درمان اختلالات ارگاسم زنان در شیراز

درمان-اختلالات-ارگاسم-زنان-در-شیراز

ارگاسم یا اوج لذت جنسی یک احساس رهاسازی و انقباض غیرارادی در کف لگن است که در اوج برانگیختگی جنسی اتفاق می افتد. اما در حدود ۳۰ تا ۵۰ درصد از زنان در طول زندگی خود با اختلالات عملکرد جنسی روبرو شده و دچار یکی از انواع اختلالات ارگاسم (آنورگاسمی) می شوند.
این بانوان علیرغم برانگیختگی و تحریک جنسی نمی توانند به اوج لذت جنسی برسند. ما در این مقاله به شما خواهیم گفت که دلیل ارضا نشدن زنان چیست و برای درمان کاهش میل زنان و آنورگاسمی چه روشهایی در شیراز وجود دارد.

اختلال ارگاسم چیست؟

به طیف وسیعی از مشکلات ارگاسم اختلال ارگاسم یا آنورگاسمی می گویند که به یکی از شکل های زیر ممکن است در زنان تجربه شود:

 • ارگاسم تاخیری
 • عدم ارگاسم
 • ارگاسم با شدت کم

نکته: تعداد و شدت ارگاسم بین زنان مختلف و یا حتی برای هر فردی از زمانی به زمان دیگر کاملا متفاوت است.

به گفته دکتر سیده زهرا طباطبایی، جراح و متخصص زنان، آنورگاسمی در زنان به شکل های متنوع بروز کرده و به همین علت به انواع زیر تقسیم بندی می شود:

 • آنورگاسمی اولیه (زن هرگز ارضا شدن را تجربه نکرده)
 • آنورگاسمی ثانویه یا اکتسابی (زن قبلا به اوج لذت جنسی می رسیده اما الان دچار اختلال ارگاسم شده)
 • آنورگاسمی عمومی (زن علیرغم برانگیختگی و تحریک کافی در هر شرایطی نمی تواند به ارگاسم برسد)
 • آنورگاسمی موقعیتی (زن نمی تواند در یک موقعیت یا نوع خاصی از تحریک به ارگاسم برسد)

در بین انواع اختلال ارگاسم، آنورگاسمی موقعیتی شایع تر از انواع دیگر است.

رایجترین-اختلالات-ارگاسم-در-زنان

علائم ارضا نشدن زن در رابطه جنسی

معمولا خانم هایی که اختلال عملکرد جنسی دارند، حداقل یکی از علائم زیر را تجربه می کنند:

 • دردهای مقاربتی
 • از دست دادن میل جنسی
 • اختلال در برانگیختگی
 • ناتوانی در رسیدن به ارگاسم
 • رسیدن به ارگاسم بیشتر از حد معمول طول بکشد
 • ارگاسم به اندازه کافی ارضا کننده نباشد

اگر این علائم بیش از ۶ ماه طول بکشند نشانه اختلال عملکرد ارگاسم هستند. برای رفع این علائم باید به متخصص زنان مراجعه کنید.

آمارها: اختلال ارگاسم مکرر در زنان شایع تر از مردان و بین ۱۱ تا ۴۱ درصد است و ۵ درصد از زنان یائسه را درگیر می کند (منبع: مدیکال نیوز).

علائم-ارضا-نشدن-زنان-در-رابطه

برای تشخیص علت و درمان اختلال ارگاسمی زنان در شیراز می توانید از سالها تجربه دکتر سیده زهرا طباطبایی، جراح و متخصص زنان برای درمان این نوع اختلالات بهره مند شوید. جهت رزرو نوبت یا کسب اطلاعات بیشتر با شماره ۰۹۱۷۷۳۴۵۳۹۴ تماس بگیرید.

۵ دلیل برای به ارگاسم نرسیدن در زنان

علت تحریک نشدن زن در رابطه جنسی می تواند به یکی از عوامل زیر مرتبط باشد:

۱-  علل روحی-روانی

فاکتورهای روانی و ذهنی می توانند علت به ارگاسم نرسیدن زنان باشند. رایجترین این عوامل عبارتند از:

 • مورد سوء استفاده جنسی یا عاطفی قرار گرفتن در گذشته
 • عدم آگاهی درباره تحریک جنسی مثل پیش نوازی یا تعاملات جنسی
 • زشت انگاری واژن به خاطر مشکلات ظاهری مثل بزرگی لابیاهای مینورها که با عمل زیبایی واژن در شیراز قابل درمان است
 • عزت نفس پایین و اضطراب در مورد عملکرد جنسی (احساس خوب نبودن در رابطه جنسی)
 • احساس گناه یا خجالت موقع نزدیکی بدلیل باورهای فرهنگی یا مذهبی غلط
 • فشارهای مالی، خستگی و کار زیاد
 • فشارهای روحی مثل افسردگی، اضطراب، غم مرگ یک عزیز، …

دلایل-نرسیدن-زنان-به-ارگاسم

۲- عوامل مربوط به ارتباط زوجین

یکی از موارد موثر در بروز اختلالات ارگاسم مشکلات ارتباطی هستند که شامل موارد زیرند:

 • عدم صمیمیت بین پارتنرها
 • مشکلات و درگیری هایی که در زندگی عادی زوجین وجود دارد
 • خیانت یکی از زوجین
 • خشونت جنسی
 • اهمیت ندادن به ترجیحات جنسی یکدیگر

۳- علل فیزیکی

طیف گسترده ای از بیماری های زنانه، تغییرات فیزیکی در اثر افزایش سن یا بارداری و داروها هم می توانند در اختلال ارگاسم موثر باشند. رایجترین این موارد عبارتند از:

 • دیابت، مثانه بیش فعال یا بیماری ام اس، اختلالات هورمونی، سرطان و درمان های سرطان
 • آسیبهای زایمانی مثل پارگی پرینه (با عمل پرینه پلاستی در شیراز قابل درمان است)
 • عوارض جراحی های لگنی مثل عمل هیسترکتومی (درآوردن رحم)
 • مصرف برخی داروها مثل داروهای ضد فشار خون، ضد افسردگی، آنتی هیستامین، …
 • مشکلات ساختاری مثل گشادی واژن، بزرگی هود کلیتوریس (مهمترین علت تحریک نشدن کلیتوریس)
 • بیماریهای واژینالی که باعث مقاربت دردناک می شوند مثل عفونت واژینالی یا ادراری، واژینیسموس، خشکی واژن، …

۴- سبک زندگی

مصرف الکل با سرکوب سیستم عصبی باعث کاهش حس جنسی در زنان می شود. همچنین مصرف دخانیات و مواد مخدر با تاثیر منفی بر گردش خون در اندام های جنسی باعث کاهش توانایی ارگاسم می شوند.

۵- یائسگی

در زنان بالای ۴۵ سال به دلیل تغییرات هورمونی و کاهش سطح هورمون استروژن در یائسگی، واژن دچار تغییراتی می شود که از عوارض آن کاهش میل جنسی، رابطه جنسی دردناک و ارضا نشدن هستند. خشکی و آتروفی (نازک و شکننده شدن) دیواره های واژن نیز یکی از این تغییرات شایع است.

این عارضه با ایجاد درد و سوزش واژن موقع نزدیکی منجر به آنورگاسمی در زنان می شود. البته خشکی واژن در دوران شیردهی یا در اثر بروز اختلالات هورمونی در سنین جوانی هم یک مشکل رایج است.

اختلال ارگاسم چطور تشخیص داده می شود؟

پزشک زنان برای تشخیص علت آنورگاسمی درباره کیفیت رابطه جنسی و ارتباط زوجین، علائم و بیماری هایی که دارید و داروهایی که مصرف می کنید سوال می کند.

همچنین معاینه لگنی انجام داده و در صورت لزوم برایتان تست هورمون، سونوگرافی لگن یا آزمایش های دیگر را تجویز می کند تا علت اختلال ارگاسم مشخص شود.

درمان اختلال ارگاسم زنان در شیراز

به گفته دکتر سیده زهرا طباطبایی، برای درمان آنورگاسمی در زنانی که دچار یکی از انواع اختلالات ارگاسم شده اند و در شیراز به ایشان مراجعه می کنند از یکی روشهای زیر استفاده می شود:

ارجاع به روان درمانگران

در بعضی موارد پزشک زنان برای درمان تکمیلی یا تنها راه درمان (برای اختلال جنسی ناشی از عوامل رابطه ای یا روانی) شما را به روانشناس، روانپزشک یا سکس تراپیست ارجاع می دهد. این افراد می توانند به آموزش جنسی یا حل مشکلات زوجین کمک کنند.

مشکلات-ارگاسم-بانوان

هورمون تراپی

برای رفع خشکی واژن یا درمان اختلالات هورمونی از روش هورمون درمانی با قرص، پماد واژینالی، حلقه واژینال و … استفاده می شود. مصرف این داروها باید برای یک دوره کوتاه و حتما زیر نظر متخصص زنان باشد.

چون هورمون تراپی ریسک بیماریهایی مثل سرطان پستان را افزایش می دهد کمتر از این روش برای درمان بیماران استفاده می کنند.

درمان گشادی واژن

با استفاده از روشهای تنگ کردن واژن در شیراز می توان شلی واژن و گشادی قطر کانال آن را کاهش داد. تنگ تر شدن واژن نه تنها ارگاسم بیمار را بیشتر می کند بلکه لذت جنسی همسر او را نیز بهبود می بخشد.

درمان خشکی واژن

با جدیدترین روشهای جوانسازی واژن در شیراز یعنی لیزر تراپی می توانید به طور سریع و قطعی خشکی واژن را در چند جلسه درمان کنید. معمولا برای زنانی که حول و حوش سن یائسگی هستند از لیزر آنجلا، مونالیزا یا ژولیت برای جوانسازی واژن استفاده می شود.

اما در بانوانی که در سنین باروری (زیر ۴۵) سال هستند، بیشتر از لیزر آر اف برای جوانسازی واژن  استفاده می شود.

جوانسازی بیرون واژن

در صورتی که ظاهر واژن علت عدم تمایل شما به رابطه جنسی و لذت بردن از آن است می توانید ظاهر واژن را بهبود دهید. مثلا اگر لبه های داخلی واژن بزرگ و تیره است با عمل لابیاپلاستی با لیزر آنرا کوچک و روشن سازی کنید.

لابیاپلاستی-با-تکنیک-وج

همچنین اگر دچار شلی یا تیرگی لبه های بیرونی واژن هستید، می توانید برای رفع تیرگی واژن در شیراز  روشهایی مثل لیزر روشن سازی و کربوکسی تراپی واژن را امتحان کنید.

تقویت نقطه جی در زنان

نقطه برجسته ای به نام نقطه جی یا جی پوینت در داخل واژن وجود دارد که با تزریق ژل یا چربی به این نقطه می توان آن را برجسته تر کرد. در نتیجه موقع برانگیختگی در دخول واژینال، این نقطه بیشتر لمس شده و خانمها می توانند از لذت جنسی بیشتری برخوردار شوند.

درمان واژنیسموس

اگر به هیچ عنوان نمی توانید دخول داشته باشید و حتی با فشار و تلاش بیشتر آلت نمی تواند وارد واژن شود، مبتلا به واژینیسموس هستید. برای درمان واژینیسموس در شیراز می توانید با چند جلسه لیزر آر اف این عارضه را به طور قطعی و سریع درمان کنید.

عمل هودکتومی

دلیل ارضا نشدن زن بدون دخول معمولا بزرگی هود یا کلاهکی است که روی کلیتوریس را پوشانده است. در حالی که تحریک کلیتوریس عامل مهمی در ارضای خانم ها است و بیشتر خانم ها با این روش به ارگاسم می رسند (ارگاسم کلیتورال).

با جراحی هودکتومی در شیراز، جراح لابیاپلاستی با ایجاد برشهای ظریفی، هود یا همان کلاهک را از روی کلیتوریس کنار می زند تا این نقطه بیشتر در معرض تحریک دستی یا دهانی قرار گیرد.

درمان عفونت

برای درمان عفونتهای ادراری در شیراز یا عفونتهای واژینالی که باعث درد، سوزش وخارش واژن شده و رسیدن به ارگاسم را مختل می کنند، باید به متخصص زنان مراجعه و از درمانهای لازم در این زمینه برخوردار شوید.

شما با مراجعه به مطب دکتر سیده زهرا طباطبایی در شیراز که مجهز به جدیدترین انواع تکنولوژی های درمانی و زیبایی در حوزه زنان است، می توانید هر گونه اختلال ارگاسم و سرد مزاجی تان را درمان کنید.

شما هم می توانید برای درمان انواع اختلالات ارگاسم زنان در شیراز به مطب دکتر سیده زهرا طباطبایی، جراح و متخصص زنان و زیبایی زنان مراجعه کنید. جهت رزرو نوبت یا کسب اطلاعات بیشتر با شماره ۰۹۱۷۷۳۴۵۳۹۴ تماس بگیرید.

سوالات رایج درباره اختلال ارگاسم زنان در شیراز

معمولا خانم های زیادی در مورد اختلالات ارگاسم زنان و روشهای درمان آن سوالات زیر را از پزشک متخصص زنان می پرسند:

علائم ارگاسم چی هستند؟

قبل از رسیدن به ارگاسم زنان دچار تنش عضلانی و انقباض ریتمیک در اطراف واژن و کف لگن شده و حس خوب و آرامش عضلانی گسترده ای را تجربه می کنند که نشان دهنده رسیدن به ارگاسم است.

آیا ارضا نشدن زن باعث بیماری می شود؟

بله. اختلال ارگاسم می تواند منجر به بیماریهای روحی و جسمی شود. به طور مثال کاهش عزت نفس؛ افسردگی؛ خستگی بدنی؛ اضطراب؛ پرخاشگری یا خشم ؛ طلاق عاطفی زوجین و بروز کمر دردهای موقتی به خاطر اسپاسم عضلانی از عوارض ارضا نشدن در زنان هستند.

بهترین قرص برای درمان ارضا نشدن زنان چیست؟

شما باید برای تشخیص علت سرد مزاجی یا عدم ارگاسم به پزشک زنان مراجعه کنید تا بهترین روش درمان برایتان تجویز شود، نه اینکه به دنبال خوددرمانی یا پیدا کردن بهترین دارو باشید.

چگونه کلیتوریس را پیدا کنیم؟

کلیتوریس دقیقا در وسط واژن، زیر استخوان شرمگاهی و در بالاترین نقطه نسبت به لابیا مینورها و وردی واژن قرار گرفته است.

اگر شما هم سوالی درباره درمان آنورگاسمی زنان در شیراز دارید؛ در بخش نظرات می توانید آنها را از ما بپرسید. برای دیدن جوابها دوباره به همین صفحه مراجعه کنید.

۳.۳/۵ - (۳ امتیاز)
Avatar photo

دکتر سیده زهرا طباطبایی (متخصص زنان و زایمان) فارغ التحصیل دانشگاه علوم پزشکی ایران و دارای بورد تخصصی در این رشته هستند. خانم دکتر طباطبایی بیش از پانزده سال است که در زمینه ارائه خدمات درمانی و زیبایی به بانوان فعالیت دارند. در حال حاضر کلینیک دکتر طباطبایی را می توان مجهزترین کلینیک زنان در استان فارس بشمار آورد و به همین دلیل بیماران متعددی از شیراز و استانهای همجوار برای دریافت خدمات باکیفیت به این مرکز مراجعه می کنند.

بدون دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *