عمل زیبایی واژن (لابیاپلاستی) در شیراز + حدود هزینه

عمل زیبایی واژن در شیراز

اگر یکی از لابیاهای شما بزرگتر از دیگری است یا لابیاهای مینور آنقدر بزرگ هستند که از لابیاماژورها بیرون می زنند و موقع پوشیدن لباسهای تنگ احساس سوزش می کنید، باید عمل لابیاپلاستی انجام دهید. عمل لابیاپلاستی یا عمل زیبایی واژن مهمترین عمل زیبایی زنانه است که روی حساس ترین بخش دستگاه تناسلی انجام می شود.
اگر قصد دارید شما هم این جراحی را انجام دهید، می توانید با خواندن این مقاله پاسخ بسیاری از سوالات خود پاسخ را بگیرید. برای دسترسی سریع به تیترها می توانید از فهرست زیر استفاده کنید.

لابیا مینور چیست؟

اطراف دهانه ورودی واژن، بافتی از جنس مخاط وجود دارد که رنگ آنها از قرمز تا قهوه ای تیره متغیر است. این بافت دور تا دور دهانه واژن را گرفته و تا ناحیه کلیتوریس ادامه دارد. این بافت، لبه داخلی یا لابیامینور نام دارد که از واژن و ورودی آن حفاظت می کند.

لابیا-مینور

لابیامینورها توسط لابیاماژور پوشیده می شوند. لابیاهای ماژور بخشی هستند که موهای زائد روی آن رشد می کنند. هیچ اندازه استانداردی برای لابیا مینور وجود ندارد و در هر سایزی که باشند تا زمانی که باعث درد و سوزش در واژن نشوند، سایزشان عادی است.

سوال کلیدی: چه لابیایی زیبا است؟

به گفته دکتر سیده زهرا طباطبایی، جراح و متخصص زنان و زیبایی، یک لابیامینور طبیعی، لابیایی است که موقع ورزش، پوشیدن لباسهای تنگ یا بیکینی و موقع نزدیکی باعث درد و سوزش واژن نشود. در غیر اینصورت مشکل بزرگی لابیاها یا لابیامینور نامتقارن بروز می کند. از جمله علل بزرگی و بیرون زدگی لابیامینور می توان به بلوغ، اختلالات هورمونی، بارداری و تحت فشار بودن لابیاها اشاره کرد. با عمل زیبایی واژن می توان اندازه آنها را استاندارد کرد.

اما استانداردهای زیبایی فراتر از این هستند. ما در جراحی زیبایی به لابیایی زیبا می گوییم که لبه های هر دو طرف کوچک و صاف باشد و لابیاماژورها آنها را کاملا بپوشانند. هود کلیتوریس نیز کوچک و هماهنگ با لابیا باشد. این فرم لابیا، زیباترین فرم است که با عمل لابیاپلاستی توسط یک جراح مجرب و در بهترین کلینیک زیبایی زنان در شیراز بدست می آید.

انواع روشهای لابیاپلاستی در شیراز

شاید این قسمت از مقاله کمی تخصصی باشد اما اگر می خواهید عمل زیبایی واژن را انجام دهید، خوب است که اطلاعات مختصری درباره بهترین زمان برای لابیاپلاستی و روشهای متنوع آن داشته باشید. تکنیکهای مختلفی برای عمل لابیا وجود دارد که آناتومی لابیاها و میزان بزرگی آنها تعیین می کند چه تکنیکی برای عمل مناسب تر است. اصلی ترین تکنیک های لابیاپلاستی عبارتند از:

تکنیک سنتی یا تریم

در این تکنیک، لابیاها به صورت یک خط صاف از بالا به پایین برش می خورند تا قسمت اضافی برداشته شود. این تکنیک برای هر فرمی از لابیامینور مناسب نیست و در صورتیکه جراح این روش را مناسب شما نداند، به هیچ وجه نباید روی انجام آن اصرار کنید. چون نتیجه جراحی رضایت بخش نمی شود.

وِج پلاستی

در این تکنیک، لابیاها به شکل V برش می خورند و بیشتر، جراحان پلاستیک از این روش استفاده می کنند. این تکنیک برای فرم خاصی از لابیا بکار می رود. البته این تکنیک منسوخ شده چون بسیاری از عوارض لابیاپلاستی مثل درد، ایجاد اسکار و باز شدن بخیه ها مربوط به این تکنیک هستند.

انواع-روشهای-لابیاپلاستی

در مواردی که وج پلاستی ضروری است باید جراحی که از این تکنیک استفاده می کند خیلی ماهر باشد تا دچار عوارضی مثل باز شدن بخیه ها و اسکار نشوید.

S پلاستی

S پلاستی یکی دیگر از روشهای رایج لابیاپلاستی است که برای انجام آن باید جراح با تجربه و ماهر باشد. S پلاستی معمولا با عمل هودکتومی همراه است. عمل هودکتومی که به آن عمل زیبایی کلیتوریس هم گفته می شود، عملی ست که در آن پوست های اضافه این ناحیه کنار زده شده و هود کلیتوریس هم در صورت نیاز کوچک و زیبا می شود.

Z پلاستی

Z پلاستی تکنیکی است که برای بعضی افراد و بخصوص آنهایی که هود کلیتوریس شان با لابیاها در یک امتداد بوده و اصطلاحا بهم چسبیده اند، استفاده می شود. این روش هم از تکنیک هایی است که در آن کلاهک یا هود کلیتوریس باید همزمان با لابیاپلاستی انجام شود.

باربی لابیاپلاستی

در این تکنیک کل لابیامینور برداشته می شود. این عمل بیشتر بین سلبریتی های امریکا مرسوم است و بخاطر سوختگی بیشتری که دارد دروه نقاهت آن نیز طولانی تر (یک هفته تا یکماه) است. کمتر این جراحی در ایران انجام می شود. چون اگر از نتیجه عمل لابیاپلاستی خود پشیمان شوید، عمل ترمیمی بسیار سنگین و پر هزینه است و نباید منتظر یک نتیجه ی ایده آل باشید.

شاید الان برای شما هم سوال شده که کدام روش و تکنیک برای من بهتر است؟ بگذارید خیالتان را راحت کنیم: شما نمی توانید به پزشک بگویید لابیاپلاستی را با فلان تکنیک انجام دهد. بلکه آناتومی واژن، تجربه و مهارت پزشک فاکتورهای تعیین کننده در انتخاب تکنیک لابیاپلاستی هستند. حتی ممکن است یک طرف لابیا با یک تکنیک و لابیای سمت دیگر با یک تکنیک دیگر جراحی شود.

لابیاپلاستی با لیزر بهتر است یا جراحی؟

سوالی که زیاد از ما پرسیده می شود، همین است: لابیاپلاستی با لیزر بهتر است یا جراحی؟! در واقع، لیزر، چاقو، قیچی، کوتر و یا آراف ابزارهایی هستند که برای برش لابیاها به کار می روند. بهترین روش لابیاپلاستی روشی است که پزشک راحتتر بتواند برشهای خوبی با کمترین عارضه و سوختگی ایجاد کند. همیشه بهترین جراحان لابیاپلاستی، بهترین ابزار را طبق تجربه شان انتخاب می کنند. مثلا:

لابیاپلاستی با لیزر: زمانی این روش خوب است که برش ریزه کاری ندارد و چین ها زیاد نیستند. لابیاپلاستی با لیزر معمولا بخیه نیاز ندارد. اگر لابیا خیلی بزرگ باشند و باید بافت زیادی را برداشت، برش لیزر خوب و دقیق نیست و سوختگی زیادی می دهد که تا مدتها درگیر آن خواهید بود.

لابیاپلاستی با کوتر: برشهای کوتر سریع و راحت هستند. اما معمولا استفاده از کوتر با مشکل ماندن جای بخیه و سوختگی زیاد همراه است و کمتر جراحان از کوتر برای لابیاپلاستی استفاده می کنند.

لابیاپلاستی با چاقو یا قیچی: در این تکنیک از تیغ جراحی استفاده می کنیم که برشهای خیلی دقیق و ظریفی نمی دهد و با خونریزی زیاد همراه است. اما گاهی برای برداشتن حجم زیادی از لابیاها چاره دیگری نیست. در این تکنیک، بخیه زدن خیلی مهم است و اگر جراح خوبی را برای این نوع لابیاپلاستی انتخاب کنید، عمل شما به روشهای جراحی پلاستیک با نتایج فوق العاده ای همراه خواهد بود.

لابیاپلاستی با آر اف: با کمک امواج رادیوفرکانسی RF می توانیم دقیق ترین و ظریف ترین برشها را با آراف میکرو سرجری (نه هر نوع آر افی) انجام دهیم. لابیاپلاستی با آر اف برای لابیاهای پر چین و چروک روش بسیار مناسبی است.

بهترین-روش-لابیاپلاستی

لابیاپلاستی با لیزر، جراحی به حساب می آید؟

خیلی افراد تصور می کنند اگر لابیاپلاستی با لیزر انجام شود، هیچ برشی نخواهند داشت. اما این تصور غلط است. لیزر در حقیقت یکی از ابزارهای برش لابیاست که عوارض کمی دارد و برای بعضی از تکنیک های لابیاپلاستی مناسب است. بنابراین لابیاپلاستی با هر روشی که باشد، یک جراحی سرپایی است که شامل برش لابیاها می شود.

بیشتر بخوانید: جدیدترین لیزر واژن در شیراز

برای عمل زیبایی واژن در شیراز با مناسبترین تکنیک برای شما، می توانید به مطب خانم دکتر سیده زهرا طباطبایی، جراح و متخصص زنان و زیبایی زنان مراجعه کنید. جهت رزرو نوبت با شماره ۰۹۱۷۷۳۴۵۳۹۴ تماس حاصل فرمایید.

عوارض عمل زیبایی واژن چقدر جدی هستند؟

عمل زیبایی واژن از نظر دقت، تکنیک و ریزه کاری یک عمل بسیار مهم است که اگر درست انجام نشود، با عوارضی همراه خواهد بود. بعضی از این عوارض، همان عوارضی هستند که در هر عمل دیگری ممکن است بروز کند، مثلا هماتوم، عفونت و باز شدن بخیه. عوارض عمل زیبایی واژن ناشی از عدم خونگیری درست لابیاها یا استرلیزه نشدن محیط هستند.

بعضی از عوارض هم به زیبایی لابیا بعد از عمل مربوط هستند. مثل لابیاهای نامتقارن. برای جلوگیری از چنین عوارضی باید یک جراح خوب برای لابیاپلاستی پیدا کنید. البته، اغلب عوارض لابیاپلاستی در اثر عدم رعایت مراقبتهای بعد از عمل توسط بیمار رخ می دهند و در صورت بروزشان باید به جراح مراجعه کنید.

آیا حس جنسی بعد از لابیاپلاستی کم می شود؟

چون در عمل لابیاپلاستی بخشی از لابیا را برمیداریم، ممکن است نگران میل جنسی یا حس جنسی خود باشید. اما میل جنسی ربطی به لابیاها ندارد و یک چیز هورمونی و ذهنی است. حس جنسی هم ممکن است بخاطر افزایش اعتماد بنفس تان موقع نزدیکی بیشتر شود اما کمتر نمی شود.

چون لابیاپلاستی در انتهای واژن انجام شده و با اعصاب حسی کلیتوریس و بازوهای آن کاری ندارد. پس هیچ مشکلی برای حس جنسی و ارگاسم ندارد. مگر اینکه به جراح کم تجربه ای مراجعه کنید که اشتباهی به عصبهای این نواحی آسیب بزند. اگر هودکتومی هم انجام دهید، باز هیچ کاری به کلیتوریس نداریم و حس جنسی کم نمی شود. پیشنهاد می کنیم برای کسب اطلاعات بیشتر و رفع نگرانی هایتان مقاله تاثیر لابیاپلاستی بر حس جنسی را در سایت دکتر طباطبایی مطالعه کنید. در این مقاله بطور کامل به این موضوع پرداخته ایم.

مراقبتهای بعد از عمل لابیاپلاستی

دو تا سه روز استراحت برای عمل لابیاپلاستی کافی است. در ۴۸ ساعت اول که تورم لابیاها زیاد است باید از کیسه یخ برای کاهش درد و تورم استفاده کنید. نباید یخ را مستقیم روی پوست بگذارید و باید دور آن پارچه یا گاز استریل بپیچید. تا زمان بهبودی باید مراقبتهای زیر را در نظر داشته باشید:

 • آینه به دست نباشید. بعد از دو ماه نتیجه عمل لابیا تا حد زیادی معلوم می شود و آینه بدست بودن هیچ کمکی به شما نمی کند.
 • داروهای مسکن، آنتی بیوتیک و کرم ترمیم کننده لابیاپلاستی را طبق دستور پزشک مصرف کنید.
 • می توانید راحت دستشویی بروید ولی نباید با آب فشار قوی خودتان را بشویید.
 • بعد از هر بار دستشویی حتما خودتان را خشک کنید. موقع خشک کردن نباید پارچه را محکم روی لابیا بکشید.
 • از اسپری یا صابون تجویز شده برای ضدعفونی و ترمیم سریعتر لابیاها استفاده کنید.
 • تا ۶ هفته نباید کارهایی را که به واژن و بخیه ها فشار می آورند، انجام دهید مثل ورزش سنگین، رابطه واژینالی یا مقعدی و کارهای سنگین.

بیشتر بخوانید: ورزشهای ممنوع بعد از لابیاپلاستی

اگر درد زیاد، تورم غیرعادی، خونریزی و ترشحات عفونی در محل برش لابیاها داشتید، احتمال عفونت و باز شدن بخیه ها هست و باید به سرعت به جراح تان مراجعه کنید. بهترين زمان براي عمل زيبايي واژن که با کمترین عارضه همراه باشد، زمانی است که هیچ نوع عفونت واژینالی ندارید که دردسر ساز شود.

مراقبتهای-بعد-از-لابیاپلاستی

کی باید نگران جای بخیه عمل لابیاپلاستی باشید

بعضی خانم ها برای لابیاپلاستی مراجعه می کنند و بدنبال روشی هستند که بخیه نیاز نباشد. اول از هر چیز باید بگوییم که بخیه زدن برای عمل لابیاپلاستی اتفاقا خیلی هم خوب است. چون بعد از عمل، لابیاها ورم می کنند و اگر بخیه شده باشند، سه روزه بافتشان ترمیم می شود. اما بدون بخیه، ۳ ماه درگیر هستید تا محل برش جوش بخورد.

تکنیک بخیه زدن و نوع نخ بخیه در ماندن یا نماندن جای بخیه لابیاپلاستی مهم هستند. برای همین است که خانم دکتر طباطبایی اصرار دارند که از نخهای با کیفیت (هر چند کمی گرانتر هستند) استفاده کنند. چون این نخها جا نمی اندازند و زودتر هم می افتند. البته ناگفته نماند در مواردی هم علت ماندن جای بخیه، نوع بافت شخص است.

هزینه عمل لابیاپلاستی در شیراز چقدر است؟

قیمت عمل لابیاپلاستی در شیراز کمتر از کلانشهری مثل تهران است. اگر قصد دارید این جراحی را انجام دهید، هزینه عمل زیبایی واژن در شیراز باید آخرین نکته در انتخاب جراحتان باشد. چون در این جراحی، مهارت، تجربه و مرغوبیت ابزار مورد استفاده بسیار مهم هستند و شما را از انجام عمل سنگین و گران ترمیمی نجات می دهند.

اگر برای عمل لابياپلاستي در شيراز با اختلاف قیمت بین پزشکان مواجه شده اید، این به عوامل زیر بر می گردد:

 • کیفیت و نوع نخ بخیه
 • نوع لیزر یا آراف که هر چه دستگاهها بهتر باشند، به طبع گرانتر هم هستند
 • مدت زمان مورد نیاز برای جراحی که برای افراد مختلف با توجه به لابیایشان متفاوت است

با اینحال بهترین راه برای اطلاع از هزیه تقریبی عمل زیبایی واژن این است که همین الان گوشی موبایل خود را بردارید و خیلی ساده و راحت با شماره ۰۹۱۷۷۵۳۸۸۹۳ با مشاور مطب تماس گرفته و از هزینه ها مطلع شوید. مشاوران زیبایی مطب خانم دکتر طباطبایی در اولین فرصت پاسخگوی شما عزیزان هستند.

برای عمل زیبایی واژن در شیراز شما هم می توانید به مطب خانم دکتر سیده زهرا طباطبایی، جراح و متخصص زنان و زیبایی زنان مراجعه کنید. جهت رزرو نوبت و یا مشاوره و اطلاع از هزینه عمل لابیاپلاستی توسط ایشان با شماره ۰۹۱۷۷۳۴۵۳۹۴ تماس حاصل فرمایید.

سوالات رایج درباره عمل زیبایی واژن در شیراز

می توانید در ادامه سوالاتی را که معمولا مراجعان در مورد عمل لابیا از ما می پرسند، بخوانید:

آیا چاق و لاغری شدن روی نتیجه لابیاپلاستی تاثیر دارد؟

خیر. چاقی، لاغری یا بارداری هیچ تاثیری روی لابیامینور ندارد. چون بافت این ناحیه فاقد چربی است. اما بزرگ شدن لابیا در بارداری در تمام زنان بدلایل هورمونی است و بعد از زایمان دوباره به همان حالت قبل از بارداری بر می گردد.

چه چیزی باعث می شود نتیجه لابیاپلاستی بهم بخورد؟

اگر لابیاماژور کوچک باشد و لابیامینورها را تحت اصطکاک و کشیدگی قرار دهد، احتمال بزرگ شدن لابیامینور و هود بعد از عمل هست. بنابراین باید جراح این مسئله را مد نظر داشته باشد.

درد لابیاپلاستی چقدر است؟

بسته به نوع لابیاپلاستی، حین عمل از بی حسی کامل، بیهوشی یا خواب عمیق استفاده می کنیم که مثل بیحسی دندانپزشکی است و هیچ دردی ندارید. بعد از عمل کمی احساس ناراحتی و درد دارید که بسته به آستانه درد هر شخصی متفاوت است. این دردها با مسکن های خفیف بهبود پیدا می کنند.

کسانی که بافت کلوییدساز دارند، می توانند لابیاپلاستی کنند یا جای آن می ماند؟

چون لابیا یک بافت مخاطی است، احتمال کلوییدی شدن آن کم است و به شدت بقیه پوست بدن کلویید نمی دهد. اما اگر کلویید ایجاد شد، می توانیم با لیزر آنرا بتراشیم.

می توانم در یک جلسه هم لابیاپلاستی را انجام دهم و هم تزریق چربی؟

بله شما می توانید چند عمل زیبایی در ناحیه ژنیتال را با هم انجام دهید. با این کار هزینه نهایی عمل هم به مراتب کمتر از دو یا چند عمل جداگانه خواهد شد. پروتز لابیاماژور با چربی یکی از دیگر از پرطرفدارترین عملهای زیبایی واژن است که در مقاله تزریق چربی به واژن در شیراز می توانید در این باره بیشتر بخوانید.

اگر شما هم سوالی درباره عمل لابیاپلاستی دارید در شیراز دارید، در بخش نظرات این مقاله می توانید آنها را بپرسید.

۴.۱/۵ - (۱۵ امتیاز)
دکتر زهرا طباطبایی

دکتر سیده زهرا طباطبایی (متخصص زنان و زایمان) فارغ التحصیل دانشگاه علوم پزشکی ایران و دارای بورد تخصصی در این رشته هستند. خانم دکتر طباطبایی بیش از پانزده سال است که در زمینه ارائه خدمات درمانی و زیبایی به بانوان فعالیت دارند. در حال حاضر کلینیک دکتر طباطبایی را می توان مجهزترین کلینیک زنان در استان فارس بشمار آورد و به همین دلیل بیماران متعددی از شیراز و استانهای همجوار برای دریافت خدمات باکیفیت به این مرکز مراجعه می کنند.

۴ دیدگاه ها
 • سلام خانم دکتر. من میخوام عمل زیبایی واژن رو با لیزر انجام بدم. اما الان یه نوزاد ۶ ماهه دارم میخواستم ببینم بعد از عمل استراحت مطلق می خواد و بعد از عمل درد داره و موقع رابطه اونجایی که عمل شده درد میگیره. مثل عمل بینی که میگن بعد از عمل باید مراقب باشین همیشه و یه سری کارها رو نکنین.

  • سلام. نه عزیزم نیازی به استراحت مطلق نیست و دردی که دارید تا چند روز بعد از عمل حسش میکنید و خفیفه. بعد از این جراحی مشکلی برای رابطه جنسی ندارید و مثل قبل می تونید راحت نزدیکی کنید. البته بعد از عمل ۶-۸ هفته نباید اصلا نزدیکی کنید تا زخمها کامل جوش بخوره.

  • اصلا جای نگرانی نیست. عموما این جراحی حس جنسی رو بهبود میده چون علاوه بر افزایش اعتماد بنفس، با کوچک شدن لابیاها، دردهای موقع نزدیکی تون هم از بین میره.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *