عمل پرینورافی (تنگ کردن واژن) در شیراز و هزینه آن

عمل-تنگ-کردن-واژن-در-شیراز

پرینورافی یک روش جراحی است که برای تنگ کردن مدخل واژن انجام می شود. این جراحی در زنانی صورت می گیرد که دهانه واژن شان به دلیل فشار و کشش زایمان طبیعی دچار کشیدگی یا پارگی شده و بیش از حد دهانه واژن باز است.
گشادی بیش از حد مدخل واژن باعث کاهش ارگاسم و مشکلات جنسی زوجین می شود. به همین علت عمل پرینورافی (تنگ کردن مدخل واژن) برای رفع شلی دهانه واژن و برگرداندن زیبایی و عملکرد آن برای این دسته از خانم ها انجام می شود. در این مقاله می توانید با تنگ کردن واژن با پرینورافی در شیراز بیشتر آشنا شوید.

جراحی پرینورافی در شیراز

پرینورافی یک جراحی سرپایی برای تایتنینگ واژن است که روی دهانه واژن انجام می شود. این جراحی را معمولا همراه واژینوپلاستی (تنگ کردن کانال واژن) در اتاق عمل انجام می دهند. مدت زمان پرینورافی حدود ۱ ساعت است و به بیحسی موضعی نیاز دارد.

به گفته دکتر سیده زهرا طباطبایی، جراح و متخصص زنان و زیبایی، عمل پرینورافی با بازسازی پرینه و کف لگن و کاهش قطر ورودی واژن می تواند هر گونه کشیدگی و شلی مدخل واژن را برطرف و کف لگن بانوان را تقویت کند. در شکل زیر می توانید عکس عمل پرینورافی و تغییرات ورودی واژن را ببینید:

عکس-عمل-پرینورافی

چه کسانی ممکن است دچار گشادی دهانه واژن می شوند؟

گشادی مدخل واژن معمولا در زنانی رخ می دهد که زایمان واژینال داشته اند و حین زایمان با مشکلات زیر روبرو بوده اند:

 • بزرگ بودن جثه نوزاد
 • زایمان طولانی و سخت به خصوص در مرحله فشار دادن
 • اپیزیوتومی‌ پرینه برای نجات نوزاد

نکته: اپیزیوتومی‌ به معنی ایجاد برش در دهانه واژن و پرینه (فاصله بین مدخل واژن و مقعد) است که با هدف بیرون کشیدن نوزاد گیر افتاده در کانال زایمانی انجام می شود.

بروز مشکلات پرینه حین زایمان طبیعی و نیاز به اپیزیوتومی باعث شده بسیاری از مادران جوان شیرازی مایل به انجام سزارین اختیاری در شیراز باشند.

برای تنگ کردن مدخل واژن با پرینورافی در شیراز، می توانید به مطب خانم دکتر سیده زهرا طباطبایی، جراح و متخصص زنان و زیبایی زنان در این زمینه مراجعه کنید. جهت رزرو نوبت با شماره ۰۹۱۷۷۳۴۵۳۹۴ تماس بگیرید.

نحوه تنگ کردن واژن با پرینورافی

در روز جراحی، روی میز جراحی دراز می کشید تا برایتان بیحسی موضعی، تزریق آنتی بیوتیک وریدی برای پیشگیری از عفونت و در صورت لزوم دادن آرامبخش انجام شود. سپس واژن، ران و مقعد ضد عفونی می شود. بعد از بیحس شدن، جراح با دقت پوست شل شده مدخل واژن و اسکار های آن را بر می دارد.

برای برداشتن این بافتها یک برش کوچک در دیواره عقبی واژن، در مجاورت مقعد و راست روده ایجاد می شود. اگر عضلات زیرین دهانه واژن هم آسیب دیده باشند، جراح برشها را عمیق تر می زند. بعد از برش، لبه های ورودی واژن صاف شده و میتوان لبه های آن را با بخیه های جذبی بهم وصل کرد.

گاهی ممکن است یک بسته پانسمان هم موقع جراحی داخل واژن قرار گیرد تا محل جراحی را فشرده کرده و خونریزی و کبودی بعد از عمل را کاهش دهد. خانم دکتر طباطبایی به جای چاقو و قیچی جراحی از لیزر برای برش واژن استفاده می کنند که طول دوره نقاهت و عوارض کمتری دارد.

بهترین-مدل-برش-برای-کاهش-قطر-واژن

نکته: ممکن است یک کاتتر ادراری (لوله باریکی که وارد منفذ ادرار می شود (شبیه سوند) نیز برای دفع راحتتر ادرار بیمار کار گذاشته شود. قبل از اینکه به خانه برگردید کاتتر خارج می شود مگر در مواردی که به صلاحدید جراح تا ۲۴ ساعت مجبور به استفاده از آن باشید.

ساختار-واژن

مزایای تایتنیگ واژن با پرینورافی در شیراز

کسانی که عمل پرینورافی را انجام می دهند، عضلات پرینه آنها که جزئی از عضلات کف لگن است به نوعی تقویت شده و از حالت کشیدگی و پارگی خارج می شود. کاهش قطر دهانه واژن و تقویت کف لگن با مزایای زیر همراه است:

 • پیشگیری از افتادگی های لگنی مثل افتادگی واژن و مثانه
 • ترمیم واژن بعد از زایمان طبیعی
 • بهبود عملکرد جنسی و افزایش ارگاسم به خاطر تنگ شدن ورودی واژن
 • کاهش بی اختیاری ادرار
 • رفع حس شلی و گشادی در واژن
 • رفع آسیب های پرینه و اسکارهای آن که ناشی از زایمان قبلی هستند
 • انجام عمل های زیبایی دیگر مثل عمل زیبایی واژن در شیراز همزمان با پرینورافی

به علاوه با زیبا شدن ظاهر واژن و تنگی آن، اعتماد بنفس بانوان موقع نزدیکی بیشتر شده و میل جنسی شان هم بیشتر می شود. برای برخورداری از این مزایا می توانید از بهترین جراحان تنگ کردن واژن در شیراز بهره مند شوید.

مراقبتهای بعد از عمل پرینورافی

به خانم هایی که عمل تنگ کردن دهانه واژن را انجام داده اند، توصیه می شود مراقبتهای زیر را حتما تا زمان بهبودی رعایت کنند:

۱- می توانید از کمپرس سرد برای کاهش تورم، درد و ناراحتی واژن استفاده کنید.

۲- داروهای مسکن، آنتی بیوتیک و هر داروی دیگری که برایتان تجویز شده را سر وقت مصرف کنید.

۳- اگر برای چند روز نمی توانید راحت بنشینید، ایرادی ندارد. بهتر است به واژنتان فشار نیاورید و طولانی ننشینید.

۴- تا یک هفته بعد از عمل پرینورافی، لکه بینی یا ترشحات قهوه ای رنگ دارید که طبیعی هستند و بعد از چند روز کم می شوند. پس باید تا چند روز از پد نوار بهداشتی استفاده کنید.

۵- مصرف داروهای مسکن و بیحسی موضعی ممکن است باعث یبوست تان شود. برای همین تا چند هفته باید رژیم غذایی با فیبر بالا و مایعات زیاد داشته باشید تا از بروز یبوست جلوگیری شود. در صورت نیاز از می توانید از داروهای نرم کننده مدفوع (ملین) استفاده کنید.

۶- بعد از ۴ تا ۶ هفته با اجازه پزشک تان می توانید روابط زناشویی خود را از سر بگیرید.

۷- تا حدود ۲ ماه باید از کارها و ورزشهای سنگینی که به واژن فشار می‌آورند مثل بلند کردن اجسام سنگین، دوچرخه سواری، اسب سواری، ورزش های شدید یا کششی اجتناب کنید.

۸- بخیه های پرینورافی جذبی هستند. بنابراین بعد از چند هفته حل شده و نیازی به کشیدن ندارند.

در صورتی که بعد از عمل دچار علائم عفونت مثل لرز، تب، تهوع، استفراغ یا درد شدید شده اید، باید سریعاً به پزشک تان مراجعه کنید.

دوره نقاهت بعد از جراحی پرینورافی

بعد از تنگ کردن واژن در شیراز با روشهای جراحی باید برای ریکاوری بعد از عمل مدت کوتاهی تحت نظر باشید. اگر مشکلی نداشتید، اجازه دارید به خانه برگردید و نیازی به بستری شدن ندارید حتی اگر پرینورافی شما همراه با واژینوپلاستی (تنگ کردن کانال واژن) بوده باشد.

چند روز بعد از تنگ کردن ورودی واژن با پرینورافی می توانید به سر کارتان برگردید؛ رانندگی کنید و یا پیاده روی کوتاه داشته باشید. زخم های این جراحی اغلب بعد از ۲ هفته جوش می خورند و بخیه های آن می افتند. اما دو ماه طول می کشد تا به طور کامل بهبود پیدا کنید.

عوارض تنگ کردن دهانه واژن

درد، تورم و عوارض بیحسی (تهوع، استفراغ، سرگیجه، …) از جمله رایجترین عوارض جراحی پرینورافی هستند که طبیعی بوده و نباید نگران آنها باشید. این عوارض چند ساعت تا چند روز بعد از عمل کاهش می یابد. اما بعضی از خانمها ممکن است بعد از پرینورافی دچار بعضی از مشکلات زیر شوند:

 • خونریزی حین پرینورافی که در کمتر از ۱% زنان جدی شده و به تزریق خون نیاز پیدا می کنند.
 • خونریزی بعد از عمل به خاطر باز شدن بخیه ها
 • عفونت در محل جراحی (اگر قبل از عمل آنتی بیوتیک وریدی دریافت نکنید، به دقت همه چیز استریل نشود یا بعد از عمل بهداشت واژن را رعایت نکنید دچار این مشکل می شوید)
 • بروز عفونت ادراری در ۶ درصد از زنانی که لوله ادراری (کاتتر) گذاشته اند
 • مقاربت دردناک در زنانی که مدخل واژن کمی بیش از حد تنگ شده
 • آسیب به بافت های پشت واژن مثل راست روده (رکتوم)

پیشگیری-از-تنگ-شدن-زیاد-واژن

اگر این جراحی را نزد بهترین جراح زنان و زیبایی در شیراز انجام دهید، از بسیاری از عوارض بالا که ناشی از خطای جراح هستند، در امان هستید و می توانید از نتیجه عمل تان لذت ببرید.

هزینه جراحی پرینورافی در شیراز چقدر است؟

هزینه عمل پرینورافی شامل مواردی مثل بیحسی موضعی، اتاق عمل، وسائل مور نیاز برای جراحی، نوع و برند نخ بخیه، متخصص بیهوشی و جراح پرینورافی است. اینکه در چه شهر و چه نوع بیمارستانی جراحی می کنید هم روی هزینه های شما تاثیر دارد.

در اغلب خانمهایی که گشادی دهانه واژن دارند، کانال واژن هم شل است و برای گرفتن نتیجه خوب از تنگ کردن واژنشان مجبورند عمل واژینوپلاستی با لیزر در شیراز را هم انجام دهند. از طرف دیگر بعضی از آنها دچار اسکار یا پارگی در پرینه هم بوده و به عمل پرینه پلاستی در شیراز هم نیاز دارند.

بنابراین هزینه این جراحی ها به قیمت پرینورافی آنها اضافه می شود. بعد از معاینه واژن و پرینه بیمار می توان مشخص کرد که هر خانمی به چه جراحی هایی نیاز دارد و هزینه عمل او چقدر است.

برای تنگ کردن واژن با عمل جراحی در شیراز، شما هم می توانید از تخصص خانم دکتر سیده زهرا طباطبایی، جراح و متخصص زنان و زیبایی زنان در این زمینه بهره مند شوید. جهت رزرو نوبت با شماره ۰۹۱۷۷۳۴۵۳۹۴ تماس بگیرید.

پرسش و پاسخ پرینورافی در شیراز

در اینجا می توانید پاسخ های خانم دکتر طباطبایی را به رایج ترین سوالات درباره عمل تنگ کردن واژن با پرینورافی در شیراز بخوانید:

عمل پرینورافی درد دارد؟

خیر. چون موقع جراحی از بیحسی موضعی برایتان استفاده می شود. اما بعد از عمل احساس درد می کنید و برای رفع آن باید از داروهای مسکن سبک یا کمپرس سرد استفاده کنید.

آیا بیمه ها هزینه پرینورافی را پوشش می دهند؟

خیر. متاسفانه این عمل جزء عملهای زیبایی دسته بندی شده و تحت پوشش بیمه ها نیست.

ممکن است جای عمل پرینورافی باقی بماند؟

اگر نوع نخ بخیه و تکنیک بخیه زدن صحیح باشد و پوست شخص کلوئید ساز نباشد؛ یعنی گوشت اضافه ندهد، هیچ اسکار و جای بخیه ای در پرینه ایجاد نمی شود. برای اطمینان از نتیجه عمل بهتر است به بهترین دکتر زنان در شیراز برای ترمیم پرینه و واژن تان مراجعه کنید.

بعد از پرینورافی چطور بفهمم دچار عفونت شده ام؟

اگر در محل جراحی شده ترشحات زرد رنگ و بدبو دارید یا دفع ادرارتان با سوزش، درد و خون همراه است و تکرر ادرار دارید، دچار عفونت شده اید. با مراجعه به جراح و دریافت آنتی بیوتیک مناسب می توانید درمان شوید.

اگر شما هم سوالی درباره تنگ کردن واژن در شیراز با جراحی پرینورافی دارید، در بخش نظرات این مقاله می توانید سوالهای خود را بپرسید.

۴.۳/۵ - (۱۰ امتیاز)
Avatar photo

دکتر سیده زهرا طباطبایی (متخصص زنان و زایمان) فارغ التحصیل دانشگاه علوم پزشکی ایران و دارای بورد تخصصی در این رشته هستند. خانم دکتر طباطبایی بیش از پانزده سال است که در زمینه ارائه خدمات درمانی و زیبایی به بانوان فعالیت دارند. در حال حاضر کلینیک دکتر طباطبایی را می توان مجهزترین کلینیک زنان در استان فارس بشمار آورد و به همین دلیل بیماران متعددی از شیراز و استانهای همجوار برای دریافت خدمات باکیفیت به این مرکز مراجعه می کنند.

۴ دیدگاه ها
  • سلام. نه عزیزم اون عمل پرینه پلاستی هست که روی ناحیه بین مدخل واژن تا مقعد انجام میشه. هدف پرینه پلاستی، درمان پارگی پرینه است. اما عمل پرینورافی رو برای تنگ کردن ورودی واژن و چند سانت اول داخل کانال واژن انجام میدیم و این دو تا جراحی با هم فرق می کنند.

 • من میخوام پرینورافی کنم. میخواستم ببینم، بعد از اینکه کاملا زخمها خوب شدن و دوره نقاهت تموم شد، آیا موقع نزدیکی درد یا سوزشی احساس نمی کنم؟

  • خیر. بعد از بهبود زخم ها و افتادن بخیه ها دردی ندارید و اگر به اندازه استاندارد مدخل واژن تنگ بشه نباید مشکلی برای دخول یا دخول دردناک و همراه با سوزش داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *