عمل واژینوپلاستی با لیزر در شیراز + هزینه

واژینوپلاستی یک جراحی پلاستیک ترمیمی و زیبایی برای تنگ کردن کانال واژن برای خانم هایی است که به دلیل چند زایمان طبیعی حسابی واژن آنها گشاد شده است. این خانم ها با مشکلات جنسی، تناسلی و ادراری مواجه هستند.
در این موارد باید عمل واژینوپلاستی با لیزر در شیراز را انجام دهید. ما در این مقاله به طور مفصل به این عمل جراحی، مزایا و عوارض آن می پردازیم. پس همراه ما باشید و برای دسترسی سریعتر به تیترهای مقاله از فهرست زیر استفاده کنید.

دلایل انجام عمل واژینوپلاستی در شیراز

به گفته دکتر سیده زهرا طباطبایی، جراح و متخصص زنان و زیبایی، معمولا خانم های شیرازی به یکی از دلایل زیر عمل واژینوپلاستی را نزد ایشان انجام می دهند:

 • شلی واژن بعد از زایمان واژینال (به خاطر کشش بافتها، جدا شدن یا پارگی عضلات واژن)
 • افتادن تامپون به خاطر گشادی واژن
 • اختلال در عملکرد جنسی زوجین و به ارگاسم نرسیدن آنها
 • گشادی واژن در اثر بالا رفتن سن یا چاقی مفرط
 • خروج باد از واژن
 • افتادگی واژن یا سایر پرولاپس های لگنی به خاطر شلی واژن
 • بدشکلی های اکتسابی واژن که ناشی از سرطان، تومور یا ضربه هستند

البته این جراحی را می توان برای اصلاح نقایص مادرزادی مثل آژنزی (فقدان واژن) یا آترزی واژن (وجود یک نوار عرضی در کانال واژن به طور مادرزادی که ورودی واژن را مسدود می کند) نیز انجام داد.

تنگ کردن واژن با واژینوپلاستی چگونه انجام می شود؟

عمل واژینوپلاستی را باید در اتاق عمل و با بیحسی موضعی انجام دهید. در جراحی واژینوپلاستی، بعد از تعیین مقدار لازم برای تنگ شدن واژن، یک برش مثلثی شکل با لیزر برای برداشتن عضلات و پوست شل شده کانال واژن ایجاد می شود. بعد دیواره های برش خورده با بخیه های جذبی بهم متصل می شوند.

البته قبلا از تیغ جراحی و قیچی برای این جراحی استفاده میشد ولی امروزه جراحان واژینوپلاستی برش با لیزر را بیشتر ترجیح می دهند چون عوارض کمتر و دوره نقاهت کوتاهتری دارد. بسته میزان گشادی و آسیب واژن از تکنیک های متفاوتی برای تنگ کردن واژن استفاده می شود.

این جراحی ۱ تا ۲ ساعت طول می کشد و می توانید آنرا با عملهای زیبایی دیگری مثل عمل پرینورافی و یا عمل زیبایی واژن در شیراز انجام دهید.

تکنیک های عمل واژینوپلاستی

همیشه لازم نیست عضلات واژن در عمل واژینوپلاستی با لیزر برداشته شود. اگر عضلات زیاد آسیب دیده یا شل نباشند، کافی است جراح واژینوپلاستی به جای برش عضلات کانال واژن، آنها را به سمت هم کشیده و چند بخیه بزند تا واژن تنگ شود.

همچنین ممکن است برای سفت شدن دیواره ها بعد از عمل تنگ کردن واژن در شیراز لازم باشد لایه مخاطی بخیه شود یا عضلات عمق واژن بخیه های قوی بخورند.

نکات مهم در مورد عمل واژینوپلاستی با لیزر در شیراز

خانم ها باید در مورد عمل واژینوپلاستی با لیزر به نکات زیر توجه کنند:

۱) واژینوپلاستی با لیزر برشهای تمیزتری ایجاد می کند و خونریزی و عوارض کمتری دارد.

۲) واژینوپلاستی با لیزر هم در اکثر موارد در اتاق عمل و تحت بی حسی موضعی یا بیحسی نخاعی انجام شود.

۳) نباید این روش را با تنگ کردن واژن با آر اف که یک روش غیر جراحی است و در مطب انجام می شود، اشتباه بگیرید.

۴) عمل واژینوپلاستی با لیزر فقط قطر کانال واژن را کمتر می کند و برای کاهش اندازه دهانه واژن باید عمل پرینورافی را همزمان با آن انجام دهید که جراحی متفاوتی است.

۵) بعد از این جراحی طول کانال هیچ تغییری نمی کند.

و در آخر این که، اگر بعد از عمل واژینوپلاستی با لیزر احساس درد موقع نزدیکی داشتید یا دخول براحتی ممکن نبود باید به جراحتان مراجعه کنید تا این مشکلات را برطرف کند.

انجام-واژینوپلاستی-بهمراه-پرینه-پلاستی

تنگ کردن واژن با آر اف چه فرقی با واژینوپلاستی با لیزر دارد؟

از آنجایی که به دلیل استفاده دستگاه لیزر و آر اف برای تنگ کردن واژن ممکن است واژینوپلاستی با لیزر و یا آر اف با تنگ کردن واژن با RF اشتباه گرفته شود. اما این دو روش متفاوت هستند:

۱. عمل تنگ کردن واژن با آر اف برای درجات خفیف یا متوسط گشادی واژن انجام می شود ولی جراحی واژینوپلاستی برای درجات شدید گشادی واژن است.

۲. واژینوپلاستی با ار اف در اتاق عمل و با تزریق بیحسی موضعی انجام می شود ولی RF واژن را در مطب و بدون نیازی به هیچ نوع بیحسی می توانید انجام دهید.

۳. عمل واژینوپلاستی با برداشتن دیواره واژن یا بخیه پوسته آن باعث تنگی واژن می شود و قطر کانال واژن تغییر می  کند. اما امواج RF با ارتعا در تارهای عضلانی واژن ماهیچه های آن را سفت و جمع و جور می کنند و قطر واژن تغییری نمی کند.

۴. واژینوپلاستی با لیزر در یک جلسه انجام میشود اما برای تنگی واژن با آر اف باید ۳ تا ۴ جلسه به پزشکتان مراجعه کنید.

رایجترین-تکنیک-های-لابیاپلاستی

برای تنگ کردن واژن با عمل واژینوپلاستی در شیراز، شما هم می توانید از تخصص خانم دکتر سیده زهرا طباطبایی، جراح و متخصص زنان و زایمان در این زمینه بهره مند شوید. جهت رزرو نوبت با شماره ۰۹۱۷۷۵۳۸۸۹۳ تماس بگیرید.

مزایای عمل واژینوپلاستی با لیزر در شیراز

بانوانی که برای تنگ کردن واژن در شیراز از عمل واژینوپلاستی با لیزر استفاده می کنند، سریعتر از کسانی که این جراحی را با تیغ جراحی انجام می دهند، بهبود می یابند. دیگر مزایای واژینوپلاستی با لیزر عبارتند از:

 • بهبود خاصیت ارتجاعی واژن
 • افزایش اعتماد بنفس زنان در موقع نزدیکی
 • بهبود ارگاسم زوجین
 • کاهش علائم یا پیشگیری از اختلالات زنانه مثل بی اختیاری ادرار استرسی یا پرولاپس های لگنی به دلیل تقویت دیواره واژن
 • درمان خروج باد واژن
 • کاهش ابتلا به عفونت های مکرر واژن

همچنین می توانید این جراحی را با عمل های زیبایی دیگری مثل لابیاپلاستی یا تزریق چربی به واژن در شیراز انجام دهید.

علت-انجام-واژینوپلاستی

مراقبتهای بعد از عمل تنگی واژن با لیزر

نوع مراقبت های بعد از واژینوپلاستی به نوع عمل واژینوپلاستی و هدف آن بستگی دارد. اما به طور کلی بعد از عمل تنگی واژن با لیزر به خانمها توصیه می شود موارد زیر را رعایت کنند:

 • برای کاهش درد و احساس کشیدگی در واژن باید از داروهای مسکن استفاده کنید.
 • داروهای آنتی بیوتیکی یا هر داروی دیگری که برایتان تجویز شده را باید به موقع مصرف کنید.
 • تا هشت هفته نمی توانید چیزهایی مثل تامپون را وارد واژن کنید یا رابطه جنسی واژینال و مقعدی داشته باشید. چون این کار باعث بروز عفونت، باز شدن بخیه ها و خونریزی واژن می شود.
 • ممکن است از برخی از خانمها خواسته شود بعد از جراحی از دیلاتور (گشاد کننده های واژن) نیز استفاده کنند.
 • بهداشت واژن و لباس زیر را حتما رعایت کنید.
 • مایعات و غذاهای فیبردار بخورید تا از بروز یبوست و فشار به بخیه ها جلوگیری شود.

در صورت بروز دردهای شدیدی که تسکین نمی یابند، خونریزی یا ترشحات عفونی واژن (ترشحات زرد و بدبو)، تب یا هر علامت غیرعادی دیگری باید سریعتر به جراح واژینوپلاستی تان مراجعه کنید.

مدت نقاهت بعد از واژینوپلاستی

بعد از واژینوپلاستی نیازی به بستری شدن ندارید ولی دوره نقاهت آن یک هفته است و باید در منزل استراحت کنید. بعد از آن می توانید سرکار بروید. اما بهبودی کامل بعد از واژینوپلاستی بسته به نوع تکنیک جراحی و سرعت ترمیم زخمهای واژن حدود ۶ تا ۸ هفته است.

توجه: طول دوره نقاهت بعد از عمل واژینوپلاستی با لیزر برای همه خانمها کوتاهتر از واژینوپلاستی با جراحی است. برای همین هم جراحی با لیزر پرطرفدارتر از جراحی با تیغ است.

عوارض عمل واژینوپلاستی با لیزر

تمام خانم ها بعد از واژینوپلاستی با لیزر یا جراحی دچار احساس درد، کشیدگی و سوزش واژن می شوند که طبیعی است و بعد از چند روز بهتر می شود. اما واژینوپلاستی هم مثل هر جراحی دیگری در بعضی از خانم ها و نه همه، ممکن است با عوارض دیگری همراه باشد، مثلا:

 • عوارض بیحسی مثل تهوع، استفراغ، سرگیجه و …
 • باز شدن بخیه ها
 • خونریزی واژن
 • ایجاد لخته های خونی در رگهای عمقی (ترومبوز وریدی عمقی)
 • عفونت و ترشحات غیرعادی واژن

طبق تجربه خانم دکتر طباطبایی، همیشه عوارض واژینوپلاستی با لیزر کمتر از جراحی است. چون دوره نقاهت آن کمتر است و زخم ها سریعتر بهبود می یابند.

قبل-و-بعد-از-واژینوپلاستی

واژینوپلاستی با لیزر چه خطراتی دارد؟

واژینوپلاستی با لیزر گاهی می تواند با خطرات جدی در بعضی از خانم ها همراه باشد که معمولا در اثر اشتباهات جراحی رخ می دهند. خطراتی مثل:

 • فیستول واژن (سوراخ شدن دیواره واژن و راه پیدا کردن آن به مجرای ادرار یا روده ها)
 • افتادگی رحم یا واژن
 • تنگی واژن به دلیل کاهش بیش از حد قطر واژن
 • شلی واژن بعد از عمل و نارضایتی از نتیجه واژینوپلاستی
 • درد مزمن به دلیل ایجاد آسیبهای عصبی به بافتهای لگن یا پرینه

البته این عوارض به ندرت اتفاق می افتند و برای جلوگیری از آنها بهتر است به جراحی که در این زمینه تبحر دارد، مراجعه کنید. یک جراح خوب برای تنگ کردن واژن بدلیل تبحر در این جراحی و آشنایی کامل با آناتومی واژن و لگن می تواند جلوی بروز این اتفاقات و نیاز به درمان های ثانویه و هزینه بیشتر را بگیرد.

هزینه عمل تنگ کردن واژن با لیزر در شیراز

معمولا هزینه واژینوپلاستی در شیراز برای همه یکسان نیست و تفاوت قیمت آن کاملا به فاکتورهای زیر بستگی دارد:

 هزینه عمل تنگی واژن در شیراز با وجود اینکه جلوی ایجاد یا پیشرفت مشکلات لگنی مثل بی اختیاری ادرار یا پرولاپس اندام های لگنی را می گیرد، یک عمل زیبایی حساب می شود و بیمه ها هزینه های آن را نمی پردازند.

برای انجام عمل واژینوپلاستی با لیزر در شیراز، شما هم می توانید از تخصص خانم دکتر سیده زهرا طباطبایی، جراح و متخصص زنان و زایمان در این زمینه بهره مند شوید. جهت رزرو نوبت و اطلاع از محدوده هزینه ها می توانید با شماره ۰۹۱۷۷۵۳۸۸۹۳ تماس بگیرید.

سوالات رایج درباره واژینوپلاستی با لیزر

معمولا در مورد واژینوپلاستی یا تنگ کردن واژن با لیزر سوالات زیر از متخصص زنان و زیبایی زنان پرسیده می شود:

آیا واژینوپلاستی دردناک است؟

موقع جراحی بدلیل بیحسی موضعی که انجام می دهیم، هیچ دردی ندارید اما بعد از عمل احساس درد و کشیدگی دارید که بیشتر از درد بعد از لابیاپلاستی است. با مصرف قرص یا شیاف مسکن می توانید درد خود را تسکین دهید.

بهترین لیزر برای سفت کردن واژن چیست؟

بهترین لیزر برای برشهای واژینوپلاستی لیزرهای CO2 مثل مونالیزا، ژولیت و لیزر آنجلا هستند که بدون آسیب به بافتهای مجاور، برش را انجام می دهند.

برای عمل واژینوپلاستی با لیزر کار خاصی باید انجام دهم؟

باید قبل از جراحی آزمایشهای لازم مثل تست پاپ اسمیر و تست بارداری را انجام دهید. اگر داروی خاصی می خورید یا بیماری خاصی دارید به جراحتان حتما بگویید و قبل از جراحی باید روده ها و مثانه را کاملا خالی کنید. همچنین بهتر است چند روز از پایان قاعدگی شما گذشته باشد تا در فرصت بین دو قاعدگی، بدون مشکل بدن بتواند خود را ترمیم کرده و دوران نقاهت راحت تری را پشت سر بگذرانید.

اگر شما هم سوالی درباره عمل واژینوپلاستی در شیراز دارید، می توانید سوالات خود را در بخش نظرات این مقاله از ما بپرسید. در اسرع وقت در همین صفحه به سوالات شما پاسخ می دهیم.

۴/۵ - (۵ امتیاز)

8 پاسخ

  1. بسته به سرعت بهبود وضعیت لابیاها ۳ تا ۷ روز باید در منزل استراحت کنید. در این چند روز میتونید چند دقیقه در منزل قدم بزنید اما نمی تونید پیاده روی کنید تا ۲ هفته بعد که بیشتر ورم لابیاها خوابیده و زخم ها تا حد زیادی ترمیم شده.

  1. بستگی داره که واژینوپلاستی با لیزر بوده یا جراحی. اگر لیزر باشه دوره نقاهت کوتاهتره. از طرفی هر خانمی بدنش با دیگری متفاوته و ممکنه یه نفر بعد از ۲۴ ساعت برگرده سرکار و یکی دیگه تا چند روز نتونه سرپا باشه. پس مدت استراحتی که ما میگیم یه حد میانگینه و هر موقع احساس بهبودی کردید و بهتون فشار نمیاد میتونید برید سرکار.

 1. سلام. من واژینوپلاستی رو با لابیاپلاستی انجام دادم ولی درد داخل واژنم خیلی بیشتر از درد لابیاهاست. نگرانم عفونت کرده باشم. چکار کنم؟

  1. سلام. این مشکل عفونت نیست مگر اینکه ترشحات عفونی و بدبو داشته باشید همراه با تب. معمولا درد واژینوپلاستی به دلیل اینکه عضلات رو سمت هم میکشیم بیشتر از درد لابیاهاست و عادیه. اگر درد دارید میتونید از مسکن های تجویز شده استفاده کنید.

 2. سلام. من واژینوپلاستی رو با لابیاپلاستی انجام دادم ولی درد داخل واژنم خیلی بیشتر از درد لابیاهاست. نگرانم عفونت کرده باشم. چکار کنم؟

  1. اگر ترشحات رنگی، زیاد و بدبو دارید، این علامت عفونته. در غیر اینصورت نگران نباشید. چون درد واژینوپلاستی به دلیل کشیده شدن عضلات واژن به سمت هم خیلی بیشتر از عمل زیبایی واژنه و طبیعیه که داخل واژن درد بیشتری احساس کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین بخوانید