عمل پرینورافی (تنگ کردن واژن) در شیراز و هزینه آن

عمل-تنگ-کردن-واژن-در-شیراز

دهانه واژن به دلیل فشارهای زایمان طبیعی گشاد یا حتی دچار پارگی می شود. گشادی مدخل واژن باعث کاهش ارگاسم و مشکلات جنسی در زنان می شود. برای رفع این مشکل، خانمها می توانند عمل تنگ کردن دهانه واژن یا پرینورافی را انجام دهند. ما در این مقاله به طور مفصل شما را با روش تنگ کردن واژن با عمل پرینورافی در شیراز آشنا می کنیم.

عمل جراحی پرینورافی در شیراز

به گفته دکتر سیده زهرا طباطبایی، جراح و متخصص زنان و زیبایی، عمل پرینورافی یک جراحی سرپایی برای تایتنینگ واژن (کاهش قطر ورودی واژن) و ترمیم دهانه است. این عمل روی دهانه واژن تا فاصله ۲ تا ۳ سانتی متری ابتدای کانال واژن انجام می شود.

این جراحی را معمولا همراه جراحی واژینوپلاستی (تنگ کردن کانال واژن) در اتاق عمل و با بیحسی موضعی انجام می دهند. مدت زمان این جراحی حدود ۳۰ تا ۴۵ دقیقه است. در شکل زیر می توانید عکس عمل پرینورافی و تغییرات ورودی واژن را ببینید:

عکس-عمل-پرینورافی

چه کسانی ممکن است دچار گشادی دهانه واژن می شوند؟

گشادی مدخل واژن معمولا در زنانی رخ می دهد که زایمان واژینال داشته اند و حین زایمان با مشکلات زیر روبرو بوده اند:

 • بزرگ بودن جثه نوزاد یا سر او
 • زایمان طولانی و سخت به خصوص در مرحله فشار دادن
 • نیاز اپیزیوتومی‌ پرینه موقع زایمان و استفاده از ابزارهایی مثل فورسپس

اپیزیوتومی‌ یعنی اینکه برشی در دهانه واژن تا پرینه (بافت ظریفی بین مدخل واژن تا مقعد) ایجاد شود. این برش به نوازدی که در کانال زایمانی گیر افتاده کمک می کند. به همین دلیل است که بسیاری از مادران جوان شیرازی برای جلوگیری از آسیب دیدگی های دهانه واژن و پرینه مایل به انجام سزارین اختیاری در شیراز هستند.

علل غیر زایمانی گشادی ورودی واژن

به جز فشارهای زایمان واژینال یا طبیعی موارد زیر هم باعث گشادی دهانه واژن می شوند:

 • چاقی مفرط
 • کاهش وزن شدید یا ناگهانی
 • یبوست و یا سرفه مزمن
 • افزایش سن و روند پیری که باعث شلی عضلات بدن می شود.

البته دلایل ژنتیکی هم بی تاثیر نیستند و می توانند باعث گشادی ورودی واژن در زنان شود.

برای تنگ کردن مدخل واژن با پرینورافی در شیراز، می توانید به مطب خانم دکتر سیده زهرا طباطبایی، جراح و متخصص زنان و زیبایی زنان در این زمینه مراجعه کنید. جهت رزرو نوبت با شماره ۰۹۱۷۷۵۳۸۸۹۳ تماس بگیرید.

عمل پرینورافی چگونه انجام می شود؟

اگر قرار است عمل جراحی پرینورافی را انجام دهید، باید بدانید که در روز جراحی، مراحل زیر را طی خواهید کرد:

۱. بیحسی و ضدعفونی موضعی

روی تخت جراحی دراز می کشید. سپس واژن، ران و مقعد ضد عفونی می شود. بعد از آن بیحسی موضعی، آنتی بیوتیک وریدی برای پیشگیری از عفونت و در صورت لزوم آرامبخش دریافت می کنید.

۲. برش

بعد از بیحسی واژن، جراح یک برش کوچک در دیواره عقبی واژن -در مجاورت مقعد و راست روده- ایجاد می کند و با دقت پوست شل شده مدخل واژن و اسکار های آن را بر میدارد. اگر عضلات دهانه واژن هم آسیب دیده باشند، جراح برشها را عمیق تر می زند.

۳. بخیه و پانسمان

در پایان، لبه های ورودی واژن با بخیه های جذبی بهم دوخته می شود تا قطر دهانه واژن کمتر شود. گاهی ممکن است یک بسته پانسمان موقع جراحی داخل واژن قرار گیرد تا روی محل جراحی فشار بیاورد. این کار باعث کاهش خونریزی و کبودی بعد از عمل می شود.

بهترین-مدل-برش-برای-کاهش-قطر-واژن

چند نکته درباره انجام عمل پرینورافی

برای عمل پرینورافی بهتر است به جای تیغ جراحی از لیزر برای ایجاد برش استفاده شود. برش با لیزر باعث می شود دوره نقاهت کوتاهتری را تجربه کنید و احتمال بروز عوارضی مثل عفونت بعد از عمل نیز کمتر می شود.

ممکن است یک کاتتر ادراری (لوله باریکی شبیه سوند که وارد منفذ ادرار می شود) برای دفع راحتتر ادرار کار گذاشته شود. قبل از اینکه به خانه برگردید باید کاتتر خارج شود، مگر اینکه به صلاحدید جراحتان تا ۲۴ ساعت مجبور باشید از آن استفاده کنید.

ساختار-واژن

دلایل انجام عمل پرینورافی در شیراز

معمولا خانم هایی که دچار یکی از مشکلات زیر هستند، میتوانند با انجام عمل پرینورافی زیر نظر متخصص تنگ کردن واژن در شیراز نه تنها زیبایی واژن را بهبود دهند بلکه مشکلات زیر را نیز برطرف کنند:

 • شل شدگی واژن
 • رفع درد، خارش، خونریزی و ناراحتی ناشی از پارگی یا بریدگی پرینه
 • مشکلات ارگاسم

مزایای تایتنیگ واژن با پرینورافی در شیراز

کسانی که ترمیم واژن بعد از زایمان طبیعی عمل پرینورافی شیراز را انجام می دهند، علاوه بر کاهش قطر دهانه واژن و رفع گشادی آن از مزایای دیگری نیز برخودار می شوند؛ مثلا:

 • پیشگیری از افتادگی های لگنی مثل افتادگی واژن و مثانه در آینده
 • بهبود عملکرد جنسی و افزایش ارگاسم به خاطر تنگ شدن ورودی واژن
 • کاهش علائم بی اختیاری ادرار استرسی
 • افزایش اعتماد بنفس بانوان موقع نزدیکی
 • افزیش میل جنسی و حس جنسی زنان

به علاوه همزمان با جراحی پرینورافی می توانید عمل های زیبایی دیگری مثل عمل پرینه پلاستی و عمل زیبایی واژن در شیراز را هم انجام دهید. برای برخورداری از این مزایا می توانید از تخصص خانم دکتر زهرا طباطبایی یکی از بهترین جراحان ترمیمی و زیبایی در شیراز بهره مند شوید.

مراقبتهای بعد از عمل پرینورافی

به خانم هایی که عمل تنگ کردن دهانه واژن را انجام داده اند، توصیه می شود دو روز اول را کامل استراحت کنند و تا یک هفته از سر کار مرخصی بگیرند. همچنین نیاز است مراقبتهای زیر را حتما تا زمان بهبودی رعایت کنند:

۱- می توانید از کمپرس سرد برای کاهش تورم، درد و ناراحتی واژن استفاده کنید.

۲- داروهای مسکن، آنتی بیوتیک و هر داروی دیگری که برایتان تجویز شده را سر وقت مصرف کنید.

۳- اگر برای چند روز نمی توانید راحت بنشینید، ایرادی ندارد. بهتر است به واژنتان فشار نیاورید و طولانی ننشینید.

۴- دیدن لکه بینی یا ترشحات قهوه ای واژن بعد از عمل پرینورافی طبیعی است و بعد از چند روز کم می شود.طی این مدت می توانید از پد نوار بهداشتی استفاده کنید.

۵- برای جلوگیری از یبوست تا چند هفته باید رژیم غذایی با فیبر بالا و مایعات زیاد داشته باشید. در صورت نیاز می توانید از داروهای ملین استفاده کنید.

۶- بعد از ۶ تا ۸ هفته و با اجازه پزشک تان می توانید روابط زناشویی خود را از سر بگیرید.

۷- تا حدود ۲ ماه باید از کارها و ورزشهای سنگینی که به واژن فشار می‌آورند مثل بلند کردن اجسام سنگین، دوچرخه سواری، اسب سواری، ورزش های شدید یا کششی اجتناب کنید.

۸- بخیه های پرینورافی جذبی هستند و بعد از ۲ هفته می افتند و نیازی به کشیدن ندارند.

تا زمان بهبودی کامل، واژن را تمیز و خشک نگه دارید. در صورتی که بعد از عمل دچار علائم عفونت مثل لرز، تب، تهوع، استفراغ یا درد شدید شده اید، باید سریعاً به پزشک تان مراجعه کنید.

دوره نقاهت بعد از جراحی پرینورافی

بعد از تنگ کردن واژن در شیراز با روشهای جراحی باید برای ریکاوری بعد از عمل مدت کوتاهی تحت نظر باشید. اگر مشکلی نداشتید، اجازه دارید به خانه برگردید و نیازی به بستری شدن ندارید حتی اگر عمل پرینورافی شما همراه با جراحی واژینوپلاستی بوده است.

بعد از یک هفته می توانید به سر کارتان برگردید؛ رانندگی کنید و یا پیاده روی کوتاه داشته باشید. اما نزدیک پنج هفته طول می کشد تا به طور کامل بهبود پیدا کنید و بتوانید رابطه جنسی برقرار کنید.

عوارض تنگ کردن دهانه واژن

رایج ترین عوارض جراحی پرینورافی که در بیشتر خانم ها دیده می شود عبارتند از :

 • درد
 • تورم
 • التهاب
 • لکه بینی
 • تهوع، استفراغ یا سرگیجه (عوارض بیحسی)

این عوارض بعد از عمل پرینورافی کاملا طبیعی هستند و نباید نگران آنها باشید.

عمل پرینورافی چه خطراتی دارد؟

عمل پرینورافی یک جراحی بی خطر است، با این حال بعضی از خانمها ممکن است بعد از این جراحی دچار بعضی از مشکلات زیر شوند:

 • خونریزی شدید حین پرینورافی در کمتر از ۱% زنان
 • خونریزی بعد از عمل به خاطر باز شدن بخیه ها
 • عفونت محل جراحی (اگر قبل از عمل آنتی بیوتیک وریدی دریافت نکنید، به دقت همه چیز استریل نشود یا بعد از عمل بهداشت واژن را رعایت نکنید دچار این مشکل می شوید)
 • عفونت ادراری در ۶ درصد از زنانی که لوله ادراری (کاتتر) گذاشته اند
 • مقاربت دردناک در صورتی که مدخل واژن بیش از حد تنگ شده باشد

 

پیشگیری-از-تنگ-شدن-زیاد-واژن

اگر این جراحی را نزد بهترین جراح زنان و زیبایی در شیراز انجام دهید، از بسیاری از عوارض بالا که ناشی از خطای جراح هستند، در امان هستید و می توانید از نتیجه عمل تان لذت ببرید.

هزینه جراحی پرینورافی در شیراز

فاکتور هزینه عمل پرینورافی در شیراز موارد زیر را تحت پوشش قرار می دهد:

 • بیحسی موضعی، وسائل مور نیاز
 • نوع و برند نخ بخیه
 • هزینه های متخصص بیهوشی و اتاق عمل
 • دستمزد جراح پرینورافی
 • نوع بیمارستان محل جراحی
 • انجام عمل های زیبایی دیگر مثل واژینوپلاستی یا عمل پرینه پلاستی در شیراز همراه پرینورافی

هیچ یک از هزینه های بالا شامل بیمه و بیمه تکمیلی نمی شود.

برای تنگ کردن واژن با عمل جراحی در شیراز، شما هم می توانید از تخصص خانم دکتر سیده زهرا طباطبایی، جراح و متخصص زنان و زیبایی زنان در این زمینه بهره مند شوید. جهت رزرو نوبت با شماره ۰۹۱۷۷۵۳۸۸۹۳ تماس بگیرید.

پرسش و پاسخ پرینورافی در شیراز

در اینجا می توانید پاسخ های خانم دکتر طباطبایی را به رایج ترین سوالات درباره عمل تنگ کردن واژن با پرینورافی در شیراز بخوانید:

عمل پرینورافی درد دارد؟

خیر. چون موقع جراحی از بیحسی موضعی برایتان استفاده می شود. اما بعد از عمل احساس درد می کنید و برای رفع آن باید از داروهای مسکن تجویز شده یا کمپرس سرد استفاده کنید.

آیا بیمه ها هزینه پرینورافی را پوشش می دهند؟

خیر. این عمل جزء عملهای زیبایی دسته بندی شده و تحت پوشش بیمه قرار نمی گیرد.

ممکن است جای عمل پرینورافی باقی بماند؟

اگر نوع نخ بخیه و تکنیک بخیه زدن صحیح باشد و پوست شخص کلوئید ساز نباشد؛ یعنی گوشت اضافه ندهد، هیچ اسکار و جای بخیه ای در پرینه ایجاد نمی شود. برای اطمینان از نتیجه عمل بهتر است به بهترین دکتر زنان در شیراز برای ترمیم پرینه و واژن مراجعه کنید.

بعد از پرینورافی چطور بفهمم دچار عفونت شده ام؟

خروج ترشحات زرد رنگ و بدبو از محل جراحی، دفع ادرارتان با سوزش شدید و درد، خونریزی و تکرر ادرار از علامت عفونت هستند که برای درمان آنها باید سریعاً به جراحتان مراجعه کنید.

اگر شما هم سوالی درباره تنگ کردن واژن در شیراز با جراحی پرینورافی دارید، در بخش نظرات این مقاله می توانید سوالهای خود را بپرسید.

۴.۱/۵ - (۱۵ امتیاز)
Avatar photo

دکتر سیده زهرا طباطبایی (متخصص زنان و زایمان) فارغ التحصیل دانشگاه علوم پزشکی ایران و دارای بورد تخصصی در این رشته هستند. خانم دکتر طباطبایی بیش از پانزده سال است که در زمینه ارائه خدمات درمانی و زیبایی به بانوان فعالیت دارند. در حال حاضر کلینیک دکتر طباطبایی را می توان مجهزترین کلینیک زنان در استان فارس بشمار آورد و به همین دلیل بیماران متعددی از شیراز و استانهای همجوار برای دریافت خدمات باکیفیت به این مرکز مراجعه می کنند.

۶ دیدگاه ها
  • سلام. نه عزیزم اون عمل پرینه پلاستی هست که روی ناحیه بین مدخل واژن تا مقعد انجام میشه. هدف پرینه پلاستی، درمان پارگی پرینه است. اما عمل پرینورافی رو برای تنگ کردن ورودی واژن و چند سانت اول داخل کانال واژن انجام میدیم و این دو تا جراحی با هم فرق می کنند.

 • من میخوام پرینورافی کنم. میخواستم ببینم، بعد از اینکه کاملا زخمها خوب شدن و دوره نقاهت تموم شد، آیا موقع نزدیکی درد یا سوزشی احساس نمی کنم؟

  • خیر. بعد از بهبود زخم ها و افتادن بخیه ها دردی ندارید و اگر به اندازه استاندارد مدخل واژن تنگ بشه نباید مشکلی برای دخول یا دخول دردناک و همراه با سوزش داشته باشید.

  • خیر لابیاپلاستی بدون درده چون براتون بیحسی موضعی تزریق می کنیم. بعد از عمل هم دردتون قابل تحمله.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *