تزریق چربی به واژن در شیراز | پروتز لابیاماژور با چربی

تزریق چربی به واژن در شیراز

مثل تزریق ژل به واژن در شیراز، تزریق چربی به لابیای بیرونی (لابیاماژورها) هم یکی دیگر از روشهای جوانسازی واژن است. هدف تزریق چربی، تپل شدن واژن در کسانی است که دچار آتروفی چربی (لیپو آتروفی) در لابیاماژورها شده اند.
شما می توانید با خواندن این مقاله به کامل ترین اطلاعات درباره تزريق چربی به بيکينی در شيراز دست یافته و بفهمید که آیا شما هم کاندید تزریق چربی هستید یا نه. برای دسترسی سریع به تیترها می توانید از فهرست زیر استفاده کنید.

چرا واژن چروک و شل می شود؟

به گفته دکتر سیده زهرا طباطبایی، جراح و متخصص زنان، قسمت زیادی از بافت لابیاماژورها حاوی چربی است. این چربی ها ممکن است به دلایل مختلف از بین رفته و باعث چروک شدن لابیاها شوند. موارد زیر می توانند علت چروک شدن لابیاماژورها باشند:

 • بالا رفتن سن
 • یائسگی
 • اختلالات هورمونی
 • کاهش وزن شدید یا پشت سر هم وزن کم و زیاد کردن
 • زایمان طبیعی یا سزارین
 • عوامل ژنتیکی
 • بارداری های متوالی

البته عوامل محیطی مثل تغذیه و کم بودن فعالیت بدنی هم می توانند از علل چروک شدن واژن و لیپوآتروفی لابیاها باشد.

تزريق چربی به واژن در شيراز

برای حجم دهی به لابیاماژورهای لاغر یا چروکیده می توانید تزریق چربی به بیکینی را به صورت سرپایی در محیط استریل شده مطب یا اتاق عمل انجام دهید. یکی دو ساعت بعد از تزریق می توانید مرخص شوید و نیازی به بستری شدن ندارید.

نکته مهم: چربی مورد نیاز برای تزریق از بهترین مناطق بدن خود شخص مثل شکم، پهلوها و کشاله ران گرفته می شود.

بیشتر بخوانید: برای پروتز واژن تزریق ژل بهتر است یا چربی؟

مراحل تزریق چربی به واژن

همانطور که در تصویر زیر می بینید، تزریق چربی به واژن شامل سه مرحله است:

مراحل-تزریق-چربی-به-واژن

۱. مرحله برداشتن چربی از بدن

در این مرحله، بعد از بیحسی موضعی، برشهای ریزی روی پوست نواحی که چربی مناسبی دارند ایجاد می شود تا مقدار چربی مورد نیاز با سرنگ از این نواحی استخراج شود. چربی بصورت یکنواخت و طوری که زیر پوست چاله ایجاد نشود، برداشته می شود.

اگر لاغر هستید نگران نباشید. چون حتی لاغرترین افراد هم به اندازه کافی چربی برای استخراج دارند. به گفته خانم دکتر طباطبایی، اتفاقا کیفیت چربی در خانمهای لاغر و ورزشکار بهتر از زنان دیگر است.

۲. مرحله تصفیه و آماده سازی چربی

در این مرحله، چربی استخراج شده در یک دستگاه سانتریفیوژ مخصوص به نام لیپومدلینگ (LipoModeling) تصفیه شده و مواد زائدی مثل خون و دیگر مایعات بدن از آن جدا می شوند. هر چه تصفیه چربی بهتر باشد، نتیجه تزریق بهتر است.

جدیدترین دستگاههای لیپومدلینگ، چربی با کیفیت تر و استریل تری را نسبت به دستگاه های قبلی تولید می کنند. در مطب خانم دکتر طباطبایی نیز از جدیدترین دستگاه لیپومدلینگ در دنیا برای آماده سازی چربی استفاده می شود.

۳. مرحله تزریق چربی

در این مرحله، چربی به لابیاها طوری تزریق می شود که در پایان، لابیاها زیبا، متقارن و بدون چین و چروک باشند. می توانید همزمان با تزریق چربی به لابیاماژور، تپه ونوس (ناحیه بالای کلیتوریس تا زیر ناف) را هم با تزریق چربی حجیم کنید.


حجم چربی تزریق شده در نتیجه پروتز لابیاماژورها خیلی مهم است. به طور متوسط هر لابیا حدود ۳۰ تا ۵۰ سی سی چربی نیاز دارد.

اما اگر چربی بیش از حد مجاز تزریق شود، بعضی از سلولهای چربی دچار نکروز (مرگ) می شوند و حتی در مواردی پزشک مجبور است چربی اضافی را تخلیه کند.


در شکل زیر می توانید عکس واقعی تزریق چربی به لابیا و نتیجه کار را ببینید:

تزريق-چربي-به-واژن

۴. فریز کردن چربی و تزریق آن

گاهی ممکن است بعد از تزریق اولیه، نیاز به تزریق دوباره چربی داشته باشید. هر چند میتوان چربی تصفیه شده را برای ۲ تا ۶ ماه فریز کرد، اما فریز چربی باعث از بین رفتن کیفیت سلولهای چربی و افزایش احتمال آلودگی آن می شود. بنابراین توصیه می کنیم همان روز تزریق چربی، دوباره مراحل بالا را تکرار کنید.

برای تزریق چربی به واژن در شیراز شما هم می توانید از تخصص خانم دکتر سیده زهرا طباطبایی، جراح و متخصص زنان و زیبایی زنان در این زمینه بهره مند شوید. جهت رزرو نوبت با شماره ۰۹۱۷۷۳۴۵۳۹۴ تماس حاصل فرمایید. همچنین واتساپ ۰۹۱۷۷۵۳۸۸۹۳ مخصوص مشاوره درباره خدمات زیبایی و ترمیمی مرکز است.

مزایای پروتز واژن با تزریق چربی

تزریق چربی به واژن علاوه بر تپل شدن لابیاها با مزایای دیگری هم همراه است، مثلا:

 • روشن تر شدن لابیاها (رفع چروک لابیاها باعث کمی روشن تر شدن رنگ آنها می شود)
 • جوانسازی لابیاماژورها (بدلیل وجود فاکتورهای رشد در چربی تزریق شده)
 • رفع چروک و شل شدگی واژن
 • بهبود فرم و زیبایی لابیاها
 • افزایش اعتماد بنفس در روابط جنسی

همچنین تزریق چربی چون با بیحسی موضعی انجام می شود، بدون درد است.

مراقبتهای بعد از تزریق چربی به لابیا

چون تزریق چربی یک عمل Fat Grafting (پیوند چربی با بافت) است، برای پیوند کامل چربی ها با بافت لابیا حتما مراقبتهای بعد از تزریق چربی به واژن را جدی بگیرید. این مراقبتها عبارتند از:

 • تا دو روز بعد از تزریق بهتر است استراحت کنید و زیاد آب بخورید.
 • اگر چربی از شکم یا پهلو برداشته شده، تا دو هفته شکم بند استفاده کنید.
 • قرصهای آنتی بیوتیک و مسکنی را که پزشک تجویز کرده مصرف کنید.
 • تا ۴۸ ساعت نباید حمام کنید.
 • تا سه هفته از ورزشهای هوازی (دویدن، ایروبیک، …) خودداری کنید.
 • تا یکماه نباید رابطه جنسی داشته باشید.
 • از دستکاری و ماساژ لابیاها بپرهیزید.

همچنین جای بخیه های نواحی که چربی از آن کشیده شده را تمیز و خشک نگه دارید تا عفونت نکند.

مدت ماندگاری چاق شدن واژن با چربی

مدت ماندگاری تزریق چربی به واژن بسته به بدن هر شخصی، از فردی به فرد دیگر متفاوت است. معمولا حدود ۳۰ درصد از چربی تزریق شده طی سه تا چهار ماه اول و در بعضی افراد بعد از ۲ سال جذب شده و حجم لابیاها کمتر می شود.

همچنین، کاهش وزن و رژیم لاغری سنگین بعد از پروتز واژن باعث بیشتر آب شدن چربی ها می شود. اگر ۳۰% از چربی تزریقی، در کمتر از شش ماه بعد از تزریق جذب بدن شد، بهتر است یک جلسه دیگر شارژ چربی را انجام دهید. بعد از شارژ چربی، نتیجه پروتز واژن ۳ تا ۵ سال ماندگاری دارد.

عوارض تزریق چربی به لابیاماژور

چون برای پرتز واژن از چربی های بدن شخص استفاده می شود، این عمل زیبایی هیچ عارضه جانبی ندارد. با این حال عوارض نادر تزريق چربی به بيکينی عبارتند از:

 • هماتوم
 • ایجاد احساس فشار یا عفونت در لابیاها با تزریق زیاد چربی
 • عدم قرینگی لابیاها بعد از تزریق
 • گوله شدن چربی ها

با مراجعه به یک جراح خوب زیبایی واژن در شیراز، تا حد زیادی می توانید ریسک بروز عوارض تزریق چربی به بیکینی را کاهش دهید.

علت گوله شدن چربی بعد از تزریق

علت گوله شدن چربی زیر پوست، نکروز چربی (مردن سلولهای چربی) است که در اثر عوامل زیر اتفاق می افتد:

 • درست استخراج نکردن چربی
 • عدم تصفیه و پاکسازی درست چربی ها
 • تزریق بیش از حد چربی

همچنین عدم مراقبتهای بعد از تزریق چربی به واژن هم می تواند باعث گوله شدن چربی زیر پوست لابیاها شود.

۵ نکته طلایی درباره تزریق چربی به بیکینی

نکات زیر برای گرفتن بهترین نتیجه از تزریق چربی به بیکینی اهمیت دارند:

۱. زمانی چربی خوب جذب لابیاماژورها می شود که بافت لابیاها دستکاری نشده و خونرسانی خوبی داشته باشند. بنابراین تزریق چربی را همزمان با لابیاپلاستی ماژور (کوچک کردن سایز لابیاماژور) انجام ندهید.
۲. اگر لابیاها به حجم دهی زیادی نیاز دارند، در دو جلسه تزریق چربی را انجام دهید. چون تزریق بیش از حد چربی در یک جلسه باعث می شود لایه های وسطی چربی تزریق شده خونرسانی نشود و سلولهای چربی از بین بروند.
۳. برای افزایش مدت ماندگاری تزریق چربی می توانید ۶ ماه بعد از تزریق اولیه، یک جلسه شارژ چربی را داشته باشید.
۴. وسواس بیش از حد و چک کردن مداوم لابیاها می تواند باعث استرس شما شده و تاثیر منفی روی پیوند چربی ها و نتیجه عمل تان داشته باشد.
۵. چون بخشی از چربی به سرعت جذب بدن می شود، جراحان با تجربه کمی بیش از حد نیاز چربی تزریق می کنند. تا بعد از خوابیدن ورم ها و جذب مقداری از چربی ها، حجم لابیاها خیلی کم نشود.

هزينه تزريق چربی به بيکينی در شیراز

هزینه تزریق چربی بستگی به فاکتورهای زیر دارد:

 • حجم چربی مورد نیاز
 • انجام تزریق در مطب با کلینیک جراحی
 • وسائل مورد نیاز برای کشیدن چربی و تزریق آن
 • انجام عمل های زیبایی دیگر همزمان با پروتز لابیاماژورها

اگر ساکن شیراز یا استانهای جنوبی ایران هستید، می توانید به بهترین کلینیک زیبایی زنان در شیراز مراجعه کنید. جراح زیبایی زنان بعد از معاینه لابیاها و شنیدن خواسته های شما از این عمل زیبایی می تواند هزینه های تزریق چربی به واژن را برای شما محاسبه کند.

برای تزریق چربی به لابیاماژورها و حجیم کردن آنها در شیراز شما هم می توانید به مطب خانم دکتر سیده زهرا طباطبایی، جراح و متخصص زنان و زیبایی زنان مراجعه کنید. جهت رزرو نوبت و اطلاع از هزینه ها با شماره ۰۹۱۷۷۳۴۵۳۹۴ تماس حاصل فرمایید.

هزینه-تزريق-چربي-به-واژن

سوالات رایج درباره تزریق چربی به لابیای بیرونی

مراجعینی که برای چاق شدن واژن با تزریق چربی به مطب خانم دکتر طباطبایی مراجعه می کنند، اغلب سوالات زیر را در مورد تزریق چربی به واژن از ایشان می پرسند:

تزریق چربی چه مزایایی نسبت به تزریق ژل دارد؟

چربی برای حجمهای بالای چروک و شل شدگی واژن بهتر است (هم از لحاظ هزینه و هم نتیجه و ماندگاری). در ضمن چون چربی از بدن خود شماست و شامل سلولهای بنیادی است بهتر با بدن شما پیوند برقرار می کند و جابجا نمی شود.

می توانم عمل لابیاپلاستی را همزمان با تزریق چربی انجام دهم؟

بله. در صورتیکه بخواهید می توان تزریق چربی و عمل زیبایی واژن در شیراز را در یک جلسه هم انجام داد که مسلما هزینه ها هم کاهش پیدا می کند.

لیزر روشن سازی را باید قبل از تزریق چربی انجام دهیم؟

فرقی نمی کند که لیزر وایتنینگ را قبل یا بعد از تزریق چربی انجام دهید. چون لیزر روی سطح پوست تاثیر می گذارد و اصلا باعث آب شدن چربی ها که در عمق بافت لابیاها هستند، نمی شود.

من در مرکز دیگری چربی را گرفته ام. میتوانم در مرکز شما تزریق کنم؟

چون احتمال آلوده شدن چربی وجود دارد، انجام این کار را اصلا توصیه نمی کنیم. بهترین کار این است که در برداشتن، تصفیه و تزریق در یک کلینیک انجام شود.

اگر شما هم سوالی درباره تزریق چربی به بیکینی در شیراز دارید، می توانید سوالات خود را در بخش نظرات این مقاله از ما بپرسید. در اسرع وقت همینجا به سوالات شما جواب می دهیم.

۴.۲/۵ - (۸ امتیاز)
دکتر زهرا طباطبایی

دکتر سیده زهرا طباطبایی (متخصص زنان و زایمان) فارغ التحصیل دانشگاه علوم پزشکی ایران و دارای بورد تخصصی در این رشته هستند. خانم دکتر طباطبایی بیش از پانزده سال است که در زمینه ارائه خدمات درمانی و زیبایی به بانوان فعالیت دارند. در حال حاضر کلینیک دکتر طباطبایی را می توان مجهزترین کلینیک زنان در استان فارس بشمار آورد و به همین دلیل بیماران متعددی از شیراز و استانهای همجوار برای دریافت خدمات باکیفیت به این مرکز مراجعه می کنند.

۴ دیدگاه ها
 • سلام. روزتون بخیر. من بخوام پروتز چربی انجام بدم. آیا مثل تزریق ژل باید هر دو سه ماه یه بار رفت ترمیم یا دائمیه؟

  • سلام. در هفته های اول بعد از تزریق چربی یه مقدار از چربی ها به طور طبیعی جذب بدن میشه. برای همین کمی بیشتر تزریق می کنیم که نتیجه واضح باشه. اما چون تزریق چربی نتیجه دائمی نداره و به مرور زمان حجم چربی باز هم کمتر میشه باید جلسات تزریق رو تکرار کنید. سرعت جذب چربی تزریق شده بستگی به چربی سوزی بدن، رژیم لاغری بعد از تزریق و … داره که در هر فردی متفاوته. برای همین نمیشه گفت که چقدر بعد از تزریق چربی باید دوباره تزریق رو تکرار کنید.

  • سلام. بستگی داره که چقدر لابیاتون بزرگ باشه. چون سایز و فرمش روی تکنیک جراحی، بخیه ها و هزینه تاثیر داره. برای اطلاعات بیشتر می تونید با شماره ۰۹۱۷۷۳۴۵۳۹۴تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *