تزریق چربی به واژن در شیراز | پروتز لابیاماژور با چربی

تزریق چربی به واژن در شیراز

یکی از روشهای پرطرفدار بین خانم های شیرازی که به دنبال زیبایی واژن هستند، تزریق چربی به لابیای بیرونی یا لابیاماژورها یا همان پروتز لابیا با چربی است.این عمل زیبایی باعث چاق و تپل شدن واژن و رفع چین و چروکهای آن می شود.
در این مقاله همراه ما باشید تا شما را به طور کامل با پروتز لابیاماژور با چربی در شيراز آشنا کنیم و بگوییم که چه کسانی بهترین کاندید برای این عمل زیبایی هستند. برای دسترسی سریع به تیترهای مقاله می توانید از فهرست زیر استفاده کنید.

چرا پوست واژن چروک و شل می شود؟

به گفته دکتر سیده زهرا طباطبایی، جراح و متخصص زنان، قسمت زیادی از بافت لابیاماژور حاوی چربی است. اما این چربی ها ممکن است به دلایل زیر از بین بروند (لیپو آتروفی)و باعث چروک شدن لابیاها شوند:

 • بالا رفتن سن
 • تغییرات هورمونی در یائسگی
 • اختلالات هورمونی مثل مشکلات تیروئید
 • کاهش وزن شدید
 • ختلالات متابولیسمی
 • پشت سر هم وزن کم و زیاد کردن
 • عوامل ژنتیکی

تغذیه نامناسب، رژیم های لاغری سنگین یا رژیم های غذایی خاص هم می توانند از علل چروک شدن واژن لیپوآتروفی لابیاها باشند.

تزريق چربی به واژن در شيراز

تزریق چربی به بیکینی یا واژن در شیراز برای حجم دهی به لابیاماژورهای لاغر یا چروکیده انجام میشود. این عمل زیبایی را می توانید به صورت سرپایی در محیط استریل شده مطب انجام دهید. بعد از تزریق نیز مرخص می شوید و نیازی به بستری شدن ندارید.

این عمل زیبایی در چند مرحله انجام میشود که در ادامه با آنها آشنا می شوید. در ضمن تزریق چربی به لابیاها را دختران مجرد هم می توانند انجام دهند چون روی قسمتهای بیرونی واژن انجام می شود.

بیشتر بخوانید: برای پروتز واژن تزریق ژل بهتر است یا چربی؟

تزریق چربی به واژن چه مراحلی دارد؟

همانطور که در تصویر زیر می بینید، تزریق چربی به واژن شامل سه مرحله است:

مراحل-تزریق-چربی-به-واژن

۱. مرحله برداشتن چربی یا لیپوساکشن

در این مرحله، بعد از بیحسی موضعی، برشهای ریزی روی پوست نواحی که چربی مناسبی دارند مثل شکم، پهلوها و کشاله رانها ایجاد می شود. بعد مقدار چربی مورد نیاز با سرنگ از این نواحی استخراج می شود.

چربی باید بصورت یکنواخت طوری برداشته شود که زیر پوست چاله ایجاد نشود. اگر به پزشک ماهری مراجعه کرده اید نگران این موارد نباشید.

۲. مرحله تصفیه و آماده سازی چربی

در این مرحله، چربی استخراج شده در یک دستگاه سانتریفیوژ مخصوص به نام لیپومدلینگ (LipoModeling) تصفیه می شود. در این مرحله مواد زائدی مثل خون و دیگر مایعات بدن از سلولهای چربی جدا می شوند. هر چه تصفیه چربی بهتر باشد، نتیجه تزریق هم بهتر است.

جدیدترین دستگاههای لیپومدلینگ می توانند چربی با کیفیت تر و استریل تری را نسبت به دستگاه های قبلی تولید کنند. در مطب خانم دکتر طباطبایی نیز از جدیدترین دستگاه لیپومدلینگ دنیا برای آماده سازی چربی استفاده می شود.

۳. مرحله تزریق چربی

در این مرحله، چربی به لابیاها طوری تزریق می شود که در پایان، لابیاها زیبا، متقارن و بدون چین و چروک باشند. می توانید همزمان با تزریق چربی به لابیاماژور، تپه ونوس (ناحیه بالای کلیتوریس تا زیر ناف) را هم با تزریق چربی حجیم کنید.


حجم چربی تزریق شده در نتیجه پروتز لابیاماژورها خیلی مهم است. به طور متوسط هر لابیا حدود ۳۰ تا ۵۰ سی سی چربی نیاز دارد.

اما اگر چربی بیش از حد مجاز تزریق شود، بعضی از سلولهای چربی نمی توانند خوب تغذیه شوند و از بین می روند. حتی در مواردی پزشک مجبور است چربی اضافی را تخلیه یا ساکشن کند.


در شکل زیر می توانید عکس واقعی تزریق چربی به لابیا و نتیجه کار را ببینید:

تزريق-چربي-به-واژن

۴. فریز کردن چربی و تزریق آن

گاهی ممکن است بعد از تزریق اولیه، نیاز به تزریق دوباره چربی داشته باشید. برای همین مازاد چربی تصفیه شده برای دفعه بعدی فریز می شود. اما توصیه می کنیم همان روز تزریق چربی به ناحیه تناسلی، دوباره پروسه تزریق چربی به واژن را تکرار کنید.

چربی را می توان برای ۲ تا ۶ ماه فریز کرد. اما فریز چربی باعث از بین رفتن کیفیت سلولهای چربی و افزایش احتمال آلودگی آن می شود.

آیا افراد لاغر هم می توانند پروتز لابیاماژور با چربی را انجام دهند؟

بله. حتی لاغرترین افراد هم به اندازه کافی چربی برای مرحله لیپوساکشن دارند و اتفاقا کیفیت چربی آنها مثل چربی ورزشکاران است و بهتر از کیفیت چربی در زنان دیگری است که لاغر نیستند.

برای تزریق چربی به واژن در شیراز شما هم می توانید از تخصص خانم دکتر سیده زهرا طباطبایی، جراح و متخصص زنان و زیبایی زنان در این زمینه بهره مند شوید. جهت مشاوره و رزرو نوبت با شماره ۰۹۱۷۷۵۳۸۸۹۳ تماس حاصل فرمایید.

مزایای پروتز لابیاماژور با چربی

خانم های شیرازی علاوه بر چاق شدن واژن با چربی، می توانند از دیگر مزایای پروتز لابیاماژورها نیز بهره مند شوند، مثل:

 • بدلیل وجود فاکتورهای رشد همراه چربی های تزریق شده، لابیاماژورها جوانسازی می شوند.
 • رفع چروک، شلی و آتروفی لابیاماژورها
 • کمی روشن تر شدن لابیاها به خاطر رفع چین و چروکها و تپل شدن واژن
 • پیوند خوردن کامل چربی تزریق شده با بافت لابیاها (که نشانه موفق بودن نتیجه عمل فَت گِرَفت است و چون چربی از بدن خودتان گرفته می شود احتمال پس زدن پیوند وجود ندارد)
 • افزایش اعتماد بنفس خانم ها در رابطه زناشویی به خاطر بهبود فرم واژن
 • ماندگاری بالا
 • بدون نیاز به بستری شدن

همچنین پروتز واژن با تزریق چربی چون با بیحسی موضعی انجام می شود، بدون درد است.

مراقبتهای بعد از تزریق چربی به واژن

در تزریق چربی یا عمل Fat Grafting (پیوند چربی با بافت) برای اینکه چربی ها به طور کامل با بافت لابیا پیوند بخورد و جابجا نشود باید حتما مراقبتهای بعد از تزریق چربی به واژن را جدی بگیرید. این مراقبتها عبارتند از:

 • تا حد ممکن استراحت کنید.
 • زیاد آب بخورید و بدنتان را هیدراته نگه دارید.
 • مصرف الکل و دخانیات را تا پایان دوره نقاهت تان ترک کنید تا بافت لابیاها زودتر با چربی های تزریق شده پیوند بخورد.
 • اگر چربی از شکم یا پهلو برداشته شده تا دو هفته شکم بند ببندید.
 • اگر دارویی برایتان تجویز شده طبق دستور پزشک آن را مصرف کنید.
 • دو روز بعد از تزریق می توانید یک دوش سرپایی بگیرید. نباید آب داغ باشد یا در وان بنشینید.
 • تا حدود یکماه نباید رابطه جنسی داشته باشید یا ورزشهای سنگین و شدید انجام دهید تا به لابیاها فشار نیاید و چربی ها جابجا نشوند.
 • از دستکاری و ماساژ لابیاها بپرهیزید.

جای بخیه نواحی که چربی از آنجا کشیده شده را حتما تمیز و خشک نگه دارید تا عفونت نکند.

دوره نقاهت بعد از پروتز لابیاماژور در شیراز

بعد از پروتز لابیاماژور با چربی نیازی بستری شدن ندارید اما باید در منزل حدود یک هفته استراحت کنید. بعد از آن می توانید به کارهای روزانه و سر کارتان برگردید. بهبودی کامل بعد از پروتز واژن با چربی نیز یک ماه طول می کشد و باید در این مدت مراقبتهای گفته شده در بالا را به دقت انجام دهید.

 ماندگاری پروتز لابیاماژور با چربی چقدر طول می کشد؟

مدت ماندگاری تزریق چربی به واژن بسته به بدن هر شخصی، از فردی به فرد دیگر متفاوت و حدود ۳ تا ۵ سال است. معمولا حدود ۳۰ درصد از چربی تزریق شده طی سه تا چهار ماه اول و در بعضی افراد بعد از ۲ سال جذب و حجم لابیاها کمتر می شود.

کاهش وزن و رژیم لاغری سنگین بعد از پروتز لابیاماژور سرعت جذب چربی ها را بیشتر می کند. بنابراین جذب چربی در بدن بعضی افراد سریعتر است و ماندگاری کمتری دارد و برعکس.

چطور ماندگاری تزریق چربی به لابیاها را بیشتر کنیم؟

اگر ۳۰% از چربی تزریق شده، در کمتر از شش ماه جذب لابیاها شود، بهتر است برای ماندگاری تزریق یک جلسه دیگر تزریق چربی را انجام دهید. همچنین بعد از تزریق از رژیمهای لاغری و ورزشهایی که باعث چربی سوزی می شوند، بپرهیزید.

عوارض تزریق چربی به لابیا

چون برای پروتز واژن از چربی های بدن شخص استفاده می شود، این عمل زیبایی هیچ عارضه جانبی ندارد. با این حال تزريق چربی به بيکينی در بعضی افراد با عوارض زیر همراه است:

 • هماتوم
 • ایجاد احساس فشار در لابیاها با تزریق زیاد چربی
 • عفونت به دلیل آلوده بودن چربی های تزریقی
 • عدم قرینگی لابیاها بعد از تزریق
 • گوله شدن چربی ها زیر پوست
 • خونریزی خفیف موقع انجام تزریق
 • درد و کبودی خفیف لابیاها بعد از تزریق
 • تورم لابیا
 • نکروز چربی یا مرگ سلولهای چربی تزریق شده (در صورت تزریق چربی با حجم زیاد)

با مراجعه به یک جراح خوب زیبایی واژن در شیراز، تا حد زیادی می توانید از عوارض تزریق چربی به بیکینی  که ناخواسته هستند مثل نکروز چربی و عدم تقارن لابیاها جلوگیری کنید.

علت گوله شدن چربی بعد از تزریق

علت گوله شدن چربی زیر پوست لابیاها ممکن است در اثر یکی از عوامل زیر اتفاق بیفتد:

 • درست استخراج نشدن چربی
 • مرحله تصفیه و پاکسازی چربی ها به دلیل اشتباه اپراتور دستگاه و یا قدیمی بودن دستگاه درست انجام نشده و ناخالصی وجود دارد
 • بیش از حد چربی به لابیاها تزریق شود

عدم رعایت برخی نکات مربوط به مراقبتهای بعد از تزریق چربی به لابیا مثل ماساژ دادن یا فشار آمدن به لابیاها بعد از تزریق هم می تواند باعث گوله شدن چربیها شود.

۵ نکته طلایی درباره تزریق چربی به لابیاماژور

توجه به نکات زیر برای گرفتن بهترین نتیجه از تزریق چربی به بیکینی بسیار اهمیت دارد:

۱. زمانی چربی خوب جذب لابیاماژورها می شود که بافت لابیاها دستکاری نشده و خونرسانی خوبی داشته باشند. بنابراین تزریق چربی را همزمان با لابیاپلاستی ماژور (کوچک کردن سایز لابیاماژور) انجام ندهید.
۲. اگر لابیاها به حجم دهی زیادی نیاز دارند، در دو جلسه تزریق چربی را انجام دهید. چون تزریق بیش از حد چربی در یک جلسه باعث می شود لایه های وسطی چربی تزریق شده خونرسانی نشود و سلولهای چربی از بین بروند.
۳. برای افزایش مدت ماندگاری تزریق چربی می توانید ۶ ماه بعد از تزریق اولیه، یک جلسه شارژ چربی را داشته باشید.
۴. وسواس بیش از حد و چک کردن مداوم لابیاها می تواند باعث استرس شما شده و تاثیر منفی روی پیوند چربی ها و نتیجه عمل تان داشته باشد.
۵. چون بخشی از چربی به سرعت جذب بدن می شود، جراحان با تجربه کمی بیش از حد نیاز چربی تزریق می کنند. تا بعد از خوابیدن ورم ها و جذب مقداری از چربی، حجم لابیا خیلی کم نشود.

هزينه تزريق چربی به واژن در شیراز

هزینه تزریق چربی به بیکینی بر اساس فاکتورهای زیر تعیین می شود و از فردی به فرد دیگر قیمت نهایی آن متفاوت است:

 • شدت لیپوآتروفی و حجم چربی مورد نیاز
 • وسائل یکبار مصرف مورد نیاز برای کشیدن چربی و تزریق آن
 • انجام عمل های زیبایی دیگر همزمان با پروتز واژن با تزریق چربی
 • نوع و برند نخ بخیه و تعداد بخیه های مورد نیاز
 • هزینه های بیحسی موضعی

اگر ساکن شیراز یا استانهای جنوبی ایران هستید، می توانید به بهترین کلینیک زیبایی زنان در شیراز مراجعه کنید. جراح زیبایی زنان بعد از معاینه لابیاها و شنیدن خواسته های شما از این عمل زیبایی می تواند هزینه تزریق چربی به واژن شما را محاسبه کند.

برای تزریق چربی به لابیاماژورها و حجیم کردن آنها در شیراز شما هم می توانید به مطب خانم دکتر سیده زهرا طباطبایی، جراح و متخصص زنان و زیبایی زنان مراجعه کنید. جهت رزرو نوبت و اطلاع از هزینه ها با شماره ۰۹۱۷۷۵۳۸۸۹۳ تماس حاصل فرمایید.

هزینه-تزريق-چربي-به-واژن

سوالات رایج درباره تزریق چربی به لابیای بیرونی

مراجعینی که برای چاق شدن واژن با تزریق چربی به مطب خانم دکتر طباطبایی مراجعه می کنند، اغلب سوالات زیر را در مورد تزریق چربی به واژن از ایشان می پرسند:

تزریق چربی چه مزایایی نسبت به تزریق ژل دارد؟

تزریق ژل به واژن روشی کاربردی برای از بین بردن چروکهای کم در ناحیه تناسلی است. البته اگر به فیلری زیادی برای تزریق و پر شدن لابیاها نیاز داشته باشید از نظر هزینه، نتیجه کار و ماندگاری، تزریق چربی به لابیاماژور بهتر است. در ضمن چون چربی از بدن خود شماست و شامل سلولهای بنیادی است بهتر با بافتهای لابیا پیوند می خورد و جابجا نمی شود.

می توانم عمل لابیاپلاستی را همزمان با تزریق چربی انجام دهم؟

بله. در صورتیکه بخواهید می توانید تزریق چربی به لابیای بیرونی و عمل زیبایی واژن در شیراز را در یک جلسه انجام دهید که مسلما هزینه آن کمتر از هزینه انجام جداگانه این عمل های زیبایی است.

لیزر روشن سازی را باید قبل از تزریق چربی به لابیا انجام دهیم؟

فرقی نمی کند که لیزر وایتنینگ را قبل یا بعد از تزریق چربی انجام دهید. چون لیزر روی سطح پوست تاثیر می گذارد و نمی تواند باعث آب شدن چربی هایی شود که در عمق بافت لابیاها تزریق شده اند.

من در مرکز دیگری چربی را گرفته ام. میتوانم در مرکز شما تزریق کنم؟

چون احتمال آلوده شدن چربی وجود دارد، انجام این کار را اصلا توصیه نمی کنیم. بهترین کار این است که مراحل برداشتن، تصفیه و تزریق چربی در یک کلینیک انجام شود. مطب دکتر طباطبایی مجهز به کلیه امکانات برای انجام این عمل زیبایی است.

اگر شما هم سوالی درباره تزریق چربی به بیکینی در شیراز دارید، می توانید سوالات خود را در بخش نظرات این مقاله از ما بپرسید. در اسرع وقت همینجا به سوالات شما جواب می دهیم.

۴.۲/۵ - (۸ امتیاز)
دکتر زهرا طباطبایی

دکتر سیده زهرا طباطبایی (متخصص زنان و زایمان) فارغ التحصیل دانشگاه علوم پزشکی ایران و دارای بورد تخصصی در این رشته هستند. خانم دکتر طباطبایی بیش از پانزده سال است که در زمینه ارائه خدمات درمانی و زیبایی به بانوان فعالیت دارند. در حال حاضر کلینیک دکتر طباطبایی را می توان مجهزترین کلینیک زنان در استان فارس بشمار آورد و به همین دلیل بیماران متعددی از شیراز و استانهای همجوار برای دریافت خدمات باکیفیت به این مرکز مراجعه می کنند.

۴ دیدگاه ها
 • سلام. روزتون بخیر. من بخوام پروتز چربی انجام بدم. آیا مثل تزریق ژل باید هر دو سه ماه یه بار رفت ترمیم یا دائمیه؟

  • سلام. در هفته های اول بعد از تزریق چربی یه مقدار از چربی ها به طور طبیعی جذب بدن میشه. برای همین کمی بیشتر تزریق می کنیم که نتیجه واضح باشه. اما چون تزریق چربی نتیجه دائمی نداره و به مرور زمان حجم چربی باز هم کمتر میشه باید جلسات تزریق رو تکرار کنید. سرعت جذب چربی تزریق شده بستگی به چربی سوزی بدن، رژیم لاغری بعد از تزریق و … داره که در هر فردی متفاوته. برای همین نمیشه گفت که چقدر بعد از تزریق چربی باید دوباره تزریق رو تکرار کنید.

  • سلام. بستگی داره که چقدر لابیاتون بزرگ باشه. چون سایز و فرمش روی تکنیک جراحی، بخیه ها و هزینه تاثیر داره. برای اطلاعات بیشتر می تونید با شماره ۰۹۱۷۷۵۳۸۸۹۳ تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *