریس را بافت قرمز تا قهوه ای تیره ای گرفته است که به آن لابیامینور یا لبه های داخلی واژن می گویند. وظیفه لابیا مینور حفاظت از واژن و دهانه واژن است. لبه های داخلی واژن با لابیاماژورها که روی آن موهای زائد می رویند، حفاظت می شود. عکس شماتیک زیر این موارد را بهتر توضیح می دهد.

لابیا-مینور

اندازه طبیعی لابیا مینور

به گفته دکتر سیده زهرا طباطبایی، جراح و متخصص زنان و زیبایی، هیچ اندازه استانداردی برای لابیا مینور وجود ندارد و در هر سایزی که باشند تا زمانی که باعث درد و سوزش واژن نشوند، سایزشان عادی است.

اما طبق استانداردهای جراحی زیبایی، اندازه لابیایی استاندارد و زیبا است که در هر دو طرف کوچک، هم اندازه، صاف و بدون چین اضافی باشند و لابیاماژورها آنها را کاملا بپوشانند. این فرم لابیا، زیباترین فرم است که با عمل زیبایی واژن در بهترین کلینیک زیبایی زنان در شیراز می توانید به آن دست پیدا کنید.

علل بزرگی بیش از حد لبه های واژن

هایپرتروفی به معنی بزرگی بیش از حد لابیامینورها است. بزرگی زیاد لابیاها باعث می شود لبه های واژن موقع ایستادن شل و آویزان باشند و زیر لابیاماژورها (لبه های بیرونی واژن) پنهان نشوند. بلوغ و اختلالات هورمونی شایع ترین علل بزرگی و بیرون زدگی لابیامینور هستند. ولی تروماهای زایمان، افزایش سن و یائسگی هم میتواند باعث رشد بیش از حد لابیاها شود.

عمل زیبایی واژن در شیراز

برای رفع مشکل هایپرتروفی باید با عمل زیبایی واژن قسمتهای اضافی لابیامینورها را برداشت. برای انجام این جراحی ابتدا لابیاها ضدعفونی شده و بعد بیحسی موضعی می شوند. سپس جراح، بسته به شکل لابیاها، با خطوط خاصی مشخص می کنند که لابیا چطور باید برش بخورد.

در ادامه لابیاها با تیغ جراحی، لیزر و یا RF سرجری برش می خورند. بسته به تکنیک لابیاپلاستی و بخیه زنی، حدود ۱  ساعت عمل زیبایی واژن طول می کشد. بعد از عمل نیازی به بستری شدن ندارید و میتوانید به خانه بروید. اما بهتر است کسی همراه شما باشد تا شما را تا منزل برساند. در ادامه با تکنیکهای این عمل بیشتر آشنا می شوید.

انواع تکنیک های عمل زیبایی واژن

فرم لابیامینور هر شخصی با دیگری متفاوت است. برای همین جهت برش لابیاها تکنیکهای مختلفی وجود دارد که بر اساس شکل لابیا انتخاب می شوند. رایج ترین تکنیک های لابیاپلاستی عبارتند از:

تکنیک سنتی یا تریم

در این تکنیک، لابیاها به صورت یک خط صاف از بالا به پایین برش می خورد تا قسمت اضافی آن برداشته شود. این تکنیک برای همه ی فرم های لابیامینور مناسب نیست.

تکنیک وِج پلاستی

در وج پلاستی، لابیاها به شکل V برش می خورند. این تکنیک برای برش بیشتر لابیاها مناسب است و در ایران هم از رایج ترین تکنیک های عمل زیبایی واژن به حساب می آید.

انواع-روشهای-لابیاپلاستی

تکنیک S پلاستی

S پلاستی یکی دیگر از روشهای رایج عمل زیبایی واژن است که معمولا با عمل هودکتومی در شیراز همراه است و برای برخی از فرمهای لابیا مینور مناسب است.

تکنیک Z پلاستی

Z پلاستی معمولا برای زنانی به کار می رود که کلاهک کلیتوریس با لابیاها در یک امتداد و اصطلاحا بهم چسبیده است. این روش هم از تکنیک هایی است که در آن همزمان با لابیاپلاستی باید عمل هودکتومی یا کنار زدن کلاهک از روی کلیتوریس را انجام داد.

باربی لابیاپلاستی

در این تکنیک کل لابیامینور برداشته می شود. این نوع لابیاپلاستی بیشتر بین سلبریتی های امریکا مرسوم است و کمتر در ایران انجام می شود. چون لابیاها نقش حفاطتی دارند نباید کاملا آنها را برداشت و اگر از نتیجه عمل لابیاپلاستی باربی پشیمان شوید، باید یک عمل ترمیمی بسیار سنگین و پر هزینه را انجام دهید.

بهترین تکنیک برای عمل زیبایی واژن چیست؟

خانمهای شیرازی باید دقت کنید که همه تکنیک های عمل زیبایی واژن خوب هستند و نمی توان گفت چه روشی برای عمل شما بهتر است. براساس معیارهای زیر مشخص می شود که چه روشی برای عمل لابیاهایتان بهتر است:

 • آناتومی لابیاها (هر تکنیک برشی برای فرم خاصی از لابیا مناسب است)
 • چه انتظاراتی از عمل خود دارید و چه نتیجه ای می خواهید بگیرید.
 • بودجه ای که می توانید هزینه کنید هم می تواند در انتخاب شما موثر است ولی بهتر است نتیجه مطلوب را فدای این فاکتور نکنید.
 • میزان ضخامت بافت لابیا و اندازه بزرگی آنها

در نهایت باید با مشورت جراحتان روشی را انتخاب کنید که با آن احساس راحتی می کنید و بهترین نتیجه را برایتان به همراه دارد.

عمل زیبایی واژن با لیزر بهتر است یا جراحی؟

جراحان برای برش لابیاها از ابزارهای مختلفی مثل لیزر، چاقو، قیچی، کوتر یا آراف سرجریاستفاده می کنند. بهترین ابزار برای عمل لابیا، ابزاری است که کمترین عارضه و سوختگی را ایجاد می کند. با انواع عمل زیبایی واژن با این ابزارها در ادامه بیشتر آشنا می شوید:

عمل زیبایی واژن با لیزر: لابیاپلاستی با لیزر زمانی خوب است که جراحی ریزه کاری زیادی ندارد و چین ها زیاد نیستند. برش با لیزر برای لابیاهای خیلی بزرگ یا ضخیم مناسب نیست و در این موارد لابیاپلاستی به روشهای جراحی پلاستیک پیشنهاد می شود.

لابیاپلاستی با کوتر: برشهای کوتر سریع و راحت هستند ولی سوختگی زیادی ایجاد می کنند و به همین علت جراحان کمتر از کوتر برای عمل زیبایی واژن استفاده می کنند.

جراحی لابیاپلاستی: در این تکنیک از تیغ یا قیچی جراحی استفاده می شود که برشهای خیلی دقیق و ظریفی ندارند و با خونریزی زیادی همراه هستند. از این روش برای برداشتن لابیامینورهایی استفاده می شود که بیش از اندازه بزرگ هستند و با روشهای دیگر نمی توان به خوبی آنها را برش زد. پزشکان برای بهبود نتیجه عمل با روش جراحی باید تبحر زیادی در بخیه زدن لابیاها داشته باشند و دوره های پیشرفته لابیاپلاستی را گذرانده باشند.

عمل زیبایی واژن با آر اف: با کمک RF سرجری می توانیم دقیق ترین و ظریف ترین برشها را با دستگاه آراف میکرو سرجری انجام دهیم. لابیاپلاستی با آر اف برای لابیاهای پر چین و چروک یا دارای بافت ضخیم روش بسیار مناسبی است.

بهترین-روش-لابیاپلاستی

لابیاپلاستی با لیزر آیا یک جراحی است؟

بعضی افراد تصور می کنند اگر لابیاپلاستی با لیزر انجام دهند، این یک روش بدون جراحی است و هیچ برشی نمی خواهد. اما این تصور غلط است. لیزر در حقیقت یکی از ابزارهای برش لابیاها است و جراحی به حساب می آید. اما این جراحی سبک و سرپایی است و در مطب متخصص زنان انجام می شود.

برای عمل زیبایی واژن در شیراز با مناسبترین تکنیک برای شما، می توانید به مطب خانم دکتر سیده زهرا طباطبایی، جراح و متخصص زنان و زیبایی زنان مراجعه کنید. جهت رزرو نوبت با شماره ۰۹۱۷۷۵۳۸۸۹۳ تماس حاصل فرمایید.

عوارض عمل زیبایی واژن در شیراز

عمل زیبایی واژن یک جراحی ایمن و بدون عارضه جانبی است. اما بعد از این جراحی ممکن است بعضی از عوارض زیر را تجربه کنید:

 • درد و خونریزی خفیف
 • باز شدن بخیه ها
 • هماتوم
 • عفونت
 • تورم و کبودی خفیف لابیاها
 • ایجاد اسکار

نامتقارن بودن، زیاد کوچک شدن لابیا و یا به اندازه کافی کوچک نشدن لابیاها هم از عوارض عمل زیبایی واژن هستند که ناخواسته اند و برای جلوگیری از آنها بهتر است به دکتر زهرا طباطبایی (بهترین جراح عمل زیبایی واژن در شیراز) مراجعه کنید.

آیا حس جنسی بعد از لابیاپلاستی کم می شود؟

چون در عمل لابیاپلاستی بخشی از لابیا را برمیداریم، ممکن است نگران میل جنسی یا حس جنسی خود باشید. اما میل جنسی ربطی به لابیاها ندارد و یک چیز هورمونی و ذهنی است. در مورد اعصاب جنسی هم لابیاها فاقد عصبهای جنسی هستند و این اعصاب عمدتا در کلیتوریس و ناحیه داخلی واژن قرار دارند. لابیاپلاستی نه تنها تاثیر منفی بر رابطه جنسی نمی گذارد، بلکه حس جنسی بعد از لابیاپلاستی به دلایل زیر بیشتر می شود:

 • افزایش اعتماد بنفس زنان موقع نزدیکی
 • کاهش اصطکاک لابیاها موقع دخول
 • رفع دردهای مقاربتی و درد واژن به دلیل بزرگی لابیاها
 • انجام عمل هودکتومی همراه با لابیاپلاستی که باعث لمس بهتر کلیتوریس می شود و بهبود ارگاسم می شود.

برای اطلاعات بیشتر می توانید مقاله تاثیر لابیاپلاستی بر حس جنسی را در سایت دکتر طباطبایی مطالعه کنید.

مراقبتهای بعد از عمل زیبایی واژن در شیراز

بعد از عمل زیبایی واژن باید تا زمان بهبودی لابیاها مراقبتهای زیر را انجام دهید:

 • در ۴۸ ساعت اول بعد از عمل برای کاهش درد و تورم می توانید از کمپرس یخ استفاده کنید. ولی نباید یخ را مستقیم روی لابیا بگذارید و باید دور آن پارچه یا گاز استریل بپیچید.
 • آینه به دست نباشید و مدام به لابیاها ور نروید.
 • داروهای مسکن، آنتی بیوتیکها و کرم ترمیم کننده لابیاپلاستی را طبق دستور پزشک مصرف کنید.
 • از توالت فرنگی استفاده کنید و برای شستن خود از آب با فشار قوی اجتناب کنید.
 • بعد از هر بار دستشویی حتما خودتان را به آرامی خشک کنید و به لابیاها فشار نیاورید.
 • ۴ تا ۶ هفته نباید رابطه جنسی داشته باشید یا کارها و ورزشهای سنگین انجام دهید.

بیشتر بخوانید: ورزشهای ممنوع بعد از لابیاپلاستی

بعد از عمل زیبایی واژن اگر درد، تورم یا خونریزی شدید دارید؛ تب کرده اید یا ترشحات عفونی دارید حتما هر چه سریعتر به جراحتان مراجعه کنید.

دوره نقاهت بعد از عمل زیبایی واژن

بعد از لابیاپلاستی باید حدود یک هفته در منزل استراحت کنید، بعد از آن می توانید به سر کار و زندگی عادی خود برگردید. دوره نقاهت بعد از عمل لابیا بستگی به سرعت ترمیم بافتهای شخص دارد، بنابراین مدت زمان بهبودی لابیاها حدود ۴ تا ۶ هفته است.

مراقبتهای-بعد-از-لابیاپلاستی

کی باید نگران جای بخیه عمل لابیاپلاستی باشید

بعضی خانم ها برای لابیاپلاستی مراجعه می کنند و بدنبال روشی هستند که بخیه نیاز نباشد. اول از هر چیز باید بگوییم که بخیه زدن برای عمل لابیاپلاستی اتفاقا خیلی هم خوب است. چون بعد از عمل، لابیاها ورم می کنند و اگر بخیه شده باشند، سه روزه بافتشان ترمیم می شود. اما بدون بخیه، ۳ ماه درگیر هستید تا محل برش جوش بخورد.

تکنیک بخیه زدن و نوع نخ بخیه در ماندن یا نماندن جای بخیه لابیاپلاستی مهم هستند. برای همین است که خانم دکتر طباطبایی اصرار دارند که از نخهای با کیفیت (هر چند کمی گرانتر هستند) استفاده کنند. چون این نخها جا نمی اندازند و زودتر هم می افتند. البته ناگفته نماند در مواردی هم علت ماندن جای بخیه، نوع بافت شخص است.

هزینه عمل زیبایی واژن در شیراز شامل چه مواردی است؟

هزینه عمل زیبایی واژن در شیراز باید آخرین نکته در انتخاب جراح لابیاپلاستی باشد. چون در این جراحی، مهارت، تجربه و مرغوبیت وسائل مورد استفاده بسیار مهم هستند و شما را از انجام عمل سنگین و گران ترمیمی نجات می دهند. موارد زیر در تعیین قیمت عمل لابیاپلاستی در شیراز تاثیر می گذارند:

 • کیفیت و نوع نخ بخیه
 • تعداد بخیه ها
 • نوع ابزار برش (هر چه دستگاه ها بهتر باشند و برش بهتری بدهند، به طبع تکنولوژی بالاتری دارند و گرانتر هستند)
 • مدت زمان و تکنیک جراحی (برش و دوخت بعضی از فرمهای لابیا پیچیده تر از لابیاهای دیگر است)
 • انجام عمل های زیبایی دیگر همزمان با عمل زیبایی واژن
 • تجهیزات مطب
 • مهارت جراح

با اینحال بهترین راه برای اطلاع از هزیه تقریبی عمل زیبایی واژن این است که همین الان گوشی موبایل خود را بردارید و خیلی ساده و راحت با مشاور مطب دکتر طباطبایی تماس بگیرید تا از هزینه های عمل زیبایی واژن مطلع شوید. مشاوران زیبایی مطب خانم دکتر طباطبایی در اولین فرصت پاسخگوی شما عزیزان هستند.

برای عمل زیبایی واژن در شیراز شما هم می توانید به مطب خانم دکتر سیده زهرا طباطبایی، جراح و متخصص زنان و زیبایی زنان مراجعه کنید. جهت رزرو نوبت و یا مشاوره و اطلاع از هزینه عمل لابیاپلاستی توسط ایشان با شماره ۰۹۱۷۷۵۳۸۸۹۳ تماس حاصل فرمایید.

سوالات رایج درباره عمل زیبایی واژن در شیراز

می توانید در ادامه متداول ترین سوالاتی را که معمولا مراجعان در مورد عمل لابیا از متخصص زنان می پرسند، بخوانید:

آیا چاق و لاغر شدن روی نتیجه لابیاپلاستی تاثیر دارد؟

خیر. چاقی، لاغری یا بارداری هیچ تاثیری روی لابیامینور ندارد. چون بافت این ناحیه فاقد چربی است. اما بزرگ شدن لابیا در بارداری در تمام زنان بدلایل هورمونی رخ می دهد و بعد از زایمان دوباره به همان حالت قبل از بارداری بر می گردد.

درد عمل زیبایی واژن چقدر است؟

برای این جراحی از بیحسی موضعی استفاده می شود، بنابراین موقع عمل هیچ دردی ندارید. بعد از عمل کمی احساس درد و ناراحتی دارید که با مصرف مسکن های تجویز شده بهبود می یابد.

کسانی که بافت کلوییدساز دارند، می توانند لابیاپلاستی کنند یا جای آن می ماند؟

چون لابیا یک بافت مخاطی است، احتمال کلوییدی شدن آن کم است و به شدت بقیه پوست بدن کلویید نمی دهد. پس می توانید این جراحی را انجام دهید. اگر کلویید ایجاد شد هم می توانیم با لیزر آنرا رفع کنیم.

می توانم در یک جلسه هم لابیاپلاستی را انجام دهم و هم تزریق چربی؟

بله می توانید همزمان تزریق چربی به واژن در شیراز را هم انجام دهید. این کار هزینه نهایی عمل هم به مراتب کمتر از دو یا چند عمل جداگانه خواهد شد.

اگر شما هم سوالی درباره عمل لابیاپلاستی دارید در شیراز دارید، در بخش نظرات این مقاله می توانید آنها را بپرسید.

۳.۸/۵ - (۱۷ امتیاز)
دکتر زهرا طباطبایی

دکتر سیده زهرا طباطبایی (متخصص زنان و زایمان) فارغ التحصیل دانشگاه علوم پزشکی ایران و دارای بورد تخصصی در این رشته هستند. خانم دکتر طباطبایی بیش از پانزده سال است که در زمینه ارائه خدمات درمانی و زیبایی به بانوان فعالیت دارند. در حال حاضر کلینیک دکتر طباطبایی را می توان مجهزترین کلینیک زنان در استان فارس بشمار آورد و به همین دلیل بیماران متعددی از شیراز و استانهای همجوار برای دریافت خدمات باکیفیت به این مرکز مراجعه می کنند.

۶ دیدگاه ها
 • سلام خانم دکتر. من میخوام عمل زیبایی واژن رو با لیزر انجام بدم. اما الان یه نوزاد ۶ ماهه دارم میخواستم ببینم بعد از عمل استراحت مطلق می خواد و بعد از عمل درد داره و موقع رابطه اونجایی که عمل شده درد میگیره. مثل عمل بینی که میگن بعد از عمل باید مراقب باشین همیشه و یه سری کارها رو نکنین.

  • سلام. نه عزیزم نیازی به استراحت مطلق نیست و دردی که دارید تا چند روز بعد از عمل حسش میکنید و خفیفه. بعد از این جراحی مشکلی برای رابطه جنسی ندارید و مثل قبل می تونید راحت نزدیکی کنید. البته بعد از عمل ۶-۸ هفته نباید اصلا نزدیکی کنید تا زخمها کامل جوش بخوره.

  • اصلا جای نگرانی نیست. عموما این جراحی حس جنسی رو بهبود میده چون علاوه بر افزایش اعتماد بنفس، با کوچک شدن لابیاها، دردهای موقع نزدیکی تون هم از بین میره.

  • هزینه عملتون بستگی به این داره که لابیای اضافی رو باید با لیزر یا آر اف برداریم یا با جراحی و اینکه در مطب میشه عمل تون کرد یا اتاق عمل لازمه. برای معاینه مراجعه کنید تا هزینه ها مشخص بشه. این که کاندید عمل هستید یا نه هم موقع معاینه مشخص میشه و بهتون میگم کی میتونید عمل کنید. مثلا اگر زگیل تناسلی فعال داشته باشید نمی تونید تا زمان خوب شدن زگیلها جراحی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *