عمل واژینوپلاستی با لیزر در شیراز + هزینه

عمل-واژینوپلاستی-با-لیزر-در-شیراز

واژینوپلاستی نوعی جراحی پلاستیک ترمیمی برای تنگ کردن کانال واژن و رفع شلی آن است. این جراحی جایگزین عمل غیر تهاجمی سفت کردن واژن با دستگاه RF واژن یا لیزر است. خانم هایی که گشادی واژن شان زیاد است و با این روشهای غیرجراحی درمان نمی شوند، کاندید عمل واژینوپلاستی هستند.
ما در این مقاله به طور کامل شما را با نحوه عمل واژینوپلاستی با لیزر واژن در شیراز آشنا خواهیم کرد. پس پیشنهاد می کنیم تا آخر این مقاله همراه ما باشید.

دلایل انجام واژینوپلاستی در شیراز

عمل واژینوپلاستی یک جراحی بزرگ است که با آن می توان بدشکلی های اکتسابی واژن را که ناشی از سرطان، تومور یا ضربه هستند ترمیم کرد. همچنین این جراحی برای تنگ کردن کانال واژن یا ساختن واژن برای افراد تراجنسیتی انجام می شود.

به گفته دکتر سیده زهرا طباطبایی، جراح و متخصص زنان و زیبایی زنان، معمولا خانم های شیرازی به یکی از دلایل زیر عمل واژینوپلاستی را نزد ایشان انجام می دهند:

 • جوانسازی واژن در شیراز برای بهبود ظاهر یا عملکرد واژن
 • شلی واژن بعد از زایمان واژینال (به خاطر کشش بافتها، جدا شدن یا پارگی عضلات واژن)
 • افتادن تامپون به خاطر گشادی واژن
 • اختلال در عملکرد جنسی زوجین و به ارگاسم نرسیدن آنها
 • گشادی واژن در اثر بالا رفتن سن یا چاقی مفرط
 • خروج باد از واژن
 • افتادگی واژن یا سایر پرولاپس های لگنی به خاطر شلی واژن

به علاوه، تعداد کمی از افراد نیز برای اصلاح نقایص مادرزادی مثل آژنزی (فقدان واژن) یا آترزی واژن (وجود یک نوار عرضی در کانال واژن به طور مادرزادی که ورودی واژن را مسدود می کند) اقدام به واژینوپلاستی می کنند.

عمل واژینوپلاستی چگونه انجام می شود؟

عمل واژینوپلاستی باید تحت بیحسی موضعی و در اتاق عمل بیمارستان یا کلینیکهای جراحی انجام شود. مدت زمان این جراحی ۱ ساعت است، مگر اینکه بخواهید عمل پرینورافی یا عمل زیبایی واژن در شیراز را هم همزمان با آن انجام دهید.

برای این جراحی، بعد از تعیین مقدار لازم برای تنگ شدن واژن، یک برش مثلثی شکل برای برداشتن پوست اضافی کانال واژن ایجاد می شود. در واژینوپلاستی با جراحی، قبلا از تیغ جراحی و قیچی برای ایجاد برشهای کانال استفاده میشد که با خونریزی و عوارض زیادی همراه بود.

اما امروزه جراحان واژینوپلاستی از لیزر برای ایجاد برشهای بهتر و با عوارض کمتر استفاده می کنند و خانم دکتر طباطبایی هم بیشتر با لیزر واژینوپلاستی را انجام می دهند. در این مورد باید به دو نکته مهم توجه داشته باشید:

۱) در واژینوپلاستی با لیزر همچنان باید این جراحی در اتاق عمل و تحت بیهوشی موضعی انجام شود.
۲) نباید این روش را با عمل تنگ کردن واژن با لیزر که یک روش غیر جراحی است و در مطب انجام می شود، اشتباه بگیرید.

انجام-واژینوپلاستی-بهمراه-پرینه-پلاستی

بعد از پایان برش، دیواره های باقی مانده کانال با بخیه های جذبی بهم وصل می شوند. البته همیشه لازم نیست کانال واژن برش بخورد. گاهی اوقات دیواره خیلی پوست اضافی و شلی ندارد و فقط کافی است جراح واژینوپلاستی به جای برش زدن، عضلات دیواره واژن را به سمت هم کشیده و با چند بخیه آنها را نزدیک هم نگه دارد تا مجرای واژن تنگ شود.

این دو تکنیک رایجترین تکنیکهای تنگ کردن واژن در شیراز با جراحی هستند. اما اگر این جراحی برای مواردی غیر از تنگ کردن واژن انجام شود، تکنیک جراحی بسته به نوع هدف جراحی به شکل دیگری خواهد بود.

نکته مهم: عمل واژینوپلاستی با لیزر فقط قطر کانال واژن را کمتر می کند و برای کاهش اندازه دهانه واژن باید عمل پرینورافی را همزمان با آن انجام دهید که یک جراحی متفاوت است.

عمل تنگ کردن واژن با لیزر

عمل تنگ کردن واژن با لیزر برای درجات خفیف گشادی واژن به کار می رود. این عمل را می توانید در مطب خانم دکتر طباطبایی و بدون نیاز به هیچ نوع بیحسی انجام دهید. در این روش، پزشک با استفاده از لیزر واژن دیواره هایی که کمی شل شده اند تقویت کرده و آن را استحکام می بخشد.

یعنی در این نوع تنگ کردن واژن، قطر کانال تغییری نمی کند و فقط دیواره شل شده واژن کمی سفت تر و جوانسازی می شود.

رایجترین-تکنیک-های-لابیاپلاستی

برای تنگ کردن واژن با عمل واژینوپلاستی در شیراز، شما هم می توانید از تخصص خانم دکتر سیده زهرا طباطبایی، جراح و متخصص زنان و زایمان در این زمینه بهره مند شوید. جهت رزرو نوبت با شماره ۰۹۱۷۷۳۴۵۳۹۴ تماس بگیرید.

مزایای عمل واژینوپلاستی با لیزر در شیراز

بانوانی که برای تنگ کردن واژن در شیراز از عمل واژینوپلاستی با لیزر استفاده می کنند، سریعتر از افرادی بهبود می یابند که این عمل را با قیچی جراحی انجام می دهند. از دیگر مزایای واژینوپلاستی با لیزر می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • بهبود خاصیت ارتجاعی واژن
 • افزایش اعتماد بنفس زنان در موقع نزدیکی
 • بهبود ارگاسم هم در زنان و هم در مردان
 • پیشگیری از اختلالات زنانه در کف لگن مثل بی اختیاری ادرار به دلیل تقویت دیواره واژن
 • کاهش بی اختیاری ادرار استرسی
 • رفع خروج باد واژن

این جراحی را می توانید با عمل های زیبایی دیگری مثل لابیاپلاستی یا تزریق چربی به واژن در شیراز نیز انجام دهید.

علت-انجام-واژینوپلاستی

مراقبتهای بعد از عمل تنگی واژن با لیزر

نوع مراقبت های بعد از واژینوپلاستی به نوع عمل واژینوپلاستی و هدف آن بستگی دارد. اما به طور کلی بعد از عمل تنگی واژن با لیزر به خانمها توصیه می شود موارد زیر را رعایت کنند:

 • یک تا دو هفته تا حد ممکن استراحت کنید.
 • برای کاهش درد و احساس کشیدگی در واژن باید از داروهای مسکن استفاده کنید.
 • داروهای آنتی بیوتیکی یا هر داروی دیگری که برایتان تجویز شده را باید به موقع مصرف کنید.
 • تا هشت هفته نمی توانید چیزهایی مثل تامپون را وارد واژن کنید یا رابطه جنسی واژینال و مقعدی داشته باشید. چون این کار باعث بروز عفونت، باز شدن بخیه ها و خونریزی واژن می شود.
 • ممکن است از برخی از خانمها خواسته شود بعد از جراحی از دیلاتور (گشاد کننده های واژن) نیز استفاده کنند.

در صورت بروز دردهای شدیدی که تسکین نمی یابند، خونریزی یا ترشحات عفونی واژن (ترشحات زرد و بدبو)، تب یا هر علامت غیرعادی دیگری باید سریعتر به جراح واژینوپلاستی تان مراجعه کنید.

مدت نقاهت بعد از تنگ کردن واژن

دوره نقاهت بعد از واژینوپلاستی با لیزر بستگی به نوع تکنیک جراحی و سرعت ترمیم زخمهای واژن دارد. بنابراین طول دوره نقاهت می تواند بین چند هفته تا چند ماه باشد که البته در بیشتر خانم ها بین ۶ تا ۸ هفته است.

توجه: طول دوره نقاهت بعد از عمل واژینوپلاستی با لیزر برای همه خانمها کوتاهتر از واژینوپلاستی با جراحی است. برای همین هم جراحی با لیزر پرطرفدارتر از جراحی های سنتی است.

عوارض عمل واژینوپلاستی

تمام خانم ها بعد از واژینوپلاستی با لیزر یا تیغ دچار احساس درد، کشیدگی و سوزش واژن می شوند که طبیعی است و بعد از چند روز بهتر می شود. اما واژینوپلاستی هم مثل هر جراحی دیگری در بعضی از خانم ها و نه همه، ممکن است با عوارض دیگری هم همراه باشد، مثلا:

 • عوارض بیحسی مثل تهوع، استفراغ، سرگیجه و …
 • باز شدن بخیه ها
 • خونریزی واژن
 • ایجاد لخته های خونی در رگهای عمقی (ترومبوز وریدی عمقی)
 • عفونت و ترشحات غیرعادی واژن

بنابر تجربه خانم دکتر طباطبایی، همیشه عوارض واژینوپلاستی با لیزر کمتر از جراحی است چون دوره نقاهت کمتر است و زخم ها سریعتر بهبود می یابند.

قبل-و-بعد-از-واژینوپلاستی

واژینوپلاستی چه خطراتی دارد؟

واژینوپلاستی با لیزر گاهی می تواند با خطرات جدی در بعضی از خانم ها همراه باشد که معمولا در اثر اشتباهات جراحی رخ می دهند. خطراتی مثل:

 • فیستول واژن (سوراخ شدن دیواره واژن و راه پیدا کردن آن به مجرای ادرار یا روده ها)
 • افتادگی رحم یا واژن
 • تنگی واژن به دلیل کاهش بیش از حد قطر واژن
 • شلی واژن بعد از عمل و نارضایتی از نتیجه واژینوپلاستی
 • درد مزمن به دلیل ایجاد آسیبهای عصبی به بافتهای لگن یا پرینه

این عوارض به ندرت اتفاق می افتند و برای جلوگیری از بروز آنها بهتر است به بهترین جراح واژینوپلاستی در شیراز مراجعه کنید. یک جراح خوب برای تنگ کردن واژن بدلیل تبحر در این جراحی و آشنایی کامل با آناتومی واژن و لگن می تواند جلوی بروز این اتفاقات و نیاز به درمان های ثانویه و هزینه بیشتر را بگیرد.

هزینه عمل تنگ کردن واژن با لیزر در شیراز

هزینه عمل تنگی واژن در شیراز با وجود اینکه به سلامت واژن کمک کرده و جلوی ایجاد یا پیشرفت مشکلات لگنی مثل بی اختیاری ادرار یا پرولاپس اندام های لگنی را می گیرد، اما به عنوان یک عمل زیبایی حساب می شود. بنابراین این جراحی تحت پوشش بیمه ها نیست.

معمولا هزینه واژینوپلاستی از فردی به فرد دیگر متغییر است و تفاوت هزینه ها کاملا به فاکتورهای زیر بر می گردد:

 • محل جراحی (شهر و نوع بیمارستان)
 • جراح واژینوپلاستی
 • تکنیک عمل
 • هزینه های اتاق عمل و بیهوشی
 • همراه بودن آن با دیگر عملهای واژن مثل پرینه پلاستی در شیراز (ترمیم پارگی پرینه)

برای تعیین هزینه تنگ کردن واژن ابتدا باید به متخصص زنانی که در این زمینه فعالیت دارد، مراجعه کنید. بعد از معاینه مشخص می شود که آیا به جراحی نیاز دارید یا روشهای غیرجراحی و با ادامه مشاره های لازم قیمت نهایی مشخص می شود.

برای انجام عمل واژینوپلاستی با لیزر در شیراز، شما هم می توانید از تخصص خانم دکتر سیده زهرا طباطبایی، جراح و متخصص زنان و زایمان در این زمینه بهره مند شوید. جهت رزرو نوبت و اطلاع از محدوده هزینه ها می توانید با شماره ۰۹۱۷۷۳۴۵۳۹۴ تماس بگیرید.

سوالات رایج درباره واژینوپلاستی با لیزر

معمولا در مورد واژینوپلاستی یا تنگ کردن واژن با لیزر سوالات زیر از متخصص زنان و زیبایی زنان پرسیده می شود:

آیا واژینوپلاستی دردناک است؟

موقع جراحی بدلیل بیحسی موضعی که انجام می دهیم، هیچ دردی ندارید اما بعد از عمل احساس درد دارید که درد آن بیشتر از درد بعد از لابیاپلاستی است. با مصرف قرص یا شیاف مسکن می توانید درد را کاهش دهید.

بهترین لیزر برای سفت کردن واژن چیست؟

بهترین لیزر برای برشهای واژینوپلاستی لیزرهای CO2 مثل مونالیزا، ژولیت و لیزر آنجلا است که بدون آسیب به بافتهای مجاور، برش را انجام می دهند.

برای عمل واژینوپلاستی با لیزر کار خاصی باید انجام دهم؟

باید قبل از جراحی آزمایشهای لازم مثل تست پاپ اسمیر را انجام دهید و اگر داروی خاصی می خورید یا بیماری خاصی دارید به جراحتان بگویید. در روز جراحی هم قبل از عمل باید روده ها و مثانه را خالی کنید.

اگر شما هم سوالی درباره عمل واژینوپلاستی در شیراز دارید، می توانید سوالات خود را در بخش نظرات این مقاله از ما بپرسید. در اسرع وقت در همین صفحه به سوالات شما پاسخ می دهیم.

۴/۵ - (۵ امتیاز)
Avatar photo

دکتر سیده زهرا طباطبایی (متخصص زنان و زایمان) فارغ التحصیل دانشگاه علوم پزشکی ایران و دارای بورد تخصصی در این رشته هستند. خانم دکتر طباطبایی بیش از پانزده سال است که در زمینه ارائه خدمات درمانی و زیبایی به بانوان فعالیت دارند. در حال حاضر کلینیک دکتر طباطبایی را می توان مجهزترین کلینیک زنان در استان فارس بشمار آورد و به همین دلیل بیماران متعددی از شیراز و استانهای همجوار برای دریافت خدمات باکیفیت به این مرکز مراجعه می کنند.

۸ دیدگاه ها
  • بسته به سرعت بهبود وضعیت لابیاها ۳ تا ۷ روز باید در منزل استراحت کنید. در این چند روز میتونید چند دقیقه در منزل قدم بزنید اما نمی تونید پیاده روی کنید تا ۲ هفته بعد که بیشتر ورم لابیاها خوابیده و زخم ها تا حد زیادی ترمیم شده.

  • بستگی داره که واژینوپلاستی با لیزر بوده یا جراحی. اگر لیزر باشه دوره نقاهت کوتاهتره. از طرفی هر خانمی بدنش با دیگری متفاوته و ممکنه یه نفر بعد از ۲۴ ساعت برگرده سرکار و یکی دیگه تا چند روز نتونه سرپا باشه. پس مدت استراحتی که ما میگیم یه حد میانگینه و هر موقع احساس بهبودی کردید و بهتون فشار نمیاد میتونید برید سرکار.

 • سلام. من واژینوپلاستی رو با لابیاپلاستی انجام دادم ولی درد داخل واژنم خیلی بیشتر از درد لابیاهاست. نگرانم عفونت کرده باشم. چکار کنم؟

  • سلام. این مشکل عفونت نیست مگر اینکه ترشحات عفونی و بدبو داشته باشید همراه با تب. معمولا درد واژینوپلاستی به دلیل اینکه عضلات رو سمت هم میکشیم بیشتر از درد لابیاهاست و عادیه. اگر درد دارید میتونید از مسکن های تجویز شده استفاده کنید.

 • سلام. من واژینوپلاستی رو با لابیاپلاستی انجام دادم ولی درد داخل واژنم خیلی بیشتر از درد لابیاهاست. نگرانم عفونت کرده باشم. چکار کنم؟

  • اگر ترشحات رنگی، زیاد و بدبو دارید، این علامت عفونته. در غیر اینصورت نگران نباشید. چون درد واژینوپلاستی به دلیل کشیده شدن عضلات واژن به سمت هم خیلی بیشتر از عمل زیبایی واژنه و طبیعیه که داخل واژن درد بیشتری احساس کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *